Go to ...
RSS Feed

Redakce iReportera byla nevybíravě napadena nespokojeným čtenářem


Komentář ke lžím o MH17

Mě by stačilo zveřejnění mého komentáře, napsal nám nespokojený náhodný čtenář iReportera ukrývající se pod značkou J.W. A vám by prospělo trochu si ověřovat „kompilované“ materiály, vy se pasujete na „novináře“, ne já. Jenže pak by článek asi vyzněl pro vaší ideologii nevyhovujícím způsobem – podíval jsem se, co tak běžně píšete …  Naštěstí vaše stránky si sdílí jen pár důchodců (od kterých jsem dostal tip na PRAVDU o MH17), takže by to byla škoda úsilí. Bohužel, „lež a nenávist“ u nás mezi seniory vítězí, snad jen dočasně.
J.W.

Má pravdu, je to naprostý Fake. A klidně to doložim odkazy na ruské zdroje: Zaprvé – vydáváte to tady za novinku, přitom je velmi snadné zjistit,  zvlášť pro „novináře“ že „film“ Jak zhynul Boeing vznikl na podzim 2014. Před pěti roky …http://pda.segodnia.ru/news/152332 Zadruhé – jen o měsíc později byl „odhalen“ jiný ukrajinský pilot, který MH17 taky sestřelil – Vladislav Vološin: https://www.kp.ru/daily/26323.5/3204312/ Byli známí už 2, slovy dva, různí piloti jednomístného podzvukového bitevníku určeného pro boj s tanky v přízemních výškách (takový „šturmovik“, v našem letectvu zvaný „hrábě“), který by naprosto nepochopitelně měl být použit k sestřelení Boeingu letícího 900km/h ve výšce téměř 10km (kdo se jen trochu vyzná v letectví, musí si ťukat na čelo). S tím ovšem přišlo ruské ministerstvo obrany pár dní po sestřelu: https://rutube.ru/video/09b9defb22e264a3c7ad3ee5b3833d86/?ref=search Jenže v roce 2016 přenášela Rossia Today novou tiskovku MO RF, kde jasně řekli, že jejich radiolokátory v době sestřelu nezachytily žádný jiný letoun v okolí MH17 (mimo dvou linkových). Tedy naprosto dementovali předchozí tiskovku a zcela vyvrátili verzi sestřelu letounem Su-25, nebo jakýmkoliv jiným: https://www.youtube.com/watch?v=dzeFFCBDt-w po osmé minutě je to nejdůležitější. Přesto byl mediálním tlakem a obviňováním těmi, kteří věří smyšlenkám a lživé propagandě, pilot Vološin dohnán k sebevraždě.  Stal se 299. obětí … A takovéhle „články“, jako tady na „iReportéru“ přinášející lži, nenávist, pomluvy a propagandu, by snad měly být trestné. Šíření lží nemá se svobodou projevu vůbec nic společného. Ale co čekat od profláklého dezinformačního webu …

(Poznámka redakce: Škoda, že se pisatel opět zapomněl podepsat a nás nevybíravě napadá ze šíření lží. Šifra opravdu nestačí. Před zákonem je pak odpovědný šéfredaktor, proto nepodepsané texty zpravidla nezveřejňujeme. Dnes činíme výjimku. Nepasujeme se na „novináře“, těmi nejsme. Provozujeme občanskou žurnalistiku, chcete-li novinařinu. Zdá-li se vám náš pohled na svět příliš levicový, najděte si jiné stránky, které by více odpovídaly vašemu naturelu. A pokud budete někam přispívat, nemusíte se bát podepsat, v naší republice máme svobodu slova zaručenou Listinou základních práv a svobod. A ta je součastí českého právního řádu. J.Lapač, editor)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *