Go to ...
RSS Feed

Nefunkční Česká pošta opět zdražuje


Celý den čekáte na balík a jediné, co dostanete je oznámení, že při pokusu o doručení jste nebyli doma. Písemné stížnosti, na které vůbec nikdo nereaguje. Opakované zdražování odůvodněné „dalším zkvalitňováním služeb“. // Milionové platy vedení tohoto státního podniku se na kvalitě služeb České pošty rozhodně pozitivně neprojevují. Spíše naopak. // Aktuální ceny poštovného všeho druhu jsou nehorázné a to je chtějí tak dramaticky navýšit? // Bude skutečně „balík do ruky“ konečně doručován k nám domů, nebo z nás stále budou dělat hlupáky? // Mám obavy, že změna k lepšímu se nedostaví. Česká pošta si odežene další zákazníky a zamotá se do začarovaného kruhu. Méně zákazníků, méně příjmů, horší služby. Nikoliv lepší. // Samozřejmě, kámoši z partají ve vedení „podojí“ stát za vyšší dotaci a přihodí si další „melouny“ ke své výplatě, protože řídit tak velkou společnost je náročné a musí být finančně adekvátně ohodnoceno jako v soukromém sektoru. // A koho zajímá, že v soukromém sektoru musí být odpovídající kvalita, kterou Česká pošta rozhodně nemá? // Takže budeme platit a modlit se, že nám třeba ten balík „za ty prachy“ konečně doručí …

Pavel Opl

Poznámka redakce: Zkušenosti popsané autorem článku můžeme jen potvrdit. Využil jsem u jednoho dodavatele zboží možnost doručení prostřednictvím dodávkové služby PPL. V den doručení se ráno po osmé hodině ozval na mobil řidič a domluvil si pro nás nejvhodnější termín dodání a opravdu přijel téměř na minutu přesně. Minulý týden doručovala Česká pošta malý 250gramů vážící balíček tzv. „balík do ruky“ a ani ho k domu nedonesla, jen listonoška vhodila oznámení o uložení zásilky. Jsme přesvědčeni, že podobné zkušenosti máte všichni a že je doba víc než nazralá na systémovou změnu služeb České pošty. Třeba vytvořením přijatelných právních podmínek pro konkurenční prostředí. (BAL)

 

2 Responses “Nefunkční Česká pošta opět zdražuje”

  1. Věra Pešková
    18. 3. 2019 at 23.00

    Je to tak = moje zkušenost

  2. Martin
    10. 4. 2019 at 14.23

    Zdražení cen České pošty se dotklo i mne, dnes jsem byl odeslat balík, který jsem uzvedl dvěma prsty, obsah byla ochranná síť na trampolínu, lehounká jak papír, poslal jsem ji bez jakéhokoliv potvrzení nebo pojištení, abych to měl co nejlevnější. Přátelé, když mi úřednice České pošty sdělila částku 185,- Kč, přičemž cena sítě byla sotva 460,- korun, zůstal jsem stát jak opařený, nevím jestli se sekla nebo to myslela vážně, ale peníze jsem zaplatil a to Vám povídám s Českou poštou definitivně končím!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *