Go to ...
RSS Feed

Jak se pokusil moderátor Železný (ČT) demokraticky denunciovat poslankyni Semelovou


Jen týden do zlomových voleb do parlamentu   //   Získal moderátor další body ke jmenování ředitelem ČT?

 

Ve čtvrtek večer proběhla na kanálu ČT další předvolební debata, tentokrát sedmi lídrů kandidátek v Praze. Debatu vedl Jakub Železný a to tak, že každému z kandidátů položil svoji otázku, na kterou mu lídři pražských kandidátek odpovídali. Pomiňme, že už sám tento systém byl pochybný vzhledem k tomu, že moderátor už svým výběrem otázek pro jednotlivé kandidáty mohl vyznění debaty výrazně ovlivňovat tím, že kadidátům svému srdci blízkým pokládal otázky jednoduché, na které bylo též jednoduché a snadné odpovídat, kdežto kandidátům, které pokládal za své pokrevní nepřátele, pokládal otázky nabízející možnost, že se do nich kandidáti tak říkajíc samotají – a moderátorovi se tak otevře možnost jejich výklad rázně ukončit vyřčením svého mene tekel. Čili varováním: pozor, tenhle pán či paní mají myšlenky neurovnané: ČILI NEVOLIT! 

Ovšem vrcholem tohoto moderátorova způsobu vedení debaty pak bylo, když po položení své otázky a po prvních slovech odpovědi osloveného tohoto přerušil a nenechal ho v řeči pokračovat. Což se stalo v případě oslovení Marty Semelové z KSČM, která dostala otázku, zda souhlasí s názorem, že Rusko protiprávně okupovalo Krym. Možná moderátor očekával, že oslovená poslankyně zaváhá, nebude okamžitě vědět, jak nejlépe odpovědět, čímž prokáže svou nezpůsobilost, ale tentokrát se přepočítal. Poslankyně Semelová okamžitě a naprosto pevným hlasem odpovídala, že podle krymské ústavy z roku 1992 měli a mají občané Krymu kdykoli možnost vyslovit se v referendu, zda chtějí patřit k Ukrajině či Rusku, čili že se na Krymu nic jiného nestalo než to, že se tam tato možnost uplatnila.

Tohle všechno chtěla tedy poslankyně Semelová vyslovit, ale tu možnost už nedostala. Když totiž moderátor Železný už po prvních jejích slovech postřehl, kam Semelová míří a že zde tudíž hrozí možnost, že se občané přímo z centra protruské propagandy v ČR, čili z Kavčích hor dozvědí, jak to s tzv. anexí Krymu Ruskem, je, začal na poslanyni přes celý sál nepříčetně řvát, aby ji svým řevem přehlušil. ALE ČESKÁ REPUBLIKA BERE PŘEVZETÍ KRYMU RUSKEM ZA OKUPACI, ječel na poslankyni Semelovou snad desetkrát za sebou a tak hlasitě, že její hlas v dunovém hřmotu jeho hlasu zcela zanikl. Načež si pánové ze zpravodajského oddělení ČT, stejně tak jako v táborech koalic SPOLU a PIRSTANu oddechli, a moderátor Železný získal další body potřebné ke jmenování příštím ředitelem ČT.

Lubomír Man

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *