Go to ...
RSS Feed

Zákazníci Tesco musí být stále ostražitější


Před několika desítkami hodin jsme v iReporteru zveřejnili varování před probíhající soutěží pořádanou obchodním řetězcem Tesco. Ve čtvrtek 23. 5. ráno jsme obdrželi vyjádření právního oddělení Tesco, které v plném znění zveřejňujeme. Původní varovný materiál jsme z našich stránek okamžitě odstranili. Nic to však nemění na tom, že varování dále trvá, protože i vám může přijít na mobil výzva k účasti v soutěži o zajímavé a hlavně lákavé ceny. Zatím neznámá osoba či osoby vás mohou rychle a velmi snadno obrat o stokoruny či tisícikoruny. Jedna minuta účasti v kvízové soutěži přijde na 50 korun což se ale v podstatě nedozvíte před samotnou soutěží, ale až v okamžiku, kdy jste nenávratně lehčí o stokoruny. Redakce

 

Dobrý den,

děkujeme za upozornění. // Společnost Tesco zaznamenala v posledních dnech řadu případů, kdy se zákazníci, obrátili na obchody Tesco na základě SMS zprávy o vyzvednutí výhry v soutěži. Jedná se ale o podvodnou zprávu a společnost Tesco se od ní distancuje. // Společnost Tesco prohlašuje, že neorganizuje žádnou soutěž, na kterou zaslané podvodné zprávy odkazují. Zároveň žádá své zákazníky, aby na podvodné zprávy nereagovali. V případě pochybností mohou zákazníci vždy kontaktovat zákaznickou linku a předem si ověřit, zda se jedná o oficiální soutěž organizovanou společností Tesco. Tato podvodná aktivita poškozuje dobré jméno společnosti Tesco. Podniká proto všechny dostupné kroky, aby ochránila své zákazníky i své podnikání.

S pozdravem
Právní oddělení TESCO 

Na uvedené stanovisko právního oddělení Tesco jsme odpověděli takto:

Dobrý den a díky za odpověď. Objasnili jste mě, že jste se stali obětí podvodníků parazitujících na vašem obchodním jménu. Tím spíše je nyní vaší povinností velkého hráče, jehož jméno je poškozeno, abyste podlali na policii ČR nebo na státní zastupitelství trestní oznámení na neznámého pachatele. Obzvláště máte-li potvrzeno, že už je vícero poškozených, kteří se nechtěně podvodné hry vedené pod vaším jménem zúčastnili a přišli řádově o několik set korun. 
Jinak vám sděluji, že jsem ze svého webu iReporter.cz i ze svého facebooku dnes ráno odstranil text namířený proti vaší společnosti.
Prosím, abyste mne o dalším postupu informovali. Budete-li potřebovat v dalších krocích moji součinnost, kontakt na mne máte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *