Go to ...
RSS Feed

Budoucnost gigantů současnosti. Ford vs. Wokna v okně


Následující text je určen pro nás všechny, kteří cítíme nejhlubší lásku a náklonnost ke způsobu, jakým počítače posílily naše životy. Na počítačové výstavě COMDEX, která se před nějakým časem konala v americkém Las Vegas vystoupil při prezentaci Bill Gates a údajně srovnal počítačový průmysl s automobilovým průmyslem.

 

Ve svém vystoupení řekl následující: „Kdyby Ford držel vývoj a krok s technologiemi, jakou má počítačový průmysl, všichni bychom měli auta za 25 dolarů, která by měla spotřebu dvě deci benzinu na sto kilometrů.” U Fordů si samozřejmě nenechali Gatesovy narážky na nepružnost technologického vývoje líbit a v reakci na Billovy komentáře vydali tiskovou zprávu, ve které je uvedeno:

Kdyby Ford vyvíjel technologii jako Microsoft, všichni bychom řídili auta s následujícími vlastnostmi (a tuhle část prostě miluju):

1. Bezdůvodně by vaše auto nabouralo, zhruba tak dvakrát denně.
2. Pokaždé, když by byly přemalovány čáry na silnici, museli byste si koupit nové auto.
3. Občas by vaše auto bezdůvodně umřelo na dálnici. Museli byste je odtáhnout na krajnici, zavřít všechna okna, vypnout motor, pak znovu nastartovat a znovu otevřít okna, než byste mohli pokračovat. Z nějakého nutkání byste to jednoduše přijali.
4. Občasné provedení manévru jako je například otáčení doleva by způsobilo vypnutí auta a odmítnutí nastartovat. V takovém případě byste museli nainstalovat nový motor.
5. Macintosh by v těchto časech vyvinul auto, které by bylo poháněno sluncem, bylo by spolehlivé, jezdilo pětkrát rychleji a dvakrát snadněji se řídilo – problémem by bylo jen to, že by mohlo jezdit jen na pěti procentech silniční sítě.
6. Olej, teplota vody a varovná světla alternátoru a další kkontrolky by byly nahrazeny jediným varovným světlem „This Car Has provedl nezákonnou operaci”.
7. Systém airbagů se před spuštěním zeptal: „Jste si jistí?“
8. Občas by vás auto bezdůvodně zamklo a odmítlo vás pustit ven, dokud by jste současně nestiskli kliku, otočili klíčem a chytili jednou rukou anténu radiopřijímače.
9. Pokaždé, když by byl představen nový model auta, museli by se zájemci o auto naučit řídit znovu, protože žádný z ovládacích prvků by nefungoval stejným způsobem jako staré auto.
10. Musíte stisknout tlačítko „Start” abyste vypnuli motor.

P.S. – rád bych dodal, že když vše ostatní selže, dalo by se zavolat na zákaznický servis v nějaké cizí zemi a poučit se v příslušném cizím jazyce, jak si auto opravit sami!

Rozšiřujte tento text mezi svými přáteli, kteří milují – ale někdy nenávidí – svůj počítač!

Autor neznámý uživatel,
koláž redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *