Go to ...
RSS Feed

Jiný úhel pohledu na naši historii aneb Špatné vzpomínky pamětnice


Jestli ctíš svoji zemi, máš paměť a chceš si zopakovat historii, čti

Po viru to nebude jako předtím – myslím, že sotva co bude jako předtím. Spousta person se naprosto odkopala, systém EU prokázal nečinnost a neschopnost. Vzpomínáš, jak všichni řešili konec světa, a jak se dotazovali všech vizionářů, co se tím myslí? Šamani říkali, že sice nepůjde o konec světa, ale o konec takového, jaký ho známe. Možná šlo fakt o tuhle nemoc, která si nevybírá, nemá hranice, není vidět, a přesto ukázala přes noc, co je důležité. Najednou jde zavřít a chránit hranice, zastavit migraci, kontrolovat příchozí, vystopovat kudy sem kdo přišel. Najednou se obejdeme bez hospod, bez kosmetik, umělých nehtů a prsou, bez bowlingů i bez Wimbledonu, bez OH a všech těch velkých nařvaných byznysů. Najednou jsme rádi, že nás to nezastihlo někde ve světě. Dokážeme vařit a péct měsíc z toho, co máme v malém mrazáku. Nejvíc nám postarším chybí ti malí a záleží nám nejvíc na nich. Taky nás těší, když zavolá kluk a zeptá se, zda matka nepotřebuje chleba. Možná už jsou lidi dost rozežraní a na druhé straně je jich hodně bez pomoci. Vadí mi ale, že nemáme svoje české brambory ani naše cukrovary, a mnoho jiného, viz níže. Najednou vidím lidi, jak si pomáhají, jak respektují vládu, jak nikdo nediskutuje o nařízeních, jak přestali okopávat kotníky Zemanovi i Babišovi. Myslím, že ANO má volby v kapse. Zeman právem nakopal Fialovi prdel. Mám za to, že padnou i vlády a že se toho posere víc. Kéž skončí Merkel a jí podobní. Že se rozpadne EU, protože každá země bude mít příliš starostí sama se sebou. Podnítí to lítost lidí, kteří přišli nebo ještě přijdou o své blízké. Obávám se toho a smekám před kýmkoliv ze zdravotnictví. Pracují v něm obě snachy, tak to víš, že se o ně bojím, a vůbec o všechny, kteří si nemohou dovolit luxus, že se jen drží rozumně a doma. Ale ke všemu přispěli a na všem se podíleli i naši lidé. K rozdělení státu by bez radikální vůle Slováků nedošlo. Všichni pamětníci pro to měli stejný komentář: A je to tu znovu! Zrada je zrada! Hlad našich lidí po zisku, jejich sobectví, úplatnost, a ochota zničit vybudované. Teď stačí malý vir, neviditelný … a už se všechno mění a odhaluje podstatu. Neschopnost EU ve všech ohledech. Mladý Klaus vyhlašuje kampaň za odstoupení od Lisabonské smlouvy jako dokumentu, který zbavuje státy svéprávnosti. Okamura vyhlašuje kampaň za úplný czechxit. Asi je pravdou, že jsme potřebovali srovnat určité systémy se západními zeměmi, ale tak rozsáhlý rozvrat všeho nikdo nečekal a nikdo si to nepřál. Je až s podivem, že všechno nějak jde. Pro sebe nechci nic, ale chci pro potomky a jejich děti potravinovou soběstačnost a peníze na lékařskou péči, včetně plné podpory těm, kteří jsou fatálně nemocní, zejména pro děti a jejich rodiče.

Jak tomu bylo a je?

Byla jsem toho dne na Albertově, na Vyšehradě, i na Národní, a prožívala jsem tu euforii. Fandila jsem pak chvíli i Havlovi a jeho družině, a vyrobila jsem si z moduritu placku OF. Do práce jsem nosila trikolóru na kabátě, účastnila se dalších demonstrací, a myslela jsem si uboze a naivně, že tu jde o naši zemi – lepší a krásnější. Dnes bych si za to nafackovala! Brzy mi spadly růžové brýle (někomu dodnes ne), a dnes je jasné, o co šlo: Šlo o majetky pro kolaboranty, kolaborantskou šlechtu, církve a sudeťáky. O prolomení Benešových dekretů. Od začátku šlo o zničení Československa, továren a podniků konkurujících těm západním, o rozdělení naší země na dvě malé bezbranné zemičky. Lituji, že jsem nevěřila své babičce, která tehdy plakala a říkala, že tu zase bude hrstka bohatých, kteří budou mít za prachy vše,včetně práv, a zbytek lidí bude místo života bojovat o finanční přežití. Babička zažila první republiku, 2. světovou válku, a celé období až do „sametu“, takže věděla, o čem mluví. Dnes zase mně nevěří moje děti, že ti, kdo dnes chodí na Letnou, jdou řvát jen za práva boháčů a za to, aby dosavadní korytáři a zlatá mládež nepřišli o svá koryta. Na Letné řvou postavy stojící proti lidu, ne s lidem. Oni lid nenávidí, protože lid nevolí jejich loutky zaprodané západním loutkářům. Letná – milion chvilek nenávisti, pražská kavárna, sluníčkáři, předskokani z pódií a tyjátrů – všichni jedno jsou: pátá kolona. Rozvraceči státu, kteří chtějí zvrátit výsledky demokratických voleb ve svůj prospěch, ponížit a degradovat hlasy dolních deseti milionů. Dnešní Letná má plnou hubu demokracie, ačkoliv vůbec nepochopila, co to demokracie je.

Neoslavuji tři desetiletí svobody

Je to 30 let svobody tunelářů, exekutorských mafií, podvodníků, Havlem (a poté ještě Klausem) amnestovaných zločinců, likvidátorů fabrik, podniků a zemědělství. 30 let ničitelů našeho školství, zdravotnictví, kultury a tradic, – rozkradačů státu a rozdavačů peněz z našich daní. Je to 30 let svobody silných zemí EU, které v naší zemi řádí svými kvótami a diktáty. 30 let svobody developerů, kteří ničí Prahu a další města a vesnice. 30 let svobody realitních predátorů, kteří dodnes nadhodnocují ceny bytů do nehorázných výšin, a nikdo je nezastaví. Naše města už za chvíli nebudou naše, protože si v nich, ač jsme se tam narodili, nebudeme moci dovolit bydlet. Nechápu, jak někdo může slavit událost, jejímž výsledkem je zničení Československa a vše, co jsem výše vyjmenovala. Kampaň kolem výročí r. 89 mi připadá odporně hysterická, a nemůžu to už poslouchat, ani se na to dívat. Nikdo si tehdy nemyslel, že z Československa nezbude ani kámen na kameni. Nikdo z nás nečekal, že se cizákům rozprodají pozemky, domy, celé čtvrti, klíčová odvětví, podniky se staletou tradicí, energie, voda. Nikdo nečekal, že co se nerozprodá, to bude vytunelováno a zlikvidováno, jako většina podniků a továren, které před „sametem“ živily mnoho generací rodin (vedlejší státy přece nepotřebují konkurenci). Nečekali jsme, že přijdeme o cukrovary, mlékárny, masokombináty, zemědělská družstva a soběstačné potravinářství. Nikdo nečekal, že se budeme muset plazit pod nesmyslnými a bezbřehými diktáty EU. Nikdo nečekal ani to, že nebudeme smět chránit své hranice. A je tu někdo, kdo chtěl, abychom měli třetinové platy, ale vyšší ceny všeho, než v ostatních zemích EU? Nečekali jsme ani to, že staří lidé po celoživotní dřině nebudou mít jistotu bydlení, lékařské péče, a že se budou muset rozhodovat, jestli mají vydat peníze za léky, nebo za jídlo, protože na oboje nemají. A nečekali jsme ani to, že většina médií, politiků, a mládeže s vymytými mozečky budou starými lidmi opovrhovat, vysmívat se jim, a nejradši by prosadili, aby neměli ani volební právo. Vůbec nikdo snad nečekal, že se z naší země stane rejdiště developerů, exekutorů, a podvodných šmejdů. Nečekali jsme, že soudy budou pracovat ve prospěch šlechty, kterou zrušil a zakázal už Masaryk, že budou vydávat majetky kolaborantům, a že se tu začnou vyzdvihovat sudeťáci. Myslím, že nikdo z nás nečekal ani to, že tu bude pátá kolona rozvracečů státu, kteří beztrestně sprostě uráží nejdemokratičtěji (protože přímou volbou) zvoleného prezidenta republiky. A že na Letné v dnešní době budou za „demokracii“ demonstrovat ti, kteří vše, co jsem tady vyjmenovala, zavinili, nebo tomu napomáhají. A že tam nejvíc budou řvát ti, kteří ani neví, co to demokracie je. Demokracie znamená VLÁDA LIDU. Ne vláda samozvaných řvounů z neziskovek a podivných spolků. Lituji lidi, kteří nepoznali, že ten ve skoro henleinovském mundúru není na Letné pro ně…

Lenka Doubravská (2020)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *