Go to ...
RSS Feed

Ruská vojenská letadla s léky a zásobami přistávají v Itálii, která je na kolenou


Italská republika je členem Evropské unie a také vojenského uskupení NATO. Řadu týdnů Italy drtí pandemická koronavirová nákaza a likviduje stovky lidí. Vedení EU nenabídlo dramaticky postiženému státu žádnou viditelnou pomoc a stejně tak je nečinné NATO. Není divu, že nepřípustného váhání využilo Rusko a nabídlo Itálii okamžitou zdravotnickou pomoc a materiální zajištění proti šíření Covidu-19 v nejohroženějších oblastech. Pět a půl tisíce mrtvých Italů v této nevyhlášené a neviditelné válce je dostatečným varováním před nechutným politikařením na kontinentální úrovni.

Náčelník generálního štábu obrany Enzo Vecciarelli vítá velitele ruské zdravotnické pomoci

Devět ruských vojenských transportních letounů Iljušin Il-76 přepravujících zdravotnický materiál a odborníky, kteří mají Itálii pomoci v boji proti její ničivé krizi Covid-19, přistálo na italské základně leteckých sil Pratica di Mare. Letouny přivezly léky a specialisty na infekční nemoci z Ruska, jakož i vybavení nezbytné pro diagnostiku a dezinfekci. Týmy začnou okamžitě pracovat, jakmile italská strana vyjasní oblasti pro nasazení, informovalo ruské ministerstvo obrany. Nouzovou pomoc osobně obdržel italský náčelník generálního štábu obrany Enzo Vecciarelli, který poděkoval ruskému lidu za půjčení pomocné ruky. „Chtěl bych vyjádřit svou vděčnost jménem celého italského lidu za ruskou pomoc v tak těžké chvíli …”, řekl generál Vecciarelli.
Celkově Moskva připravila devět transportních ilušinů s pomocí pro případ nouze. O nasazení rozhodl prezident Vladimir Putin po telefonickém hovoru s italským premiérem Giuseppem Conte v sobotu 21.března. Počet obětí v důsledku propuknutí koronavírusu sužujících Itálii dosáhl v neděli 5 476 osob, přičemž bylo zchlazeno 651 dalších obětí, zatímco celkový počet diagnostikovaných případů se blíží 60 000, podle posledních údajů zdravotnických úřadů.

Připravil Břetislav Albert
Fota převzata z internetu

2 Responses “Ruská vojenská letadla s léky a zásobami přistávají v Itálii, která je na kolenou”

 1. Ludvík
  23. 3. 2020 at 12.51

  Kubánští lékaři míří do Itálie, ….
  https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-cuba/cuban-doctors-head-to-italy-battle-coronavirus-idUSKBN219051?fbclid=IwAR229v2624sLvZRAI0xokF3spyGL5zRI4zkXRmpDVV0haMD6V3XPTvsDvww

  52 kubánských lékařů přivítali Italové potleskem…
  https://twitter.com/CNN_Oppmann/status/1241742771079319554

  Pozoruhodné na tom všem také je, že kubánští lékaři přijeli do Itálie bez roušek. Buď je na Kubě „nemají“ nebo zřejmě nepotřebují, neboť jsou proti koronaviru očkováni.

 2. Ludvík
  23. 3. 2020 at 14.14

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *