Go to ...
RSS Feed

Máme vhodného kandidáta?


Prezident Miloš Zeman je podvakráte a pro něj naposledy občany státu volenou hlavou státu. Volby byly demokratické, kdo chtěl přišel a volil. Byli i voliči, kteří dávali hlas protikandidátovi. Výsledek byl jasný Miloš Zeman uspěl i ve druhé prezidentské volbě. Budeme mu přát ve výkonu úřadu hodně zdraví, hlavně aby překonal nemoc dolních končetin, neuropatii, která ho trápí a sužuje. Už jsem na tomto fóru psal, že by klidně mohl následovat amerického prezidenta Theodore Roosevelta a usednout do kolečkového křesla. Tisíce našich spoluobčanů ho používá dnes a denně, konečně je vzali na vědomí i stavební inženýři a projektanti a umožňují paraplegikům pohyb na vozících po chodnících i ve vchodech do domů, stadionů, kulturních zařízení či institucí. Vozíčkáři prostě žijí s námi a je to dobře. 

Mainstreamová média stále častěji (zřejmě se už nemohou dočkat) až začnou s masáží veřejného mínění a ovlivňováním voličů v příští občanské volbě dalšího prezidenta. Veřejná diskuzní platforma iReporter nemůže zůstat stranou a já jako vydavatel navrhnu svého kandidáta na úřad prezidenta České republiky pro volbu v roce 2023. Je to zdánlivě ještě daleko, ale čas, jak známo, je veličina velmi relativní. 

Mým kandidátem je člověk, kterého zná takřka celý svět, ten sportovní zcela jistě. Je to dlouholetý král jedné atletické discipliny, držitel světového rekordu v hodu oštěpem z května 1996 výkonem 98,48 metru, Jan Železný. Světovým rekordmanem je už 22 let. Osobně lituji toho, že se s Janem Železným neznám osobně a že mu nemohu face to face říci jak si ho jako sportovce a člověka vážím. A co mne vede k tomu, že o něm uvažuji jako o možném kandidátovi na prezidentský úřad. Budu se snažit do doby než vypukne předvolební mediální hysterie psát o Železném texty na jeho podporu. Pokud se mě podaří rozhovor s ním, zveřejním ho ihned na iReporteru. Asi to nebude povídání o politice, ale spíše o vztahu k férovému jednání ve sportu a v životě vůbec. Také o tom, jak působil řadu v mezinárodním Olympijském výboru. Držte mě palce, ať se mě podaří světového rekordmana zkontaktovat. 

Jaroslav Lapač

2 Responses “Máme vhodného kandidáta?”

  1. Václav Kotrch
    29. 12. 2018 at 18.49

    Jardo, jdeš na to dobře, byl by docela dobrej, ale ty svině, by po něm šli a po tobě taky, je to velmi těžké sousto, to by jim už nevyšel třetí kandidát- období a to nebudou chtít pustit, tam musí přijít kandidát, z kterého budou mít taka strach a to Honza Železný nesplňuje, sice bude čistej, bez afér, ale v politice je neznámej, musí znát na ně určité křivárny a to on nebude vědět, pokud vím, tak se nikdy politicky neprofiloval a z 80% ho zajímal jen sport, co má společného se Zemanem, že ještě je snad velkým kuřákem, prostě je v nevýhodě a ani neuměl pořádně zabojovat o post Olympijského předsedy, tuším, že ho porazil pan Jirásek a ani s penězi to neumí, rozestavěl stadion, nedodělal ho a ještě ho subdodavatelé vytunelovali, je to něco jako fotbalista Nedvěd, kterého zase okradl kolega fotbalista Nehoda, je to dost složité, Jaroslave, musel by si se s ním sejít…

  2. Věra Pešková
    28. 1. 2019 at 17.01

    Jardo, držím ti palce, aby se ti podařilo se s panem Železným setkat a promluvit, domnívám se, že téma nemusí být vyhraněné,vše bude pro tebe a pro nás obohacující. Máš výborný nápad. Věra P.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *