Go to ...
RSS Feed

Znamená to snad, že zprávě BIS o Vrběticích nevěříte?


„Vyjádřete se, prosím, jasně! Věříte nebo nevěříte?“
„Neuhýbejte!”
„Odpovězte jednoznačně! Věříte nebo nevěříte?“

Urválkovsky výhružným a agresivním tónem a takto sjednocenou formulací otázky dotírají moderátoři ČT (ve čtvrtek večer to byla Augustová a na křesle odsouzence seděl poslanec SPD Jiří Kobza), na každého svého hosta, jenž se co nejspontánněji nepřidá do chóru těch, kteří vinu Ruska za výbuch ve Vrběticích berou za posvátné slovo boží, o němž se nesmí pochybovat. A zajímavá to věc, že téměř všichni takto po gestapáckém způsobu ve studiích ČT vyslýchání neodpovídají po chlapsku, že čučkařům z BIS samozřejmě nevěří ani nos mezi očima, protože je přirozené pochybovat o nestrannosti a nezávislosti organizace, jejíhož ředitele Koudelku americká CIA za vzornou mezinárodní spolupráci vyznamenala Tenetovou cenou, a který na českém ministerstvu školství vyžadoval potlačení jakéhokoli náznaku výchovy v duchu myšlenky slovanské.

Nikoli, osoby ve studiích ČT vyslýchané odpovídají vyslýchajícím moderátorům a moderátorkám spíš plaše a vyhýbavě. Jako by v kostech cítili, že se blíží doba, kdy se i se zpětnou platností bude posuzovat   kdy, kde a kdo řekl či napsal cokoli proti pravdě jediné, protože oficiální. A že to bude  též doba, kdy trestán za tento svůj hřích nevíry bude nejen on, ale i jeho rodina. Že zkrátka do našeho života s celou svou hrůzou vstoupí děj prorocké knihy 1984 autora George Orwella. Neméně zvláštní je ovšem i skutečnost, že totožné tušení takovéto naší budoucnosti musí hárat i v kostech moderátorů a moderátorek, kteří výslechy hřišníků váhajících a ještě ne zcela přesvědčených provádějí. Protože  z jakého jiného zdroje než z tušení konečné výhry jejich pravdy oficiální může pramenit nebetyčná jistota, nesmiřitelnost a útočnost, se kterými své rádoby definitivní soudy pronášejí, a málo jim přikyvující hosty s tak grobiánským gustem okřikují či přerušují? Jistota na obou stranách ideové fronty tedy veliká, převeliká.

Uvidíme. A nenechme se od skutečné pravdy odvést a navzdory všemu pracujme pro její vítězství i porážku zla.

Lubomír Man

One Response “Znamená to snad, že zprávě BIS o Vrběticích nevěříte?”

  1. Karel Krumpolec
    14. 5. 2021 at 14.44

    Zrušit poplatky za ČT a ČRo neboť je to nástroj lži a velezrady od dob socializmu po tu současnou. Českou televizi ovládli děti těch dřívějších kolaborantů, kteří ji ovládali přes rokem 1989 a poučeni od svých předků kolaborují stejně jako jejich rodiče. Dříve bylo svaté co řekli v Moskvě, dnes fouká od západu tak svatořečí co přijde z Bruselu nebo Berlína. Nechci přispívat na prolhanou instituci jako jsem musel před rokem 1989. Máme demokracii a tak demokraticky NECHCI platit lháře a podvodníky, demagogy jako je Moravec /buzeranta/ Fridrychovou /zrzavku/ a Wolnera manipulátora.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *