Go to ...
RSS Feed

Zavedením eura bude konec české státnosti, varuje SPD


Sleduji jednání o volebních koalicích a mám dojem, že se konečně zúčastněné strany odkopaly a toto jejich spojenectví nese jasné poselství voličům: Spojení Pirátů a STAN, společně s prohlášením, že zde vzniká nová česká levice, je alarmující z několika důvodů. Předně se nejedná o tradiční demokratickoulevici (zájem o sociální práva zaměstnanců, seniorů apod.), ale o nedemokratickou ultralevici,která neuznává svobodnou demokratickou soutěž, kde rozhoduje většina za respektování menšinových práv, ale preferuje autoritářské uspořádání společnosti s ohromnou mocí nevolených struktur a omezováním základních občanských práv, o ultralevici, která má za sebou Antifu, migraci, drogy, zelené šílenství a postupné rozpouštění našeho státu v EU a jeho konečnou přeměnu na bezprávný euroregion, poníženě čekající na evropské dotace. Stejně ale s sebou nese vražedný multikulturalismus a homosexualizaci společnosti, rozvrat tradičních rodinných, společenských i demokratických hodnot. Zástupci STAN jsou zřejmě přesvědčení, že obětováním českého státu a národa si vykoupí teplá místečka v parlamentu a ve vládě – a že díky své kandidatuře v pirátské koalici a účinkům volebního zákona obdrží násobně více mandátů, než při samostatné kandidatuře – a hlavně mnohem více mandátů než přísluší jejich podpoře ve společnosti a než strany, jejichž společenská podpora je stejná, ale kandidují poctivě samostatně. Jenom tak vlastně přiznávají svoji lacinou prodejnost.

Spojení ODS, KDU-ČSL a TOP09 nese jednoznačné poselství voličům, že se v podstatě jedná o jednu jedinou levicovou eurofilní stranu, rozdělenou do více subjektů ke zmatení voličů. To spojení zároveň nese přiznání, že v rozdělení na několik partají nešlo o rozdíly programu, ale jenom o klíč k více poslaneckým  mandátům,klubům, státním příspěvkům a pozicím ve vládě, senátu a parlamentu. Je to v podstatě výsměch voličům, o uskupení, kde se v klidu objímají politici, z nichž někteří verbálně navenek odmítají společnou evropskou měnu euro, zatímco jiní jí požadují – a spolu s ní i konec české státní samostatnosti a suverenity. Už jen na tomto příkladu lze vidět, že jde o nečistou hru.

Jde v podstatěo přiznání, že se stále jedná o stejnou partu, která se opět chystá ošidit voliče. Pozoruhodný je zde značný překryv programů s českou ultralevicí (Piráti + STAN), zejména ve vztahu k EU, zmíněnému euru,migraci, liberalizaci společnosti (čti rozvrat tradičních hodnot). Jde zase o stejný podfuk na voliče, jako byl ten s mrtvý Maďarem a podobné privatizační causy pod heslem: Co volič, to pitomec. Hnutí ANO, které v podstatě žádný program nemá (zřejmě proto, aby si nechalo prostor pro koaliční jednání téměř se všemi stranami), politicky lavíruje pod tlakem různých lobby a snaží se z covidové krize vybruslit co nejlépe. Trikolora slibuje všem, co se s ní spojí, místa na kandidátkách, což je docela úsměvné, uvědomíme-li si, jaké jsou její skutečné preference a že vlastně slouží jako užitečný sluha k odčerpání vlasteneckých hlasů SPD (protože hlasy odevzdanéTrikoloře propadnou a ve svých důsledcích na základě neúprosné logiky d´Hondtova vzorce a připadnou vítězi voleb), což zejména právě ANO a Piráti jistě uvítají. ČSSD se snaží paběrkovat ve zbytcích politických stran v zoufalé snaze o záchranu své pozice v parlamentu. KSČM se zatím s nikým nespojuje, je zaměstnaná vlastními vnitrostranickými problémy. Zde je zajímavých několik skutečností. Strana se pohybem tzv. tradičních stran do extrémní levice stala de facto umírněnou pravicovou stranou. Projevy europoslankyně Konečné navíc ukazují na značné sblížení vlivné části členů KSČM s programem SPD, se kterým sdílí hlavní body programu, jako odchod z EU, referendum o členství v NATO, nechuť k Euru, konzervativní tradicionalismus a především vlastenectví. O to víc vyčnívá z politické scény jako jediné parlamentní hnutí s jasně definovaným pravicovým směřováním a čitelným programem SPD, proto tolik nenáviděné zmíněnými levicovými stranami. Pozice SPD ve srovnání s ostatními stranami je jasně čitelná voličům, jasně definovaná, prostá lavírování a především svým jasným vymezením se proti radikálním skupinám, reprezentovanými lidmi jako Černohorský, Jovanovič či serverem Aeronet, stejně jako vůči politickému mainstreamu v masmédiích. Myslím, že je na nás, vlastencích, abychom srozumitelný překlad situace předali voličům v celé republice.

poslanec SPD Mgr. Jiří Kobza
Svoboda a přímá demokracie
12.1.2021

2 Responses “Zavedením eura bude konec české státnosti, varuje SPD”

 1. Božena
  15. 1. 2021 at 8.21

  To nesmìte dopustit. Česká koruna je to jediné, co je v Česku ještě naše. Jinak je celý stát rozprodaný.
  Pozn. redakce: Na tento stav můžeme odpovědět jedině účastí ve volbách a zvolením správného politického subjektu.

 2. Marek Chlebeček
  16. 1. 2021 at 8.12

  Ta trojkoalice ODS-KDUČSL-TOP09 už nyní sdělila, že ihned po volbách budou jejich poslanecké kluby v parlamentu jednat SAMOSTATNĚ, SAMI ZA SEBE, přitom k tomu ale nedostanou od voličů mandát!!! Takže jasný podvod na voliče! A neuvěřitelná jejich drzost. Koalice jsou pro toto podvodné jednání absolutně nevolitelné. Doufám, že to voliči prokouknou včas a nenaletí jim zase tomuto slepenci Zn. Kočkopes .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *