Go to ...
Reklama

RSS Feed

Kdo asi má hlavní slovo na Kavčích horách?


Zpychlost moderátora Moravce šla za ta léta, po která ovládl diskuzní pořady v České televizi (2004 až 2019) do extrémů. A to vůbec nehodnotím obsahovou náplň těchto jeho nedělních exhibicí. Studio ze kterého OVM (Otázky Václava Moravce) začalo vysílat nestálo nás, televizní koncesionáře, mnoho peněz. Byly to v podstatě jen tzv. režijní náklady, protože se nacházelo v budově ČT na Kavčích horách. Pak ovšem narostl VM hřebínek a zatoužil být nade všemi a hledět na nás nehodné a nevědoucí s vrchu. A tak při procházkách podvečerní Prahou narazil na žižkovskou televizní věž, která ovšem nemá s ČT nic společného. Věž, která sahá do výšky 216 metrů, patří Českým radiokomunikacím a je na ní umístěn svazek antén, které kromě jiného šíří do dálky terestrický signál České televize, je kromě toho také nejvyšší stavbou a nejvyšší vyhlídkovou plošinou v České republice. V roce 2009 byla zvolena druhou nejošklivější stavbou světa. Složení poroty bohužel neznám. Na této věži architekt vymyslel a umístil exkluzivní hotel a restauraci. Ve výšce 93 metrů nad Prahou si tak můžete vypít kafíčko a nebo, když oželíte 22 tisíc korun z rodinného rozpočtu, si můžete najmout hotelový pokojík na jednu noc. Jako bonus dostanete snídani zdarma. Ale proč ne, milionáři mohou mít různé choutky a proč by si to nemohli dovoli, že? Vždyť za co jiného by své poctivě vydělané peníze měli u nás utratit.

Nejlepší televizní moderátor a diskutér VM šel okolo věže a dostal nápad za milion. Proč by se nemohl jeho úžasný pořad vysílat právě odsud? Zašel za správcem věže, slovo dalo slovo, dohodli se na ceně za pronájem a od té doby pouštěl pan Moravec žilou rozpočtu ČT. Nevím (zatím) kolik ta nedělní diskuzní show z oblačných výšin koncesionáře stála. Ale jistě to bylo víc než pronájem jednoho hotelového pokojíku tamtéž. Možná jsou tyto údaje obsaženy ve výročních zprávaách, které zatím má k dispozici poslanecká sněmovna a která je má projednat. A pokud tam tento výdaj za noblesní vysílací externí studio nebude, snad se najde nějaký šťouravý poslanec, který se na to úřadujícího ředitele ČT zeptá. Možná také bude chtít pan poslanec (nebo paní poslankyně) vědět, kdo detašované pracoviště odsouhlasil a jak byl motivován. Zmiňuji se o tom proto, že na Kavčích horách bývalo tzv. respirium ze kterého byl výtečný rozhled na Prahu a bohužel také na Pražský hrad. Antizemanovsky vyhraněný VM nemohl přijmout ani ve zlém snu myšlenku, že by při nedělních moralistních kázáních měl za svými zády siluetu Hradčan s vlající prezidentskou standartou. Nám obyčejným občanům a povinným sponzorům České, tedy naší, televize zbývá jen naděje, že se dozvíme jak to s tím pronájmem OVM na žižkovské věži bylo a na kolik nás to přišlo. Ty peníze už samozřejmě neuvidíme, ale možná by někdo, třeba se sociální demokracie, mohl podat oznámení na Policii ČR a někdo by mohl být stíhán. Vždyť je to u nás taková dobrá tradice.

Břetislav Albert,
foto internet: Hotelový pokoj ve věži za 22tisíc za noc, Spodní vložený snímek zachycuje respirium v budově ČT na Kavčích horách

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *