Go to ...
RSS Feed

Pan Pjakin si zřejmě oblíbil film Kozoroh 1


Do voleb zbývá ještě 48 dní  //  Sice není vyloženě okurková sezóna, ale na odlehčení od politiky všedního dne je dobré si přečíst něco „od Pjakina“

 

Pjakinova tiskovka ze dne dne 16.8.2021 by vás mohla zaujmout svými neobvyklými tématy. Na samém závěru byla z pléna novinářů položena následující otázka: „Valeriji Viktoroviči, okomentujte prosím prohlášení generálního inspektora NASA, který řekl, že Američané nebudou moci přistát na Měsíci v roce 2024 kvůli nepřipravenosti skafandrů. Jak je to možné? To mi hlava nebere. Už ho zatkli? Dali mu pouta za protistátní činnost a vnitřní terorismus? Jak je to možné? Oni přece všem tak usilovně tvrdili, jak byli na Měsíci, přece už tenkrát měli vhodné skafandry, měli příslušné rakety. Ty skafandry i raketa jsou vystavené v jejich muzeu, jen znovu vzlétnout na Měsíc. Vždyť vlastně nic dělat nemusí, stačí jen využít nové moderní materiály, zmodernizovat svou raketovou techniku a hotovo. Vezměte si ty věci z muzea, přece už jste na Měsíci byli. Tak kde je problém?“

A ten problém je právě v tom, že na tom Měsíci nebyli. Vždyť stále znovu a znovu sami dokazují, že tam nebyli. Nic nedokážou udělat. Místo toho, aby použili svůj Saturn, skončili u něčeho podobného Muskova „makarónu“! Toho jeho Falconu. To je přece výsměch té úrovni, které prý už tehdy Američané dosáhli ve svém kosmickém programu. Měli Saturny a teď tenhle „makarón“. Teď místo vesmírných letů opět provádějí suborbitální lety, to je vše, na co se zmohou. Potřebují to vše nějak ututlat. Proč mají takový problém navíc s novými technologiemi opět udělat normální skafandry? To ovšem znamená, že přišli o všechny své kompetence. Ano, vždyť i do vesmíru létají s ruskými motory. A co ty jejich skvělé Shuttly?! Byla to zbytečná námaha, dali jim všechno, co jen mohli přes program EPAS, Sojuz-Apollo a zastavili náš Buran, aby oni mohli realizovat své Shuttly. Ale oni to nedokázali ani za těchto podmínek. To je jejich úroveň technické realizace. A to bylo ještě v době, kdy tam stále měli své trofejní Němce, ale ani tak nedokázali nic udělat normálně.

Takže to jejich osvojování vesmíru je na dvě věci. To je opravdu skvělé prohlášení. Je to přiznání, že celý ten americký Měsíční program nebyl nic jiného než globální podvod, že nejsou nic jiného než podvodníci. Není to nic jiného než novina dokládající rozklad amerického státu. Pro ně by přece let na Měsíc neměl být žádným problémem, jsou to přece světoví lídři. Tak co jim v tom brání? Nemají motory ani rakety. Vesmírné lodě nemají a bez naší účasti je Mezinárodní vesmírná stanice k nepotřebě. Jediné na co se zmohou, je na žádost Houstonu poslat naše kosmonauty do vesmíru, do otevřeného vesmíru, aby mohli američtí astronauti za jejich zády navrtat dírku a potom vykřikovat: „To se musí vyšetřit. Ti Rusové jsou úplně neschopní. Je to zajímavé, Rusové prý nic neumí, ale jen díky ruskému modulu a ruským kosmonautům ta stanice ještě vůbec funguje. Ale aby tam ruští kosmonauti nemohli velet, dosud nebyla jejich část schválena do provozu. Ten nejlepší úsek vesmírné stanice nebyl dosud schválen do provozu. Všichni mají právo velet na té stanici, jen ruští kosmonauti tam slouží jako odborní řemeslníci na všechno. Proč do toho vesmíru nevystoupili sami Američané? Houston žádal, aby to udělali naši kosmonauti! Proto je tam poslali, a potom začali vyhrožovat, že to Rusové neumí udělat vesmírnou loď, že kvůli nim uniká kyslík, vzduch. To Američané byli jen na kyslíku a ničili si tím zdraví. Naši mohli od začátku dýchat normální vzduch. Je to ukazatel, že bez nás nedokážou vůbec nic.

A kdyby byl Rogozin skutečně vlastencem, tak by dávno pracoval na tom, aby se naše vesmírná oblast odpoutávala od Američanů. Přece nebudeme překážet jejich vesmírným úspěchům, ne? Takhle je neustále vozíme na orbitu, dodáváme jim tam náklady a tváříme se, že jejich Měsíční program… Jak se to jmenuje Sky Dragon, že? Falcon a tak dále, že to je něco seriózního. Ano, technické podrobnosti opomíjíme, protože to už bychom klesli na úroveň propagandisty, velmi levného propagandisty. Protože jakýkoliv inženýr řekne, že to je technické „guano“. Přesto, když Rusové potvrzují, že mají něco seriózního, tak to tak bude. Jak dlouho ještě? Ať se chlubí sami svými úspěchy. Ať si tu Mezinárodní vesmírnou stanici udržují sami. A my si znovu postavíme svou stanici Mir. Už je načase postavit stanici Mir 2, tedy 3.

Valerij Viktorovič Pjakin

je ruský politolog a analytik. Sídlí a pracuje v Sankt Petersburgu.
Aktivně se zapojuje do komentování nejrůznějších událostí
a svá vystoupení zveřejňuje. O Pjakinovi je známo, že je antisemita,
který za veškerým
děním na zemi vidí činnost „Globálního prediktora“.
Což je jeho vlastní
název pro „spiknutí Světového židovstva“. (Globální prediktor
přeci jenom zní „odborněji“, než kdyby říkal, že „za všechno můžou Židi“, že?
Takže při posuzování jeho textů je vhodné vzít i tuto slutečnost v úvahu …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *