Go to ...
RSS Feed

Budeme-li jen nečinne přihlížet, urychlíme náš konec


Přiznám se bez mučení, že Němce nemám rád. Jsou hluční, panovační a na můj vkus až příliš disciplinovaní. Tato vlastnost u nich bývala a je často zneužívána k odnětí jejich vlastního názoru tak, aby byl překryl nějakým jiným názorem a postojem. Navíc z lůna německého národa vznikl nejagresivnější teroristický polovojenský útvar zvaný Zbraně SS a také Tajná státní policie čili Gestapo. Gestapáci zavraždili ve čtyřicátých letech dva moje příbuzné na Novojičínsku. Nic neprovedli, jen se chovali jak vlastenci. Proto nepadám Němům kolem krku. 

Ale to je v dnešních časech jen moje soukromá věc, můj postoj. Proto mohu otočit list a vzít na vědomí i událost z jiné kapitoly. V severním Německu je obec Lubz, nevelká upravená obec s několika tisíci ovyvateli. Jednoho dne se na malém autobusovém nádraží objevila vážně míněná cedule s tímto textem: „Integruj se bílá ženo! … protože už to není jen tvá země a nikdy už tvá nebude. Oblékej se úctyhodněji a v souladu s jinými kulturními kruhy a ber ohledy na náboženské menšiny.“ Každodenní rasismus začíná u odívání.

Staré rány už přebolely, ale nesmíme na ně zapomenout. Nebylo by dobré staré rány jitřit a sypat do nich sůl. Je však nutné věnovat pozornost dějům a událostem probíhajících v reálném čase. Nedotýká se to jen Němců ze severního Německa, je to záležitost celé Evropy, celého našeho umělého společenství. Žijeme v draze vybojované a nabyté demokracii, která má ale několik nedobrých vlastností, jednou z nich je to, že se demokracie neumí účinně bránit. Proto jsou lidé zmateni nad nečinností státu, že není schopen zasáhnout. Proto jsme v Čechách překvapeni tím, že se většinu informací tohoto druhu nesmíme z oficiálních sdělovacích prostředků dozvídat. Proto nám hlava nebere, že kdosi rozhodl o stíhání velitelů lodí Pobřežní stráže Frontex chránících mořské hranice Evropské unie. Budeme-li jen nečinne přihlížet, urychlíme náš konec.

     Jaroslav Lapač, editor iReportera

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *