Go to ...
RSS Feed

Varování před staronovou fintou zlodějů


VAROVÁNÍ – Informace pro všechny! Prosím, rozešlete! Je to dost burcující!

 

Napsala nám přímá účastnice: Byla jsem svědkem ve Strakonicích o Václavské pouti!: Měla jsem schůzku s kamarádkou, zašly jsme spolu na kafe do OD IKEA, sedly si a v mžiku byl u nás jakýsi chlap a každé z nás položil vedle kafe klíčenku. Protože jsem si právě přečetla zprávu viz níže, řekla jsem kamarádce, ať se toho ani nedotkne a tváří se, jako by tam nic nebylo. Ten chlap se asi za 10 minut vrátil, bez řeči si klíčenky zase vzal a odešel. Takže je to pravda a jsem ráda, že jsem tuhle zprávu zrovna dostala. 

Pozor na zdarma rozdané klíčenky. Momentálně je rozdávají na benzinových pumpách, veřejných parkovištích, před nákupními centry….atd. Kriminální bandy je rozdávají zadarmo. Klíčenky – přívěsky, které mají v sobě skrytě zabudované čidlo GPS. Cílem je získat adresy osob (hlavně dobře situovaných). Přívěsky na klíče jsou velice pěkné, kvalitně vyrobené, a proto si je ochotně lidi berou domu. Gauneři tak zjistí lehce vaši adresu, ale druhotně i váš pohyb, kdy nejste doma.   Neberte si žádný přívěsek na klíče a varujte všechny vaše známé!

V záhlaví článku je pouze ilustrační foto

One Response “Varování před staronovou fintou zlodějů”

  1. vladimír
    11. 2. 2020 at 18.44

    Ale jen si je klidně vezměte. Samozřejmě do kovové krabičky nebo zabalené do staniolu. Pak je vyjměte a vhoďte mezi policejní automobily před policejní stanicí. Tam si je mohou případní zájemci vyzvednout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *