Go to ...
RSS Feed

Liberté à George Sagan! Okamžitě vyhostit francouzského velvyslance aneb Co si to ti potomci Mnichovanů dovolují!?


22. 03. 2019 Praha // Jiří Sagan, táta od rodiny a slušný člověk, sedí ve Francii v base, jeho rodina strádá a naši vrcholní politici na něj kašlou. Může to potkat i kohokoliv z nás. Asi každý slyšel o kauze Jiřího Sagana, řidiče kamionu, kterému nalezli do kamionu nelegální migranti a který nyní sedí ve francouzské „base“ za to, že je „pašerák lidí“. Jde o naprostou tragédii pro něj i jeho rodinu. // Byla to německá kancléřka Merkelová, která mediálně vyzvala migranty, aby přišli do Německa. Francouzský prezident Macron ji v tom vehementně podporuje a z pozvání do Německa je to již pozvání do celé Evropy a vnucování nechtěných migrantů jiným zemím. // Všichni jsme nesčetněkrát viděli záběry, kdy nelegální migranti doslova „berou útokem“ kamiony, vlaky, lodě, ploty … a snaží se dostat do „ráje“. Bezpečnostní složky, pokud jsou právě „drsně“ naladěné, tak migranty odeženou. Ale náš občan je označen za pašeráka lidí a na tvrdo zavřen. Co má pan Sagan a jeho rodina společného s celou migrační krizí ? Zhola nic. Jsou zjevně obětí proto, že táta od rodiny, aby uživil rodinu jezdí kamionem a byl v nesprávný čas na nesprávném místě. A to samé se může stát komukoliv z nás a zničí to život zcela nevinným lidem.

Otázka zní : Co udělali naši politici pro okamžité propuštění pana Sagana? A navíc otázka zcela zásadní : Jaký je výsledek? // Řeči o tom, že se někdo možná nějak snažil jsou k ničemu. Pan Sagan je zavřený, rodina se o něj bojí a nepochybně strádá citově i finančně. // Finančně se dá rodina pana Sagana podpořit. To lze udělat rychle a v dostatečné míře. Udělal to již náš stát a politicky řízené úřady? // Ale jak dostat z vězení pana Sagana. Jinak, nežli silným politickým nátlakem nejvyšších politických autorit to nepůjde. // Pokud bych byl ministrem vnitra, tak bych za daného stavu věci rezolutně tlačil na premiéra, aby Česká republika okamžitě vyhostila francouzského velvyslance a neustále hlasitě a veřejně požadovala okamžité propuštění pana Sagana. // A v obdobném případě bych přistupoval v kauze každého, takto zcela nespravedlivě zadržovaného našeho státního příslušníka kdekoliv na světě a vůči komukoliv. // Postarat se o své obyvatele je zásadní povinnost státu. A politici jsou od toho, aby tuto povinnost realizovali!

Pavel Opl
V textu je vložena fotografie J. Sagana z rodinného alba. V záhlaví textu je foto ze silnice před vjezdem do tunelu v Calais

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *