Go to ...
RSS Feed

Dobrovolná údernická soutěž mužů za mikrofony rádií


Již v minulosti jsem se zmiňoval, že nejen v ČRo Plus, ale i v dalších veřejnoprávních a také některých soukromých stanicích vedou mezi sebou redaktoři poněkud zvláštní dobrovolnou údernickou soutěž. Kdo řekne do mikrofonu za hodinu víckrát slovo koronavirus, nebo alespoň kovid, ten vyhrává. Naprostého mistrovství dosáhl bruselský služebník č.156 řečený Tonda, kterému se několikrát podařilo překonat stovku za hodinu, a tím pádem v soutěži už nějakou dobu vede. Podle mého soudu je to však stále málo. A navíc, ne všechny rubriky se mohou v soutěži dostatečně blýsknout. Kdyby někdo dostatečně uvědomělý dotoval tuto prozatím jen amatérskou soutěž nějakou atraktivní cenou, to bychom teprve koukali. Jak je tohle, u ušatého bruselského kozla, možné? Podmínky soutěže se zdají být nerovné. Aby se soutěže mohli zúčastnit řekněme i dopravní experti takové „Zelené vlny“, je třeba pravidla soutěže liberálně demokraticky změnit. Když už na to šéfredaktoři a ředitelé nepřišli sami, nezištně navrhuji následující úpravu. 

Zmíněné vysílání by mohlo po pečlivé odborné rekonstrukci a odpovídající náročné úpravě vypadat přibližně takto: „Na dálnici D5 srazil kamion ve směru na Plzeň neoznačené zvíře. Zasahují policisté, hasiči i záchranná služba. Vytvořila se dvoukilometrová korona, ve které postojíte nejméně dvacet minut. Dobrá zpráva je, že na dálnici D10 se dosavadní korona poblíž Staré Boleslavi zvolna rozjíždí a konec korony se postupně zkracuje. Korona ve Kbelské ulici na Praze 9 se také zvolna rozjíždí, zatímco korona na Jižní spojce směrem k Barrandovskému mostu stále trvá, takže v ní postojíte déle. Další koronavlna neméně za půl hodiny“. Samozřejmě, každá změna k lepšímu s sebou nese zvýšené administrativní náklady. Takže pokud vám někdo bude chtít zase zvednout „koncesionářský“ poplatek, neračte se divit. Ani kuře nehrabe zadarmo.

Konečně uznejte sami. Měli bychom dát férovou šanci nejenom „Zelené vlně“, ale i dalším doposud nevyužitým pořadům. Čím dříve, tím lépe, aby se co nejvíce tvůrců mohlo účastnit jak té právě probíhající, tak i všech budoucích redakčních soutěží. A na adresu příslušných šéfredaktorů ještě dodávám: Nemůžete přece pracovníky „Zelené vlny“ diskriminovat do nekonečna, protože „Zelená vlna“ je prokazatelně váš nejposlouchanější pořad.

S úctou Pavel Chrastina 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *