Go to ...
RSS Feed

Den předtím (Aktualizováno 4.5.2020)


Když se probíráte elektronickými i papírovými informačními zdroji, tak často v posledních dnech narazíte na problematiku nového informačního zdroje avizovaného televizí Prima. V neděli 3. května 2020 začne v podvečer vysílat CNN Prima News s řadou nových tváří a hlavně v novém duchu, který tu zatím chyběl. Také mediální odborníci nemají jasno v tom, jak nová televize obstojí. Jsem obyčejný konzument zpravodajství a názory na události a děje si vytvářím podle svých životních zkušeností a nových poznatků. Už poměrně dlouhou dobu se mě nelíbí zarputilost České televize s jakou hraje proti vládě a prezidentovi, proti lidem představujících sympatizanty vítěze posledních parlamentních voleb. Z toho poměrně zřetelně vyplývá, že největší veřejno-pravní médium se také nesmířilo s výsledkem voleb. Jinak by nemohlo dávat takový prostor například podivnému hnutí Milion chvilek vedeném človíčkem plným nenávisti, vystavujícím na odiv své svršky zabarvené do nepříjemné hnědé barvy. Ta v řadě lidí vzbuzuje historické asociace, které pak ve svém důsledku znamenaly pohromu pro český národ.

Vysílání CNN Prima News přeju, aby vykročila do českého mediálního prostoru šťastně a aby si ji naladilo co nejvíce diváků. Takový příliv zájmu vyžaduje v podstatě jedinou podmínku: nová zpravodajská televize musí přinášet do našich domovů pravdivé vidění světa, pravdivé znamená především objektivní, bez politického zabarvení a stranění vyvoleným. Bude to složitý úkol a nám nezbývá než Primě přát, aby tenhle úkol zvládla. Nebojím se říci historický úkol, protože televize veřejné služby nestrannost a objektivitu nezvládla a stala se skrytým nástrojem boje o moc ve státě. Nevím, co se obvykle přeje novým televizním zpravodajstvím do začátku. Třeba si dejte do vínku a do newsroomu pověste heslo Jana Husa, člověka, který se nechal pro pravdu upálit: “…uč se pravdě, miluj pravdu, prav pravdu, drž pravdu, braň pravdu až do smrti…”

Břetislav Albert

Uplynuly dva dny a nové zpravodajství na TV Prima vyvolalo stovky reakcí diváků. Jednu reakci jsem si vypůjčil: 
Zatím nejlepší komentář byl zveřejněný na proklínaných ParlamentníchListech od čtenáře Tomáše Malého a já si bez dovolení jeho postoj ke zpravodajské televizní stanici CNN Prima News vypůjčím (děkuji Tomáši) a přidám do svého FB:

Tomáš Malý, 04.05.2020 9:32:59 Ten, kdo si myslel, že se kanál CNN Prima, stane konkurentem zpravodajství ČT, bude zklamán. Nečekejme od spolupráce Primy a CNN žádný průlom. CNN je nejostřejší neomarxistická stanice na americkém trhu. Na český trh vstupuje poté, co jí v USA klesla sledovanost na zlomek původních hodnot, protože lidi už to monotónní urážení Donalda Trumpa přestalo bavit. CNN straní demokratům a propaguje globalismus, neoliberalismus multikulturismus, genderismus apod. Prima se dříve ukazovala, že není přehnaně politicky korektní jako ČT a nebojí se věci nazývat pravými jmény. Nebála dělat reportáže z míst, která trpěla přílivem islámských přistěhovalců, nebála se poukazovat na problémy, které jsou jinde zamlčovány a upozaďovány. Nyní se situace mění. Prima vykopla některé komentátory a spolupracovníky, kteří mají jiný pohled na svět, jako mainstream, a ukázala, jakým směrem dále půjde. Na Primě skončil glosátor Vyoral, Stonjeková, i Spencerová, která zemřela krátce na to, co jí byl vyhazov oznámen. Jestli tedy půjde CNN Prima stejným směrem, jako CNN, zajisté přijde o své konzervativní diváky a i o všechny ty, kteří vidí svět pestřeji, než dnešní mainstreamová média.

One Response “Den předtím (Aktualizováno 4.5.2020)”

  1. Josef Prazak
    5. 5. 2020 at 22.59

    Souhlasim s Tomasem Malym. CNN je nejhorsi stanice v USA!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *