Go to ...
RSS Feed

Jak ještě dlouho potrvá diktatura toho co smíme a co ne?


Následující text od Kateřiny Štěpánkové je dokladem toho, že iReporter je otevřenou tribunou názorů. Ostatně toho byl důkazem i předchozí článek jehož autorem byl Dalibor Janda, který se tím dostal do rozporu se všeobecně panujícím názorem zastávaným v kruzích profesionálních kutrurních umělců. S názorem Kateřiny lze polemizovat především proto, že koronavirovou pandemii si naše vláda nevymyslela, pouze reagovala na nastalou globální situaci. A jak vidíme ve světě, musely obdobně reagovat vlády všech systémů. Podcenit situaci by se nevyplatilo nikomu. Kdyby u nás byla u výkonné moci současná opozice, tak i ona by musela přijmou a parlamntem protlačit a prosadit opatření jejichž cílem by bylo především chránit obyvatelstvo naší země. Třeba by to dělali lépe, třeba hůře. V každém případě by bylo a nyní stále je nutné omezit a změnit některá práva a přístupy v chování společnosti, standardních společenských mechanismů a zavedených pravidel. Třeba se to dá nazvat diktaturou i když my bychom použili jiný termín, třeba vynucená regulace. Redakce

Poprvé po dlouhé době se u nás otevřely všechny obchody a restaurace. Po velmi těžkém období pro podnikatele, ale i pro každého člověka se vyplnilo přání nás všech, pomalu se vracet k normálnímu životu. Tak to vypadalo, bohužel jen 3 dny. Sotva se lidé rozkoukali už se debatuje o tom, že čísla rostou a bude se opět zavírat. Nejspíš je plán, že to takto půjde pořád dokola. Výroky tipu, že restauratéři a hoteliéři by se měli přeorientovat na dělnické profese by snad měly být trestné. Kde někdo bere tu drzost si myslet, že může rozhodovat o životech jiných lidí?  A že se se vrátíme do dob minulých, kdy byli všichni ve fabrikách? Nejspíš protože ten, kdo tohle říká bude na svém teplém místečku pořád. To, co žene ekonomiku jsou podnikatele, to se učí již na středních školách. Bez nich to nejde a tady se systematicky likvidují již několik měsíců. 

Chceme, aby prosperovaly jen mezinárodní společnosti jako jsou supermarkety s potravinami a lékárny? Chceme mít život, který se bude skládat pouze z toho, že půjdeme do práce, samozřejmě v tom lepším případě, pro jídlo a domů? Žádná zábava, žádné vyžití, žádná kultura, žádné zážitky, žádný sport, to je představa našeho budoucího života? Každý si jen říká musíme to přežít, snad se to brzy změní. A co když ne? Řídit zemi zákazy a příkazy není demokracie! Kdo bude na naši zemi vydělávat? Lidé na úřadech práce? A ti budou placeni z čeho? Jak bude vypadat naše ekonomika po tomhle blázinci? A jak dlouho se z toho bude vzpamatovávat? Kvůli pár tisícům nakažených trpí celá země. To je bohužel realita. Každý ať se chrání, jak uzná za vhodné. To jsou tady všichni nesvéprávní, že nám musí stále někdo říkat ať si myjeme ruce? To se říká dětem ve věku 3 let. Každá nemoc je hrozbou a k životu patří i smrt. Chránit ty co to nejvíce potřebují je jistě na místě, ale nařídit něco plošně a všem není v pořádku. Hlavně, že v obchodech musíme mít každý svůj košík plný bacilů tím se vyřeší všechno! Možná by si každý měl říct, jestli bude bezhlavě poslouchat nařízení, která postrádají logiku a omezují naše práva nebo ne. Dokud si totiž neřekne většina lidí a dost tohle už stačilo takhle žít nechceme nic se nezmění. Bohužel dost lidem stačí jako úplatek 5000 kč a budou spokojeni. 

Po nás potopa!

Kateřina Štěpánková
Foto internet

One Response “Jak ještě dlouho potrvá diktatura toho co smíme a co ne?”

  1. Fr. Matějka
    9. 12. 2020 at 21.48

    Přesné. Logika se vytratila. A bohužel mi většina webů i ministerských přijde jako cílená propaganda.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *