Go to ...
RSS Feed

Dokument: Pamětník napsal otevřený dopis Schwarzenberkovi


Pane Karle Schwarzenbergu,

je mi 88 let. Lidí tohoto věku už mnoho nežije, ale ti co žijí si hodně pamatují. Někteří ano, někteří už ne. Já ano. Proto chci reagovat a uvést na pravou míru výroky, které jste uvedl o dějinách před sedmdesáti třemi lety. Zejména vaše demagogické tvrzení o roce 1945.

Ptám se vás: Kde jste byl v roce 1939, když z balkónu chebského Špalíčku nad tisícihlavým davem na náměstí hlásal Adolf Hitler dvé vize o tisícileté říši? Tam to ovšem nebyli Vaši příznivci s Vaší plackou na klopě, ale henleinovci s hákovými kříži na klopách, vztyčenými pravicemi, stejně tak jako jejich soukmenovci v Aši, Frýdlantu, Rýmařově, Jirkově, Varnsdorfu, Liberci, Ústí, i v Praze a dalších městech. Vás v té době vodila chůva kolem Bodamského jezera. Ti lidé na tom náměstí v uvedených a dalších městech si neuvědomili, že zakrátko budou navlečeni do uniforem Wehrmachtu a Zbraní SS a posíláni vraždit polské, ruské a spojenecké vojáky a že jejich Gertrudy budou oblečeny do uniforem dozorkyň v ženských koncentračních táborech.

Kde jste byl v roce 1940, když jsem dostal první německou facku jen za to, že jsem měl skautský opasek na kalhotách? Vy v té době, jako malé pachole, jste mlsal švýcarskou čokoládu, konzumoval bílý chléb namazaný máslem od švýcarských kraviček a popíjel holandské kakao. Víte, co jsem jedl já a statisíce mých vrstevníků? Jedl jsem černý mazlavý chléb namazaný kunerolem a pil namodralou tekutinu zvanou odstředěné mléko.

A teď, starý pane, k roku 1945, o kterém jste přímo demagogicky a velmi zkresleně hovořil a zapomněl na příčinu: – ti lidé, kteří přežili a vraceli se z jejich prohrané války do našeho příhraničí, byli titíž lidé z výše uvedených a i ostatních měst a zapomněl jste, že i oni měli ruce od krve tisíců spojeneckých vojáků, českých odbojářů, tisíců nevinných obětí z okupovaných zemí a možná i krve lidických mužů a dětí. Podle Vás jsme si je u nás měli hřát na prsou?

Jak moudrý a prozíravý státník byl prezident Edvard Beneš, když jim poskytl to, po čem léta předtím volali: „Heimat in Reich!“ Znáte to o tom lese a létajících třískách? To je, starý pane, důsledek příčiny. Kde jste sebral tu odvahu vypustit z úst jako Čech tak jedovatou slinu, že byste pana prezidenta Beneše za to, jako válečného zločince, poslal před soudní tribunál do Haagu? Kam byste poslal současného demokraticky zvoleného prezidenta, na kterém nenecháváte nic suchou? Do Gulagu? Nebo do plynu? Starý pane, co jste? Rakušan, Švýcar nebo Čech?

A ještě dodatek. Zanechte článků v rakouských novinách. I u nás najdete novináře, který za patřičný obolus tyto bláboly otiskne. A platit za to můžete penězi, které jste si vydřímal v poslanecké noclehárně a vyplundroval z našich jihočeských lesů … A propos, jakpak že jste k nim vlastně přišel, že?! Pan Havel, že?

Bez úcty a bez pozdravu
důchodce Bohumil Říha, Plzeň
Oba snímky jsou staženy z netu a byly pořízeny na soukromé akci, korunovaci pana K.Sch. Dárek dostal i od vdovy exprezidenta V. Havla

One Response “Dokument: Pamětník napsal otevřený dopis Schwarzenberkovi”

  1. palopetro
    28. 1. 2020 at 9.21

    A tohle senilní, žvatlající, podřimující, s pomocí Kalouskova kamarádšovtu opět zbohatlé ho..do, se stalo málem prezidentem poHavlovské rádoby evropské republiky České. Kolik jen asi získal za Kalouskova řádění na min. financí dotací na neexistující projekty“. A oba tady stále smrdí a otravují život většině voličů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *