Go to ...
RSS Feed

Jak je to s tím Švýcarskem?


Švýcarsko – země se sedmimilionovou populací má armádu o síle 1.365.220 vojáků (údaj z roku 2010). Profesionálních je z nich pouze 3,600 příslušníků letectva, speciálních jednotek a výcvikových instruktorů. Ostatní jsou příslušníci milice. Každý dospělý muž při dosažení věku 19 let „vyfasuje“ od státu erární automatickou útočnou pušku SiG 550 nebo SiG 751 a pistoli Glock 21a k ním tisíc kusů nábojů. K tomu kompletní výstroj. Od uniforem, bot, stanu, lopaty až po kolo. Tuto základní výzbroj a výstroj má doma každý voják, který absolvuje základní výcvik v délce 18 až 21 týdnů (podle druhu zbraně). 

Více než milion tři sta tisíc vojáků jsou Švýcaři schopni mobilizovat do plné bojové pohotovosti během 12 hodin. Což je světový unikát. Pro netrestané muže je služba povinná. Pro ženy je otevřená dobrovolně. Ten, kdo sloužit ve zbrani odmítne nebo nemůže (ze zdravotních důvodů nebo proto, že byl trestán pro úmyslný trestný čin) musí počítat se službou v civilní obraně a dvouprocentní přirážkou k platným sazbám daně z příjmů. Aby platil na ty, kdo slouží vlasti. Kromě základního výcviku se každý Švýcar ve věku 19 až 42 let musí zúčastňovat cvičení nebo bojového nasazení v rozsahu 3 týdnů každý rok. Již druhým rokem se v rámci tohoto systému Švýcaři střídají ve třídenních až týdenních intervalech při ochraně svých hranic. Hranice Švýcarska jsou fakticky obloženy vojáky v palpostech. Zastavují všechny, kteří by chtěli hranici překročit jinde, než je legální hraniční přechod. Každého, kdo by chtěl nelegálně proniknout do Švýcarska „po zuby ozbrojená“ skupina vojáků vykáže. A troufám si říci, že by neváhali střílet ani

vteřinu. A v případě střelby by za vojákem stál celý národ. Na vlnu migrantů se Švýcaři jako jediní v Evropě začali připravovat již v roce 2012. Jejich zpravodajské služby vyhodnotily toto riziko jako akutní. Což ostatně služby dalších zemí taky. Na rozdíl od nás a celé EU, však Švýcaři jako jediní adekvátně zareagovali. V roce 2012 uspořádali cvičení Stabilo Due v rámci něhož cvičně uzavřeli hranice s Francií. Tehdy Francie vznesla diplomatickou cestou protestní nótu. Z níž si ovšem Švýcaři nic nedělali. V roce 2013 již cvičili uzavření veškerých hranic v rámci akce Duplex Barbara. Opět za hlasitého brblání – tentokrát z Bruselu, že to narušuje Schengenský prostor jehož je Švýcarskou součástí. A pak to přišlo. V roce 2014 se počet ilegální imigrantů proudících ročně do Evropy přehoupl do statisícových hodnot. V rámci série cvičení Conex Švýcaři zřídili soustavu palpostů, které jsou schopny pokrýt palbou celou hranici.

Když na pozvání německé kancléřky Merkelové vyrazili do Evropy miliony imigrantů, tak Švýcaři přešli na trvalé střežení hranic. Všichni příslušníci armády se při tom střídají. Brusel a okolní státy raději „drží hubu“. Protože mají svých starostí dost. Právě s těmi miliony migrantů, z nichž mnozí znásilňují, kradou a vraždí. Švýcaři se nespoléhají ani na EU ani na NATO, ale pouze sami na sebe. A svoji zemi si brání. Ukazuje se, že obě uvedené organizace jsou v tomto ohledu k ničemu. EU, která chce všechny občany v rámci nové směrnice odzbrojit, je spíše na škodu. Jedině švýcarská cesta se ukázala jako účinná. Ano, je drahá. Švýcaři dávají na obranu 1% svého HDP, které je ale šestkrát vyšší než to naše. Ale dávají do toho hlavně sebe a svůj čas. Asi jako jediní v Evropě totiž chápou, že nikdo jiný to za ně neudělá. Každý Švýcar se zapojuje. Protože žádný z nich nechce, aby jim kdokoli nezvaný přišel vykrást dům nebo znásilnit ženu či dceru, tak se střídají, aby je vůbec nepustili do země. Jiná účinná cesta není. Je ale pravda, že tam nemají žádného Sobotku, Prouzu, Dienstbiera, Šabatovou, Stropnického, Pelikána nebo Merkelovou. Nebo možná právě proto je tam nemají. A mají doma klid!!

Připravil europoslanec Ivan David, FB

3 Responses “Jak je to s tím Švýcarskem?”

 1. Jindřich Červenka
  14. 10. 2019 at 6.56

  Ano, plně souhlasím a k tomu musí se přidat, že podhoubím zla migrace, ale i „nepracujících“ je demotivační sociální politika většiny států Evropy, kdy hmotně se májí lépe než slušní a pracující lidé.

 2. Jiří Černý
  28. 11. 2019 at 9.15

  Ano, také plně souhlasím s panem poslancem Ivanem Davidem. Neumím pochopit, proč nás „evrostruktury“ a drtivá většina našich představitelů a rádoby autorit ženou do tohoto sebezničení. Jsem plně názoru, že Evropa je „naše“ a pokud tu někdo chce žít, tak jasně děklaruje, že mu budou svaté naše hodnoty a nebo ať sem neleze. Plně uznávám, že se nejedná o migrační krizi, ale o plánovaný rozvrat Evropy pomocí „invaze“ muslimů. Jinak islám není náboženství, ale ideologie plná agrese a neuznávající lidská práva. Kdy už se to řekne takto naplno?! Jinak základem tohoto stavu je, že naše (evropská) sociální politika je jednoznačně demotivační, protože pohodlně živí „sociální případy“ bez ohledu na původ a drtí ty co na ni pracují.

 3. Zdeněk Doboš
  12. 12. 2019 at 15.44

  Tři krát ano, ano, ano. Pan Ivan David je pro mne velká česká osobnost, která svým myšlením silně překračuje naše hranice Česka. Jedině on a jeho příznivci na jeho úrovni mohou demokraticky zajistit odchod dnes už asi více než 200 000 muslimských „utečenců“ z našeho státu. Tito muslimové plní arogance a islámské ideologie se u nás rozlézají čtyřnásobnou porodní rychlostí než původní české obyvatelstvo. V česku už mají i své školy. Tito muslimové k nám necítí ochotu děkovat za naši podporu. Tito islámští muslimové čekají až se početně rozrostou a pak nám Čechům v rámci jejich totalitního a vražedného islámského náboženství začnou řezat hlavy a vítězoslavně nabodávat na kůly.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *