Go to ...
RSS Feed

Ivo Šmoldas málokdy zklame


Už delší dobu jsme v iReporteru neměli něco veselého, nějakou oddychovku od těch temných informací, kterými jsme denně zasypáváni ze všech stran. Dříve (před desítkami let) jsme si říkali, že ideologický tlak je tak hustý, že jsme se báli otevřít masovou konzervu nebo olejovky v obavě, aby na nás nevykoukl nějaký, v tom čase adrovovaný, politik. Snad se na nás dnes nebude zlobit pan doktor Ivo Šmoldas, jehož satirickou úvahu o zdravotnictví jsme si bez jeho souhlasu vypůjčili pro okruh našich čtenářů. Tady je  jeho ne-recept:

Jak to tak vypadá, budeme mít od příštího roku méně nemocnic a v nich méně lůžek, aby lékaři a další nemocniční personál měli naopak více peněz. Pohříchu přímočará metoda zdravotních pojišťoven, jak potřebné peníze ušetřit, zní víceméně logicky, neb jak známo, že méně je někdy více. Aby však méně bylo někdy více, musí, rovněž víceméně logicky, být pro změnu více někdy méně. A tak záchranky už nyní dostaly více času na to, aby dojely k případným pacientům. Prodloužením dojezdových dob se tedy i pacientům dostalo více času, aby případně dojeli na to, že záchranka včas nedojela, ze zdravotních pojištěnců se příkladně přepodstatnili na klienty pohřebních služeb, a postarali se tudíž o to, aby nemocničních případů bylo méně – při troše dobré vůle přesně o tolik, o kolik bude méně nemocničních lůžek.
Jelikož čert však nikdy nespí, s klesajícími počty pojištěnců budou klesat i příjmy pojišťoven, a tak po čase nezbude než opět ubrat něco lůžek, aby bylo z čeho přidat lékařům, a logicky bude nutné přidat i pár minut k dojezdovým časům záchranek, aby ubylo pacientů. A tak dokola.
Proto také vláda tolik bazíruje na finančním vyrovnání s církvemi. Neb nedá-li na zdravotnictví, nezbývá nic jiného, než dát na modlení.

Veselý den a stálé zdraví vám přeje váš IŠ

2 Responses “Ivo Šmoldas málokdy zklame”

 1. Věra Pešková
  8. 6. 2019 at 21.32

  ANO – Ivo Šmoldas nikdy nezklame, díky za zveřejnění jeho textu

 2. Věra Pešková
  26. 6. 2019 at 18.19

  Satiristická úvaha pana doktora Ivo Šmoldase sice není zas až tak veselá, jako naprosto výstižná. Škoda, že si iReportéra nečtou ti praví vinící – tedy mírně řečeno záměrně slepí a rozhodně ne chudí, stojící
  v čele našeho dlouhodobě „funkčně “ klesajícího zdravotnictví
  v posledních letech níž a níž,
  naprosto bez zájmu o zásadní , základní potřeby, služby pro lid !!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *