Go to ...
RSS Feed

Text přišel do redakce jako anonymní. Hlava nám nebere, proč se autor nepodepsal


Čím se pyšní Prahou pochodující gayové? Jen v Praze je podle statistik přes 2000 homosexuálů nakažených HIV či AIDS. Léčení jednoho stojí 180 tisíc. Pražští gayové tak stojí zdravotní pojišťovny kolem 360 milionů Kč. Pokud se rostoucí trend nezarazí, má jich být za 5 – 10 let nakažených dvakrát tolik.  Neonemocněli, protože mají odlišnou sexuální orientaci. Nakazili se, protože jsou promiskuitní a nezodpovědní. 

Hlava nám nebere, proč jsou výše uvedení médii vynášeni do nebe a jejich kritici zatracováni.
Hlava nám rovněž nebere, proč mají lidé, starající se důsledně o svou životosprávu, svým pojištěním přispívat na léčebné výlohy a léky kuřákům, ochlastům, prostitutům, prostitutkám a jejich klientům, hazardérům koledujícím si za volantem, za řídítky, na skalách, v bystřinách, v jeskyních, či v oblacích o nemoci a úrazy.
Hlava nám nebere, ani nepochopitelnou péči o ubytování, stravu, vzhled a rozptýlení vězňů. Pobyt jednoho vězně přijde ročně státní kasu na 350 tisíc korun. Pokud na Hradě zrovna nesídlí pro amnestie zmotivovaný prezident, obsazenost věznic neklesá pod 20 tisíc. Delikventi za mřížemi připraví každoročně erár o sedm miliard. Většina propuštěných dělá vše pro to, aby realizovali co nejčasnější návrat do „pohostinného” prostředí.
Hlava nám nebere, s jakou lehkovážností se mrhá s tak vzácným pokladem, jakým jsou vnímavé a talentované děti. Místo, aby stát ty chytřejší pečlivě vyselektoval a poskytl jim možnost studovat v režimu odpovídajícím jejich mimořádné inteligenci, jsou zařazení do tříd s průměrnými, hloupými či částečně retardovanými. Aby v kolektivu nebyli za vyvržence, přizpůsobí se raději většině. Začnou tajit co umí a nadání, které jim příroda navíc nadělila, vyšumí časem do ztracena.
Hlava nám nebere, proč mají mít téměř všichni maturity. Prosazovaná masovost už jen proto, aby polovina nepropadla, zákonitě sníží náročnost „zkoušek dospělosti“. Přizpůsobí se schopnostem studentů, místo aby tomu bylo naopak. Proč hustit do nestudijních typů se šikovnýma a zručnýma rukama zbytečné vědomosti jen proto, aby se světu předvedlo, kolik máme středoškolsky vzdělaných? Většina učivo dle osnov buď nevstřebá, nebo nabiflované rychle zapomene. Současným degradováním řemesel se společnost připravuje o manuálně pracující, kteří, na rozdíl od často zbytečných ouřadů, vytvářejí skutečné  hodnoty.
Hlava nám nebere, proč se po souhlasu rodiny neukončí přežívání nehybných, nemyslících pacientů, kterým z „lidských“ orgánů zůstalo jen tlukoucí srdce. Proč měsíce a roky v nemocnicích necháváme pacienty za nemalé náklady k smrti se dotrápit, ačkoliv nemají jakoukoliv naději na uzdravení. Udržujeme tyto lidské bytosti pod vysokými dávkami bolest utišujících preparátů a slovo euthanasie se bojíme otevřít v celonárodní diskuzi.
Hlava nám nebere, proč ten, který by měl mít navrch, tahá za kratší konec. Celoživotní lenochy stát hájí natolik, že nepřipouští ani zmínku o jejich příživnictví. Kdo se přesto odváží říci nahlas pravdu, je ocejchován za rasistu a umlčen.
Hlava nám nebere, že už čtvrtstoletí stát bez námitek živí pár set tisíc trvale nezaměstnaných a současně pracovní úřady hledají zaměstnance i na dělnické profese. Ti samí, protože museli, za socialismu pracovali. Po Listopadu rychle pochopili, že jim k obživě postačí periodické procházky k přepážkám sociálních úřadů. Nejenže stát tyhle netáhla platí, ale stamilióny financuje projekty, které by je měly dobrovolně přimět pracovat. Dokud budou alternativou k práci lehko získatelné finance na přepážkách, jsou všechny nákladné akce předem odsouzené k nezdaru. Před sametové časy by měly úřady poučit, že jediné na co tihle slyší, je „musíš“.
Hlava nám nebere, shovívavost státu k velezločincům. Díky ní je MUDr. Rath i po létech stále na svobodě, pan Janoušek bývá ve vězení na skok a početní super lumpové si na svobodě, podezřelou nečinností soudů, dokázali vyčkat Klausovu, fámami opředenou amnestii. Vedle nich existuje i řada fikaných nepoctivců a la p. Rittig, kteří se už léta bezzubé spravedlnosti drze vysmívají.
Hlava nám nebere, proč se u politiků, tunelářů, lobbistů a jiných velkozlodějů jednoduše nedá na jednu stranu majetek a na stranu druhou doposavad odvedené daně z příjmů.

2 Responses “Text přišel do redakce jako anonymní. Hlava nám nebere, proč se autor nepodepsal”

  1. Chochola
    15. 6. 2019 at 7.49

    Naprosto jedinečně napsáno, rád bych znal jméno autora. (Poznámka redakce: Autora opravdu neznáme a jsme v tuto chvíli na tom jako vy. Také bychom rádi znali kontakt na něj, abychom mu nabídli spolupráci.)

  2. jeník
    2. 10. 2019 at 6.45

    Protože je to kopie z blogu, strejda GOOGLE ví vše https://bicera.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=572990 (Díky za upozornění. Redakce)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *