Go to ...
RSS Feed

Očkovací projev prezidenta


(26.12.2020). Zhlédli jste letos projev pana prezidenta? Pokud ano, zcela jistě jste si museli udělat vlastní obrázek. Já jsem si ho určitě udělal a v podstatě se dá říct, že je nijaký. Kdybych projev neviděl a neslyšel, nic moc převratného by se zřejmě nestalo. Přišel mi prostě prázdný a jakoby cyklicky se opakující. Prezident prostě opět zkritizoval novináře a opozici. Chválil vládu a neustále opakoval formulku o očkování. Bylo by ovšem velmi jednoduché shrnout jeho poselství jenom takto. Budu proto trochu zdlouhavější a snad ne nudnější.

ATAK NOVINÁŘŮ NEBYL ÚPLNĚ NA MÍSTĚ
Možná vás napadne, že člověk, který píše na internet a je v podstatě novinářem, se právě proti tomuto útoku ohradí. Jasně, některé články, které na internetu, případně v tištěných médiích jsou, za moc nestojí. Mnohé jsou ale velmi kvalitní a šťouchají do věcí, které zrovna dvakrát fér nejsou. Takové dotace pro Agrofert a pekárnu Penamu v Praze, které se budou muset vracet, nevyšetřená otrava Bečvy a další informace by nám vše měly otevřít oči. Přesto je vláda chválena…

CHVÁLA VLÁDĚ
Za co? Ano, zřejmě pracují ve dne v noci. Komunikace s médii je ovšem tristní. Akce s bývalým ministrem zdravotnictví Prymulou a jeho odvoláním je spíše k hořkému pláči než k velkolepé chvále. Ve druhé vlně jsme nepochybně zaspali, což bylo opět spíše přičteno opozici, ač pan prezident hovořil i o tom, že vláda udělala nějaké chyby. Bylo jich více. Jestli opozice přicházela s různými návrhy, my obyčejní smrtelníci nevíme. Pokud ano, nemusely být brány v potaz. Těžko říct.

MUSÍTE SE JÍT OČKOVAT
I takto mi vyznělo prezidentovo poselství. Jasně, vakcína bude zřejmě přelomovou záležitostí. Přesto je na každém z nás, jestli do ní půjdeme. Ve společnosti je spousta lidí, kteří jakékoli vakcíny odmítají, a daří se jim dobře. Všichni bychom se tedy měli svobodně rozhodnout. Dá se ale počítat s tím, že nás zřejmě bude stát do vakcinace určitými kroky tlačit. 

SMUTNÉ PODĚKOVÁNÍ A VÍRA V LEPŠÍ ZÍTŘKY
Prezident samozřejmě poděkoval všem v první linii. Ti mají skutečně obří obdiv nás všech. Poděkování se ale nenají. Bylo by zapotřebí podpořit je také finančně, a to hodně. Jinak, ano zřejmě bude líp…

ZDEVASTOVANÉ PODNIKÁNÍ ZŮSTALO TROCHU STRANOU
Prezident hovořil o programu Covid 3, který pomůže živnostníkům a podnikatelům všeobecně. Opravdu tomu tak bude? Většina z nich si stěžuje, že takto náklady nepokryjí. Na mnohé firmy již přišly kontroly ze strany státu. Zavřené skiareály, kde se ještě dnes mačkaly masy lidí, také nejsou zrovna vizitkou extra koncepčního řešení. Opravdu smutné.

OPOMENUTÉ ŠKOLSTVÍ
Ať jsem pátral jakkoli, o vzdělávání řeč moc nebyla. Zavřené školy zanechají na žácích stopy, a to nesmazatelné. Minimálně rotační výuka by byla na základních školách zcela jistě na místě. Nuž, nejsem epidemiolog.

PROSTĚ PROJEV PROBĚHL A JDEME DÁL
Příliš optimismu mi do žil nevlil. Opravdu ne. Působil na mě smutně, groteskně a postapokalypticky. Je to ale jen můj názor. Ostatní lidé budou mít zcela jistě jiné věcnější hodnocení.

Radek Štěpán,
editor serveru ePeníze

One Response “Očkovací projev prezidenta”

  1. Fanda
    2. 1. 2021 at 22.51

    Pane Štěpáne, já slyšel od prezidenta, že si lid žádal rozvolnění, tak ho vláda provedla. Plyne mi z toho, že za nárůst onemocnění si můžou lidé sami. Vláda přece pracovala výborně… Už aby tato Agrokremelská mafie skončila…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *