Go to ...
RSS Feed

Čím víc se blíží rozpad impéria, tím šílenější jsou jeho zákony


Dostal jsem od svého starého kamaráda, takto žurnalisty Petra Adlera z Kanady jeho nový článek, který začíná slavnou Ciceronovou větou: „Čím více se říše blíží svému zhroucení, tím šílenější zákony a nařízení vydává.“

 

Včera jsme toho byli svědky na všech stanicích našeho čackého „hlavního proudu“. Nevycházel jsem z úžasu. Tyto stanice se nám snažily vsugerovat, jak nezbytný je nastávající nouzový stav a z něho vyplývající nejnovější  zákazy a omezení běžného života. Ještě snad nikdy jsem neslyšel tolik nepravd, polopravd a nekonečného žonglování se statistikami v tak krátkém čase na jedné hromadě. Už dávno většina z nás chápe, že sdělovací prostředky, které razí jen jeden tzv. „správný názor“, umlčují názory oponentů, vyhýbají se poctivé diskusi a místo ní inscenují režírované rozhovory s pečlivě vybranými pseudo-oponenty, jsou předznamenáním konce demokracie a věští nástup nové diktatury.

Síly, které už nejméně před dvaceti lety ovládly EU a změnily její kurz, byly však až doposud opatrné a nespěchaly. Dávkovaly nám úbytek demokratických svobod výměnou za svůj diktát nenápadně a po malých krůčcích salámovou metodou. Včera se však stalo něco, co přimělo eurosoudruhy zapomenout na opatrnost a začít hrát s vyloženými kartami. Proto jsme slyšeli tolik lží a polopravd, proto vyhlásili tolik šílených omezení, nic neřešících nařízení, a ke všemu ještě vyhrožovali novými, ještě šílenějšími zákony, které by znamenaly postupnou likvidaci většiny ústavně zakotvených demokratických principů a lidských práv.

Jen tak dál, mí drazí noví diktátoři. Už dávno je na čase, aby se Ciceronův výrok, který použil můj kanadský novinářský „guru“ Petr Adler,  co nejdříve naplnil. 

Pavel Chrastina

Zdroj: https://adlerpeter.wordpress.com/2021/11/24/who-gets-what-depends-on-who-is-who/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *