Go to ...
RSS Feed

U nás není zvykem se omlouvat, je to prý projev slabosti …


Nedávno jsme v článku Seznam dezinformačních webů (15.1.2020) zveřejnili poslední platnou verzi dezinformačních a manipulativních webových stránek resp. serverů, které podle osvětového aktivistického serveru Evropské hodnoty plní své poslání na sto procent. Ovlivňují myšlení občanů České republiky. To ale k obrazu svému dělá každý, kdo vstupuje do veřejného prostoru se svým pohledem na politické a společenské události. Českou televizi a rozhlas jsme dokonce pod hrozbou citelných sankcí povinni platit i přes skutečnost, že jejich vysílání a programy nesledujeme. Řadu let se tiše hledá řešení, ale propagandistické metody ČT a ČRo jsou silné a mají dosud oporu v parlamentu. Velkou roli hraje také skutečnost, že televizní kamery jsou permanentně v kuloárech PSP připravené k rozhovorům s poslanci o kdejaké záležitosti a oni se tak moc, ale skutečně tak moc, rádi producírují na obrazovkách našich televizorů. Vnucují se nám do podvědomí a zůstávají tam až do dalších voleb. Tím získávají nezaslouženou výhodu před neznámými adepty na poslanecké mandáty. Jsou někteří, co jsou v parlamentu desítky let a kteří nikdy po Lisopadu nepoznali obyčejný občanský život a práci, která by je uživila. Nemá cenu jmenovat, všichni je znáte a já se jen obávám, že tytéž tam najdeme i po dalších volbách. Na seznamu dezinformačních webů jsou již poměrně dlouho i web Prvnízpravy.cz. Provozuje ho soukromá osoba, která jeho prostřednictvím vyjadřuje svoje názory a postoje, kromě toho dává také prostor k vyjádření dalším autorům – přispěvatelům. Je to obecně vzato občanská angažovanost financovaná ze soukromých prostředků, možná i z nějakých darů. Ale nikoliv ze statních dotací. Ty zřejmě dosává denunciační aktivistický server Evropskéhodnoty. Stejné postavení jako První zprávy mají desítky a možná stovky soukromých webových stránek na kterých lidé vyjadřují svoje názory a komentují oficiální postoje šířené v televizi a rozhlase, stejně tak do této skupiny editorů s jiným názorem patří i iReporter.cz. 

Pana doktora Zdeňka Zbořila osobně znám a mám od něj souhlas s tím, že mohu přebírat do iReportera jeho texty. Pokud tak učiním, jsem si jistý že jeho text je k věci a je argumentačně fundovaný a že ho není již třeba ověřovat. Dnesk jsem učinil výjimku a rozhovor který s ním uskutečnily Prvnizpravy.cz jsem ověřil na serveru České tiskové kanceláře. Rád a bez komentáře tento rozhovor přebíráme v plném znění:

1. února 2020 – 03:20 Tento týden se téměř o ničem jiném nemluví než o koronaviru, o jeho obětech, o světové epidemie, i když vše se týká především Číny a ta ztrácí v obchodě v ekonomice, v turistice, Čína se dostává do izolace, je to úmyslné? A druhá perlička, ČT v teletextu zveřejnila zprávu, že firmy Agrofertu a evropské dotace jsou v pořádku, takže možná už jenom zbývá Andrej Babiš a střet zájmů…

A co vy na to všechno pane Zbořile?
Já jsem pamětník, když se obviňovaly  válčící strany v korejské válce 1950-53 z vedení bakteriologické války. To že se někde šířily nějaké nemoci  nebo nějaká virová onemocnění, to není  žádná novinka. Myslím to tvrzení , že je to řízená kampaň. Konec konců známe krásný film s Dustinem Hofmannem ze Spojených států a víme, že co se natočí v Hollywoodu tak to je jakousi předpovědí co se ve skutečnosti stane. Takže bychom měli být zdrženliví v šíření poplašných zpráv a měli se spíše u nás zajímat o chřipkovou epidemii, která je na hranici pandemie,“ komentuje epidemickou kampaň Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.

A co dotace a Agrofert…
„Ještě před třemi dny se mluvilo o příjezdu delegace Evropské komise a o miliardách, které bude muset vracet naše republika. A najednou se objevila nenápadná zpráva na teletextu ČT , že  Evropská komise schválila veškeré dotace Agrofertu až do roku 2018, takže pokud je to pravdivá zpráva, tak by si ji měli přečíst všichni  ti co vystupovali ve vášnivých diskusích v Poslanecké sněmovně, i ti co o Andreji Babišovi mluvili jako o zlodějovi ,“ upozorňuje Zdeněk Zbořil.

„Já bych si tady ale nechal ještě nějaký prostor, protože ne vždy jsou zprávy ČT pravdivé. Ti co kritizují ČT, tak nekritizují ČT jako celek, ale kritizují právě zpravodajství, že se tam objevují nedůvěryhodné zprávy, které se pohybují na hranici šíření poplašných zpráv. To, že se tam téměř výlučně předvádějí názory opozičních stran a ukazují se tam jejich představitelé, ještě musíme říct jenom některých opozičních stran, tak to je důvodem mé obavy.,“ dodává Zdeněk Zbořil. 

A pro lepší informovanost výňatek ze zprávy ČTK:
Brusel, 28. ledna 2020 – Evropská komise schválila, že Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) proplatil většinu projektů pro holding Agrofert. Pochybnosti jsou u jednoho projektu v hodnotě 1,6 milionu korun, řekl novinářům ředitel SZIF Martin Šebestyán. Podle něj ze závěrů úterního jednání s EK nelze jednoznačně vyvozovat, zda je nebo není premiér Andrej Babiš (ANO) kvůli Agrofertu ve střetu zájmů. Unijní exekutiva se k úternímu jednání nechce vyjadřovat.

Fotokoláž aTeo. Díky

One Response “U nás není zvykem se omlouvat, je to prý projev slabosti …”

  1. Ludvík
    2. 2. 2020 at 15.49

    Ta věc s tím čínským koronavirem je zřejmě velký podfuk, pomocí kterého budou cíleně a řízeně zpřetrhány vazby Číny na ostatní svět, které v Číně i jinde ve světě existují.
    Přerušují se letecké linky, ruší a omezují se politické a ekonomické kontakty, omezuje se výroba v čínských závodech se zahraniční účastí, ruší se turistické zájezdy a služební cesty, apod.
    To vše způsobuje rozsáhlé finanční a hospodářské ztráty jak v samotné Číně, tak i ve světě, který je v současnosti, v řadě odvětví, na Číně zcela závislý.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *