Go to ...
RSS Feed

Budeme se opičit po Peteru Sellersovi z komedie Myš, která řvala?


Parlamentní volby budou za 112 dní  //  Texty pana Radima Valenčíka se v iReporteru neobjevují

Ne snad proto, že by nebyly dobré a čitelné , ale proto, že on má svůj mnohalety vygenerovaný okruh čtenářů a sympatizantů a jejich složení se poněkud liší od čtenářů iReportera. Tentokrát Radim napsal text vzbuzující na první pohled pozornost a který se týká čerstvé události, která se odehrála v Ženevě. Biden s Putinem si potřásli rukama a jejich velvyslanci se mohou vrátit na místa svých diplomatických misí. Napětí povolilo. Z celkového vyznění summitu vyplývá, že Spojené státy už nejsou veřejně vyhlášeným nepřítelem a že nyní budou násedovat postupné sbližovací kroky a tím se bude snižovat nebezpečí konfliktu mezi mocnostmi.
Z toho pro Českou republiku vyznívá, že jediným nepřítelem Ruské federace na světě jsme zůstali my. A abychom si třeba nedělali nějaké iluze, tak dva dny po summitu byly zrušeny nasmlouvané dodávky umělých hnojiv. Nad tím už se nedá lehkomyslně mávnout rukou, možná opozice tak učiní, ale podniky zemědělské chemie budou mít starosti. Kdypak asi do těchto závodů zavítají investigativci veřejnoprávní televize aby získali názory menegementů a také obyčejných zaměstnanců jejich pracovni místa jsou ohrožena? Celá tahle diplomatická šaráda nám starším připomíná děj staršího amerického filmu s Petrem Sellersem v hlavní roli „Myš, která řvala”, nepatrná zemička kdesi v lůně Evropy z malicherných důvodů vyhlásí Spojeným státům válku a vyšle tam bojovou skupinu dvanácti lučišníků. Ti připlují do Nového Oného (Yorka) zrovna v den, kdy se koná cvičný potiatomový poplach a ulice jsou vylidněny a na zápletky je zaděláno. Film i po 62 letech od premiéry je k vidění a je v něm hluboká symbolika právě pro takové země jako je ta naše. Nemůžeme se stavět obrům, jsou tací, kteří nás ani nemají na svých mapách.
Redakční poznámku napsal Břetislav Albert

Radim Valenčík: Ten, kdo čekal zmínku či náznak Bidenova stanoviska ke kauze VRBĚTICE, alespoň v rámci tiskovky či alespoň dotaz na toto téma, byl zklamán. Hodně zklamán. Došlo k něčemu přesně opačnému. Dohodě o návratu diplomatů, tj. řešení konfliktu mezi USA a RF, do kterého jsme poslušně a hloupě vletěli, abychom posloužili jako nástroj těch, kteří chtěli vyvolat tragický válečný konflikt mezi RF a EU. Své zklamání dal nejvíce najevo Klvaňa, který v diskusi na téma setkání Biden-Putin na ČT24 kolem 20. hodiny uvedl, že „ke schůzce vůbec nemělo dojít“. Zařadil se tak na stejnou úroveň, jako třeba Peroutka, který po roce 1948 ve „Svobodné Evropě“ doporučoval shodit atomovou bombu na Prahu jako trest za to, že jsme chtěli vyzkoušet, zda se nám podaří socialistický experiment. K tomu doporučuji přečíst příslušné pasáže v Hrabalově knize „Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet“, celé ke stažení zde (s. 45):
https://ceskaknihovna.files.wordpress.com/2013/02/bohumil-hrabal-inzerat-na-dum-ve-kterem-uz-nechci-bydlet.pdf
Biden projevil poměrně zodpovědný přístup. Ukázal, že i v jádru současné globální moci jsou lidé, kteří chtějí nalézt východisko ze současné krize, resp. dost kritické situace. Česko si absurdní a nebezpečnou kauzou VRBĚTICE, resp. „Vrbětickým fiaskem“ udělalo dosud největší ostudu ve svých novodobých dějinách a své občany připravilo o hodně peněz i majetku. K tomu podrobně a se všemi podklady zde: „Aktuální reflexe doby: Ke kauze VRBĚTICE“ viz: https://radimvalencik.pise.cz/9439-aktualni-reflexe-doby-ke-kauze-vrbetice.html
Plnou zodpovědnost nese slabý a vydíratelný Babiš, ještě více pak nepříčetná tzv. „demoopozice“, která se změnila v pátou kolonu agresivní části jádra současné globální moci. Mimo jiné se ukázalo, že kontaminovaní a naivní Piráti nedokážou ani částečně sehrát roli státotvorné strany.

Kauza VRBĚTICE neskončila. Tedy, nesmíme připustit, aby „vyšuměla“ jako loňská, také účelově načasovaná, kauza RICIN. Není důstojné tradic a dějin naší země, abychom se stali nástrojem válečné eskalace. Vrbětické zametání stop je nutně důsledně došetřit. Uvidíme, které politické strany si to dají do svého volebního programu. A vyšetřit, to znamená brát v úvahu všechny verze, jinak je to jen zametání stop závažných trestných činů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *