Go to ...
RSS Feed

Arogantní komisařka Jourová se odvrátila od své vlasti. Kdo ji do komise delegoval?!


13 nemusí být nešťastné číslo, tolik dnů zbývá do voleb   //   Čeho je schopen člověk zkorumpovaný penězi? I zapomenout na vlast …

 

Pořádně vedle šlápla eurokomisařka Věra Jourová svým vyjádřením k volbám, které čekají Česko už za dva týdny. Petr Žantovský jí zazlívá především tvrzení o nepřijatelnosti možné koalice ANO a SPD, což by se dalo brát i jako nátlak ze strany Evropské komise. A zcela odmítá i její slova, že by ráda viděla takovou vládu, která by posílila autoritu Česka v EU. Přitom sama musí dobře vědět, že od okamžiku, kdy jsme přijali potupnou Lisabonskou smlouvu a vzdali se tím většiny národních pravomoci v legislativě, žádná autorita Česka v Evropské unii není myslitelná.

Do předvolebního klání v Česku se rozhodla promluvit i eurokomisařka, jak ukazuje článek pod titulkem „Jourová: Vláda ANO s SPD je nepřijatelná. Nový kabinet má mít autoritu v EU“, který vyšel na serveru Seznam Zprávy. „Paní Jourová se hned při nástupu do pozice eurokomisařky vyjádřila v tom smyslu, že v Evropské komisi v žádném případě nezastupuje Českou republiku, ale Evropu, a že s tím, že je česká občanka, nemá její funkce pranic společného. Nevím už přesně, jakými slovy to formulovala, ale znamenalo to tohle. V Týdnu v médiích jsme to tehdy i glosovali. Je to velmi arogantní postoj, který na ni vyzrazuje, že je jí úplně jedno, čí chleba jí, a toho píseň zpívá. Je to vyjádření značné osobnostní rozeklanosti, když si neuvědomuje, kdo ji tam poslal, kdo jí to umožnil, kdo se za ni postavil. Zda to náhodou nebyl český premiér, a ne třeba irský,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský.

Věra Jourová se tím vrací na domácí politickou scénu, i když jen symbolicky přes média, kterým poskytla vyjádření o nepřijatelnosti koalice hnutí ANO a SPD. „Paní Jourové, když se tak rychle vzdala svého češství a své národní identity, do toho vůbec nic není, jaká koalice vznikne. Má jeden voličský hlas jako každý z nás a může si o tom myslet, co chce. Ale z hlediska funkce, kterou zastává, by měla být opatrná na vyjádření k domácí politice, protože by to mohlo být vnímáno jako nátlak ze strany Evropské komise. A to by jistě nechtěla. Takže do toho nemá co mluvit, a pokud si o tom něco myslí, měla by mlčet. Zaujala mě i její věta ‚Ráda bych viděla takovou vládu, která by posílila autoritu Česka v EU. Je to náš národní zájem‘. Od okamžiku, kdy jsme přijali potupnou Lisabonskou smlouvu a vzdali se tím většiny národních pravomoci v legislativě, tak žádná autorita Česka v EU není myslitelná,“ tvrdí mediální analytik.

Czexit je proti našim zájmům. Europoslanec by přišel o trafiku

Podle něj jsme za předsednictví vyhodili spoustu miliard, ale nic se tím pro Českou republiku k lepšímu nezměnilo. „Je to skutečně jenom formální šaškárna, která má vzbudit zdání demokracie v Evropské unii, ale žádná tam není. Tam rozhoduje administrativa, a to je ta Evropská komise s paní Jourovou mezi svými členy. Takže to je jeden velký politický podvod, který má sloužit k tomu, aby se mohlo vyhrožovat ať už Babišovi či komukoli jinému pro povolební časy. Je to velmi nemravné. A zaujal mě i výrok Alexandra Vondry, místopředsedy ODS a europoslance, protože z titulu té druhé funkce je v téhle diskusi tak trošku v kolizi zájmů. Řekl: ‚S SPD pro vládnutí nepočítáme. Czexit je nesmysl. Zcela proti našim zájmům‘. Hezké je, že to tak jako apodikticky prohlásí, ale neuvede jediný argument, proč je czexit nesmysl a proč je proti našim zájmům. Asi měl říci: ‚Je zcela proti mým zájmům‘, protože by tím přišel o trafiku. Tomu by se dalo lidsky rozumět,“ uznává Petr Žantovský.

Kádrovací parta žádá uvolnění informací o fungování sociálních sítí

Pointou toho snažení, jak se v článku píše, je, že se vytváří „globální koalice“ akademiků, členů nevládních organizací a novinářů za uvolňování více informací o fungování sociálních sítí. „To zní jako z Havlovy hry, takové to předvolání k podání vysvětlení ve věci udání, pamatujeme si to ještě z minulého režimu. Takovou šroubovanou řečí je konstatováno, že se vytváří nějaká kádrovací parta, možná prověrková komise, nebo jak to nazvat, členů nevládních organizací, novinářů a vybraných akademiků, aby bojovali za uvolnění informací o fungování sociálních sítí. No, kdo chce, tak si sociální sítě přečte a každý má vlastní hlavu, aby si z toho převzal, co je pro něj užitečné, co považuje za věrohodné a co jeho vlastní zkušenost zcela jednoznačně odmítá jako fejk a nesmysl. A tím prostupuje informace, jak jsem říkal, že Twitter zrušil účet Donaldu Trumpovi, a to doživotně. Není potřeba studovat informace o působení sociálních sítí. Je třeba sociální sítě odmítat. A pak tady bude trošku více demokracie a trošku méně diktatury,“ dodává Petr Žantovský.

Vybráno z delšího textu
Pavla Žantovského zveřejněného
v ParlamentníchListech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *