Go to ...
RSS Feed

Oč jde v dnešních dnech na náměstích českých měst?


Jde výhradně o převzetí moci a Česká televize tomu dělá píárko

Cesta změny následovala po Impulsech 99 a podobných aktivitách. „Vždy někdo pod nějakou záminkou, ať už to byla Česká televize nebo něco jiného, vytáhl na náměstí spoustu lidí, které zblbnul mediální masáží, a pak zneužíval obrázků z náměstí k tomu, aby podporoval svou politickou věc. Vždy to bylo nejprve provázeno altruistickými řečmi, jak jim jde o pravdu, lásku, dobro, nenásilí, společenskou kohezi a jak se lidé budou mít dobře. Ale záhy se ukázalo, že tu někdo usiluje o politickou moc. To je podle mě dokonce i správně, protože jediná odpověď na ty výkřikové akce může znít takto: ‚Založte si vlastní politickou stranu, napište lepší program, než mají ti, co jsou v Parlamentu, máte velkou šanci, protože nemáte žádné zatěžující věci z minulosti, máte čistý štít, tak se do toho pusťte. Vítejte a pojďte bojovat o tu svoji věc‘,“ poznamenává mediální odborník, docent Petr Žantovský.

Pedagog Václav Moravec vypustil z úst nesmrtelný žvást

Pro druhé téma sáhl do vysílání nedělního Newsroomu ČT24, kde zazněla informace, že existuje výzkumný akademický projekt. „Vedoucím řešitelem toho odborného úkolu je jistý Václav Moravec, moderátor České televize a také pedagog na Fakultě sociálních věd v Praze. A ten nám v Newsroomu sděloval, že principem toho jím řešeného vědeckého úkolu – explicitně zmiňoval, že se to v budoucnu bude týkat i ČTK – je nahrazení lidských sil při výběru a transferu informací, takže zpravodajové budou nahrazeni jakousi kybernetickou inteligencí. Moc by mě zajímalo, co na odborníka Moravce řekne jeho kolegyně z katedry paní doktorka Trunečková, která opravdu rozumí agenturám na rozdíl od kolegy Moravce. Když se ho redaktorka ptala, co bude s lidmi, kteří nebudou muset připravovat zprávy, protože to za ně budou dělat počítače, odpověděl, že se využijí na investigativní, názorovou a komentářovou publicistiku,“ diví se Petr Žantovský.

Za tohle by měl Václav Moravec vrátit diplom, protože Česká tisková kancelář nemá žádné investigativce, komentátory ani názorové novináře. „Nejenže je nemá, ona je ze zákona mít nesmí. Má produkovat pouze zpravodajství, nikoli spektakulární honičky za mladým Babišem někde po Švýcarsku jako paní Slonková či názorové výrony jako pan Mitrofanov nebo někdo jiný, kdo nás neustále obohacuje svými ‚úžasnými‘ názory. Tak by Moravec měl vědět, že to, co řekl, je žvást. Jestliže žvást vypustí z úst pedagog vysoké školy pro novináře a navíc hlavní řešitel akademického úkolu – nepředstavujme si, že to je za 12,50, to jsou často milionové částky, které se do těchto tzv. vědeckých úkolů napouštějí z grantových agentur – tak si neumím představit, jak vypadají ostatní pedagogové, odborníci, studenti a absolventi té školy, když je učí lidé jako Moravec, pro něhož je četka mimo jiné zřídlo názorové a investigativní publicistiky. Tak to jsou docela nesmrtelné věci,“ soudí mediální odborník.

Se souhlasem autora Petra Žantovského vybrala z ParlamentníchListů redakce iReportera
foto z internetu

One Response “Oč jde v dnešních dnech na náměstích českých měst?”

  1. Věra Pešková
    8. 6. 2019 at 21.26

    Jen jsem nepochopila, jak může takový žvástal Moravec dále žvástat nesmysly v ČT. Posílám do redakce iReportéra článek převzatý z MF dnes věnovaný řediteli ČT Petru Dvořákovi o kterém se také ví mnoho negativního, ale přesto sedí zatím pevně na zadku u koryta. Často si říkám – již se nebudu v našem Kocourkově ničemu divit, ale pokaždé bývám zaskočena a překvapena, že lumpárny a zlodějny stále kvetou, někde je jistě „zakopaný pes“. To se budeme jednou divit…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *