Go to ...
RSS Feed

Kdo asi má hlavní slovo na Kavčích horách?


Zpychlost moderátora Moravce šla za ta léta, po která ovládl diskuzní pořady v České televizi (2004 až 2019) do extrémů. A to vůbec nehodnotím obsahovou náplň těchto jeho nedělních exhibicí. Studio ze kterého OVM (Otázky Václava Moravce) začalo vysílat nestálo nás, televizní koncesionáře, mnoho peněz. Byly to v podstatě jen tzv. režijní náklady, protože se nacházelo v budově ČT na Kavčích horách. Pak ovšem narostl VM hřebínek a zatoužil být nade všemi a hledět na nás nehodné a nevědoucí s vrchu. A tak při procházkách podvečerní Prahou narazil na žižkovskou televizní věž, která ovšem nemá s ČT nic společného. Věž, která sahá do výšky 216 metrů, patří Českým radiokomunikacím a je na ní umístěn svazek antén, které kromě jiného šíří do dálky terestrický signál České televize, je kromě toho také nejvyšší stavbou a nejvyšší vyhlídkovou plošinou v České republice. V roce 2009 byla zvolena druhou nejošklivější stavbou světa. Složení poroty bohužel neznám. Na této věži architekt vymyslel a umístil exkluzivní hotel a restauraci. Ve výšce 93 metrů nad Prahou si tak můžete vypít kafíčko a nebo, když oželíte 22 tisíc korun z rodinného rozpočtu, si můžete najmout hotelový pokojík na jednu noc. Jako bonus dostanete snídani zdarma. Ale proč ne, milionáři mohou mít různé choutky a proč by si to nemohli dovoli, že? Vždyť za co jiného by své poctivě vydělané peníze měli u nás utratit.

Nejlepší televizní moderátor a diskutér VM šel okolo věže a dostal nápad za milion. Proč by se nemohl jeho úžasný pořad vysílat právě odsud? Zašel za správcem věže, slovo dalo slovo, dohodli se na ceně za pronájem a od té doby pouštěl pan Moravec žilou rozpočtu ČT. Nevím (zatím) kolik ta nedělní diskuzní show z oblačných výšin koncesionáře stála. Ale jistě to bylo víc než pronájem jednoho hotelového pokojíku tamtéž. Možná jsou tyto údaje obsaženy ve výročních zprávaách, které zatím má k dispozici poslanecká sněmovna a která je má projednat. A pokud tam tento výdaj za noblesní vysílací externí studio nebude, snad se najde nějaký šťouravý poslanec, který se na to úřadujícího ředitele ČT zeptá. Možná také bude chtít pan poslanec (nebo paní poslankyně) vědět, kdo detašované pracoviště odsouhlasil a jak byl motivován. Zmiňuji se o tom proto, že na Kavčích horách bývalo tzv. respirium ze kterého byl výtečný rozhled na Prahu a bohužel také na Pražský hrad. Antizemanovsky vyhraněný VM nemohl přijmout ani ve zlém snu myšlenku, že by při nedělních moralistních kázáních měl za svými zády siluetu Hradčan s vlající prezidentskou standartou. Nám obyčejným občanům a povinným sponzorům České, tedy naší, televize zbývá jen naděje, že se dozvíme jak to s tím pronájmem OVM na žižkovské věži bylo a na kolik nás to přišlo. Ty peníze už samozřejmě neuvidíme, ale možná by někdo, třeba se sociální demokracie, mohl podat oznámení na Policii ČR a někdo by mohl být stíhán. Vždyť je to u nás taková dobrá tradice.

Břetislav Albert,
foto internet: Hotelový pokoj ve věži za 22tisíc za noc, Spodní vložený snímek zachycuje respirium v budově ČT na Kavčích horách

2 Responses “Kdo asi má hlavní slovo na Kavčích horách?”

 1. Věra Pešková
  26. 6. 2019 at 21.43

  Zpočátku ( dávno ) jsem se sem tam koukla na V.Moravce , ale velmi brzy jsem se na něj (a natož poslouchat jeho řeči pod standardní úrovní ) nemohla ani dívat, natož ho slyšet.
  Někde je opět “ zakopaný pes “ – protože to není běžné vysílat tak dlouhý čas stupidní pořad = k ničemu ! Moc by mne zajímalo a jistě nejsem sama, kdo to vše platí a proč ???

 2. 28. 6. 2019 at 18.30

  Již 24 let se zabývám těžkou mezinárodní kauzou (s masonským pozadím) bezprecedentní devastace jedné z nejvýznamnějších národních i evropských památek pod ochranou UNESCO – nejstaršího stojícího chrámu ve Staré Praze – sv. Michaela Archanděla, která je spojena s miliardovými defraudacemi a mezinárodním organizovaným zločinem.

  Kauzu v r. 2014 správně pojmenoval jeden pracovník ÚZSVM (MF ČR) jako ZLOČINNÉ SPOLČENÍ.

  No a v době, kdy VM pracoval pro BBC, jeden redaktor této stanice natočil separátní rozhovory se mnou a s ředitelem státní Národní knihovny Vojtěchem Balíkem, který kostel SMA trestuhodně pronajal v r. 1994 za naprosto nevýhodných podmínek a ještě trestuhodněji po léta ignoroval oprávněné stížnosti na porušování podmínek smlouvy, lhal médiím atd. Redaktor BBC „semlel“ obdržené informační ingredience na jedovatý mediální „karbanátek“, který končil přáním, aby se devastátorovi kostela SMA a defraudantu ČR Jerri Nowikovskému, podivnému „rakouskému“ (žijícímu ve Vídni) nájemci kostela (od r. 2005 majiteli) polsko-ukrajinského původu, povedl jeho další podnikatelský záměr lépe než ten, který mu právě zkrachoval (nechutně obludný „lunapark“ v kostele nazvaný „Saint Michael´s Mystery Show“).

  Když jsem se VM na jedné konferenci (v klubu u Panny Marie Sněžné) veřejně zeptal, jak je možné, že tak renomovaná stanice (jako BYLA BBC, k níž jsme kdysi dávno s důvěrou vzhlíželi v naději na získání pravdivých zpáv – kde jsou ty časy…??) vyrobila tak nehorázný zpravodajský paskvil či „zmetek“, který totálně pošlapal pravdu, neosoudruh redaktor Moravec klidně odpověděl: „Ono není důležité, jestli v tom pořadu zazněla pravda, ale to, že se vyjádřily všechny strany“.

  Obsahově tutéž katastrofální odpověď slyšel pan PhDr. Josef P. na MHMP 7/6 t. r., při debatě o obnovení symbolu vděčnosti Panně Marii (tzv. Mariánského sloupu) za zachráněné životy a majetky obyvatel Starého a Nového Města v r. 1648 před rabováním, znásilňováním, vražděním a vypalováním okupačními hordami 18.000 švědských žoldáků generála Koenigsmarcka, kteří díky nadpřirozené pomoci Panny Marie neprorazili domobranu Pražanů na Karlově mostě (podobný zázrak řádově 10 x větších rozměrů se stal 12/9/1914 na řece Marně, kde Panna Maria zastavila útok více než stotisícové německé armády postupující na Paříž, a němečtí vojáci dosvědčili, že všichni reálně viděli postavu Madony v oblacích…).

  Bezpáteřní anarchisticky (ne)myslící radní konstatovali: „Pro politika NENÍ DŮLEŽITÁ PRAVDA, ale jen to, jak se určitá věc, situace či událost jeví většině veřejnosti“..

  Jinými slovy: bude-li to výhodně prospívat lidem druhu „homo politicus-demagogus“, pak tráva může být klidně modrá, nebe zelené a voda suchá, lež se „láskyplně“ zasnoubí s pravdou, oběť se objímá s násilníkem či vrahem, katolík s bratrem satanistou, a všichni spolu svorně kráčejí vstříc šťastným novým zítřkům Neomarxistického Ráje Zedníků zvaného NWO, z něhož nám již blahosklonně kyne bručivě chrochtající Václav Havel…

  V něm budou už opravdu definitivně a jednou provždy odstraněny všechny takové (výše zmíněné) „zbytečné“ rozdíly jako anachronické přežitky z éry židovsko-křesťanské morálky založené na principu Desatera a účinné lásky k bližnímu podle nejlepšího autoregulačního principu, který nám zanechal Boží Syn Ježíš Kristus: „Co chcete, aby vám dělali druzí, to dělejte vy jim – a naopak…“.

  Milí přátelé, opravdu chceme dospět do takového „ráje“?!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *