Go to ...
RSS Feed

Konspirační teorie: Byli američtí astronauti před půlstoletím na Měsíci doopravdy?


My, kteří jsme mohli sledovat v červenci 1969 přistání lidské posádky na Měsíci, jsme o tomhle úžasném výkonu americké techniky nepochybovali. Byli jsme přesvědčeni, že jsme tehdy byli opravdu svědky přistání člověka na Měsíci. Věřili jsme jim, fandili kvůli nejvyspělejší technice, příkladné demokracii, kvůli filmům na které jsme si vystáli fronty, kvůli síle jejich měny a vůbec. Prostě byli jiní a nám sympatičtí. Pak se uskutečnila poslední měsíční expedice Apollo 17 a byl konec cestování na naši oběžnici. Dokonce československému státu americká NASA věnovala několik gramů měsíční horniny. V sedmdesátých letech přišel do našich kin slavný film Petera Hyamse Kozoroh Jedna, což byla na svou dobu úžasná sci-fi o cestě Američanů na Mars, ale byl to spíše pohled pod pokličku této fiktivní události. Těm z vás, kteří film zatím neviděli nechci prozrazovat děj a jeho nečekané rozuzlení a tak se omezím na konstatování, že právě obsah tohoto filmu byl snad motivační pro vznik konspiračních teorií v tom smyslu, že se údajně neuskutečnily ani lety na Měsíc.

Kolumbus XX. století

My, fanoušci americké techniky a technologií, jsme konspiračním teoriím nepřikládali důležitost. Vždyť celou dobu o napodobení misí Apolla uvažovali i Rusové (dříve Sověti), ale jak se ukázalo, tak byli bez šance. Jejich technika by to nedokázala. Tak začali hovořit o nebezpečí takových projektů s lidskou posádkou a soustředili své úsilí na vysílání automatických vesmírných sond. No budiž, také řešení. Ale stejně jako Kryštof Kolumbus, který jako první Evropan vstoupil v roce 1492 na území Ameriky, zůstane v učebnicích dějepisu na celém světě Neil Armstrong jako první člověk, který vstoupil na povrch Měsíce. Přesto, že mám konspirační teorie jinak velmi rád protože vždy vycházejí z reálu, pracují se známými fakty, akorát jako koření jsou přimíchána další neveřejná či nepotvrzená fakta a podle sympatií autorů těchto teorií hned poznáte odkud vítr vane. Sovětské i ruské dezinformační dílny se již naučily, že jejich výplody musejí být co nejvěrohodnější. Pak mohou v mnoha lidech nabudit dojem opravdovosti.

Nevím jak vznikla poslední teorie o věrohodnosti přistání amerických astronautů na Měsíci a kdo se štvanicí na žijící vesmírné cestovatele přišel, kdo tahal za nitky a kdo platil redaktory a editory. Zůstávám u svého půlstoletého prožitku z televizního sledování přistání na Měsíci a tak mě podivné chování astronautů nemohlo zviklat. Kdyby se to, co uvidíte na záznamu, odehrálo někde jinde, tak budu na vážkách, ale ve Spojených státech lidé krom americké ústavy a jejích dodatků mají také víru v boha a bibli. Bible se na rozdíl od Česka, používá i v soudní síni, kde se na ni přísahá, prezident USA přisahá při inauguraci na bibii, v hotelových pokojích musí být bible. Jiný kraj jiný mrav, takové hodnocení mají občané bezbožného státu v srdci Evropy, kteří uctívají největšího církevního reformátora, který skončil na hranici za svou snahu změnit církev jako takovou. Vraťme se k obsahu filmu: bulvární redaktor klade vesmírným hrdinům zásadní otázku a oni se zdráhají odpovědět a prchají před tím dotěrným člověkem. Po shlédnutí možná napadnou hříšné otázky i vás. Budeme hledat odpovědi? Já nevím. Stále ještě jsem přesvědčen o tom, že se měsíční mise opravdu uskutečnily.

Břetislav Albert,
odkaz na video:
https://rumble.com/vbiprj-byli-amerit-kosmonauti-skuten…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *