Go to ...
RSS Feed

Z neoficálního odsouzení činnosti československých legií v Rusku zamrazí


Konspirační teorie, tajemné postavy v mechanismu dějinných událostí, podzemní hnutí, legální vyzvědači s diplomatickými pasy a nelegálové bez takového krytí, tajné služby a jejich činnost na území cizích států… Takové příběhy rád sleduji a čtu si o nich. Většinou ty příběhy končí dobře, všichni protagonisté se nakonec objímají a slibují si, že si budou psát. Dobro vítězí nad zlem.

 

Kéž by tomu tak bylo i v reálném životě. Kdesi v Petrohradě existuje záhadný člověk, jehož komentáře domácí ruské, ale především ruské zahraniční politiky přnášejí pravidelně ruská média a samozřejmě i zpravodaské weby o nichž naši specialisté hovoří jako o dezinformačních. Dotyčný muž se jmenuje V.V. Pjakin, celým jménem Valerij Viktorovič Pjakin. Pokud se prokousáte na internetu k jeho životopisu, tak se ještě dovzíte, že V. V. Pjakin je politolog a analytik. Sídlí a pracuje v Sankt Petersburgu. Zařadil se do společností Koncepce sociální bezpečnosti a k Dostatečně všeobecné teorii řízení a Fondu konceptuálních technologii Altaj. Zde se zaměřil především na prognózy a prezentaci vysokofrekvenční analýzy a na rozvoj socio-naturálních procesů a navazujících sociálně inženýrských procedur. Valerij Pjakin se aktivně zapojuje do komentování nejrůznějších událostí a svá vystoupení zveřejňuje na YouTube. Jinak zůstává dále pro všechny tajuplným mužem.

Jestli se pohybujete alespoň částečně na stejných webech jako já, tak jste už určitě museli narazit na jeho pravidelné komentáře aktuálního dění. Nedávno jsem si jedno takové číslo pustil, ale víc než nad tím, co Pjakin říká, jsem přemýšlel nad tím, kdo Pjakin vlastně je a komu jeho úvahy a teorie slouží. Jeho projevů lze najít všude spousty, až by člověk řekl, že je to svým způsobem fenomén, ale o něm samém ani slovo. A to mne v dnešní době Googlů a Wikipedií zaujalo: jak je možné, že o tak známém a rozšířeném subjektu nelze vyhledat žádné informace? Nejenom důvěryhodné, ale prostě žádné. Z jeho čerstvého odsudku působení československých legií v Rusku zamrazí. Naši vojáci jsou odsouzeni jako lupiči, vrahové a násilníci. Není to vůbec pěkné čtení, ale to obvykle zápisky z válečného tažení nebývají. Pjakinův soud má z československých vojáků udělat i po jednom století sebranku, sběř toho nejhoršího ražení. Ostatně si celý Pjakinův článek přečtěte a udělejte si svůj úsudek. Redakce

V květnu roku 2018 začaly být ve městech podél celé Transsibiřské magistrály prováděny slavnostní akce, zdůrazňuji, že slavnostní akce, při kterých byly odhalovány pamětní desky na nádražích, památníky Československému sboru! Proč? A na počest čeho? Československého sboru? Na počest toho, že Československý sbor v květnu roku 1918 pozvedl povstání a svrhl sovětskou vládu podél celé Transsibiřské magistrály? Všude ji úplně svrhl! A tím rozpoutal občanskou válku a začala zahraniční intervence, přesně tím! A na počest toho guvernéři jeden za druhým dělali povinné pukrle a říkali: „Čest a sláva českým legionářům, kteří tady bojovali proti bolševikům!“ To znamená, že tak plně vystoupili proti vlastnímu národu, všichni ti guvernéři! Cožpak ti guvernéři nevědí, co tady prováděl ten Československý sbor? Svrhnout sovětskou moc podél Transsibiřské magistrály nebyl žádný problém. Ono to bylo tak, že v těch místech, a vůbec ve vnitřních oblastech Ruska, nebyly nikde žádné vojenské posádky. 

Všechno, co se jen dalo, bylo soustředěno na frontě, která mimochodem stále ještě existovala. Ano, byla masová dezerce, obzvláště těch, kteří nepřijali sovětskou moc, ti utíkali do svých rodných měst a vesnic. Ale ti nebyli organizovaní. A čím disponovala sovětská moc? Měla jednotky milice, špatně ozbrojené. Lidi, kteří neměli bojový výcvik, neměli ve své většině žádné bojové zkušenosti. A když byl ve městě nějaký český batalión, proti kterému stála maximálně četa, fakticky milicionářská domobrana, tak nebyl problém takovou moc svrhnout. Až potom začali formovat z těch, kteří nepřijali sovětskou moc bojové jednotky. Čeští legionáři, to mi promiňte, na frontě nebojovali. Jen tak trochu, epizodicky. 

A co prováděli? Loupili všude, kam se jen dokázali dostat. Loupili tak, že to už dál nešlo. V Permském institutu vyloupili laboratoř i knihovnu. „To je všechno naše vojenská kořist.“ Nu to promiňte, vy jste chtěli stát osvobodit od sovětské moci, tak proč okrádáte stát, který jste osvobodili?! Nebo za to chcete odměnu? A to, co ten Československý sbor nakradl, se stalo základem pro založení finanční nezávislosti Československého státu, ano ta Legionářská banka. A ta zvěrstva… Oni byli ještě i karatelé a ta zvěrstva, kterých se dopouštěli ti čeští legionáři, vedla k tomu, že například tady na Altaji lidé povstali a osvobodili Altaj od té bělogvardějské vlády, od Kolčaka, právě díky těm Čechům a bělogvardějcům, kteří jim přisluhovali. To právě díky jejich kárným operacím. Proto také neformální hymna altajských partyzánů začíná: „Přepadli nás zlí Češi…“ Takže to oslavili. Pro mnohé guvernéry to byl svátek. Odhalovali památníky a pamětní desky na nádražích. 

Jak to? Je to ukazatel toho, že „elita“ zradila stát. Už zase zrazuje svůj stát. A už jen čeká, kdy do státu vstoupí zahraniční interventi. A v tomto ohledu nelze nezmínit ten případ se šachtou Listvjažnaja, který teď otřásl státem. Vždyť se podívejte, jaké je to hoře, ale ne pro „elitu“. Ta slaví! Pro ně to nic neznamená. „Lidé zahynuli, to ale nevadí, byli to obyčejní lidé a my sloužíme svému páníčkovi.“ A jejich bankety nekončí. Nezdá se vám, že se v poslední době stalo příliš mnoho technogenních havárií? Jen se podívejte na Yandex, Google. Výbuchy v tom podniku, výbuchy v tamtom podniku. Havárie tady…  Co se to děje? Děje se jednoduchá věc. „Elita“ stále čeká, že bude svržen Putin. O tom protistátním spiknutí mluvíme už dlouho. Už v roce 2012 se pokoušeli zabránit Putinovu příchodu a dále s ním pořád bojují a tak dále. To znamená, že se jedná o permanentní spiknutí. Nedaří se jim, ale přesto na něj čekají.


Valerij Viktorovič
Pjakin

One Response “Z neoficálního odsouzení činnosti československých legií v Rusku zamrazí”

  1. Ludvík
    15. 12. 2021 at 10.54

    Z knihy Jiřího Šifrina “ Bůh synergie“ (str.75).
    „Podobně se chovají vojáci všude na světě a ve všech válkách. To pouze v rámci prosazování „žádoucího pohledu“ se hledají váleční zločinci pouze „na té druhé straně“ a staví se před mezinárodní soud“.
    „To nelze chápat jinak, než jako velké pokrytectví. Nic není černé a nic není bílé a ani tehdejší angažmá našeho vojska nebylo zcela čisté. Jednostranné velebení, ani proklínání legií tady není na místě.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *