Go to ...
RSS Feed

Zaděláno na vládní krizi


Výsledky parlamentních voleb z října 2021 sice mohou vypadat, že měly hladký průběh s očekávaným výsledkem, ale neni tomu tak. Hlavní postavou, která je nyní na tahu, je prezident republiky a ten, pokud dodrží, své slovo kterým predikoval před časem jak bude postupovat po skončení voleb, že pověří s největší pravděpodobností předsedu strany, která získala nejvíce hlasů, sestavením vlády. Pak bude parlament rozhodovat o důvěře menšinové vládě a vláda důvěru nedostane a bude nějaký čas vládnout v demisi. To není nic nového pod sluncem, takové vlády už jsme tady měli. Při první složité situaci, která se naskytne a přijde čas nedohod, nastane vládní krize. Pak by mohl prezident pověřit druhého předsedu strany, která získala druhý nejvyšší počet hlasů ve volbách a tím je Tomio Okamura. To by byla druhá vláda, která by nedostala ve sněmovně důvěru a celá situace by spěla do opravdové vládní krize jejímž řešením by byly jen a pouze předčasné parlamentní volby. 

Celý kolotoč by se opakoval, ale s jiným výsledkem, voliči by si byli vědomi, že historie se nemůže neustále opakovat a své hlasy by vkládali do volebních uren s daleko větším rozmyslem.

Břetislav Albert

(Novinky 9.10.2021 v 19.hodin: 
Prezident republiky Miloš Zeman
přijme v neděli dne 10. října 2021
v 11:00 hodin na zámku v Lánech
předsedu vlády Andreje Babiše.)

One Response “Zaděláno na vládní krizi”

 1. Ludvík
  10. 10. 2021 at 21.27

  Z diskuze na internetu:

  Tristan
  Ještě mě napadá, jak to tak sleduji, Fiala se chce potkat s Prezidentem.
  Prezident, je ve vážném stavu odvezen po návštěvě A. Babiše, je možné, že je to stejná akce jako schůzka s V. Klausem.

  Tedy M. Zeman je v pořádku, ale v „bezpečí“ ve vojenské nemocnici, a tedy nikdo za ním nemůže, po dobu, co bude v „ohrožení života“. Fotka pořízená dnes před odvozem, je zvláštní, jelikož si neumím představit, že by se bez trestu někdo mohl dostat do tak intimního prostoru p. Prezidenta a lajznul si tu fotku pustit ven… Co myslíte? Je to také možnost, tedy hra o čas a manévrovací prostor?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *