Go to ...
RSS Feed

Základní pravidlo demokracie: Nedělat z lidí hlupáky


V přímém přenosu na Primě ministr zdravotnictví přiznal, že jediné účinné respirátory kvality FFP3 nepřiletěly a ani nepřiletí, protože Čína tyto prostředky chce pro vlastní potřebu. Tuto skutečnost následně potvrdil i ministr vnitra u Moravce a dodal, že FFP3 ani není objednáno. Současně všichni vládní činitelé tvrdí, že jsou lidé chráněni a stát se o ně postaral.

Nepostaral a nepostará, protože stát přiznává, že plně odpovídající respirátory nejsou a nebudou. Mimochodem, z úst vládních činitelů lítají miliony ústenek a roušek a vyprávějí pohádky o jejich distribuci obyvatelstvu. Kolik z Vás dostalo od státu jakoukoliv roušku či respirátor? Nemluvím o profesích, ale o 10,5 milionu obyčejných lidí, o které se má stát postarat?

Od prosince 2019 se o tom „koronavirovém sajrajtu“ a jeho nebezpečnosti vědělo, ale naše vláda doposud účinné respirátory FFP3 nezajistila a přiznává, že je ani zajistit neumí a nikde nejsou ani objednány. To mi těžce vadí a zastávat se vlády a odpovědných osob není na místě! Vláda je plně zodpovědná zajistit bezpečnost a obranu země a jejích obyvatel. Šití roušek svépomocí je hezké, ale naprosto to neodpovídá vážnosti situace. Sklady civilní obrany se rozkradly, nikdo je neobnovil a ve státních hmotných rezervách je „kulový“ …

Až vše odezní, musí být všichni hnáni k zodpovědnosti. Za to mohou všichni, kdo kdy byli ve vládách od roku 1989!

Pavel Opl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *