Go to ...
RSS Feed

Česká republika ztratila pud sebezáchovy?


Když jsem 6.12. sledoval ze záznamu barrandovský pořad Týden s prezidentem, kroutily se mě jako pokaždé z vystupování Jaromíra Soukupa palce na nohou, jeho vizuální projev je příšerný. A to jsem ještě netušil, že se mu podaří vydráždit Miloše Zemana k prohlášení o činnosti BIS. Když jsem uslyšel o čučkařích, nevěděl jsem jestli náhodou nesleduji nějaký připravovaný silvestrovský pořad. Ne, nebyla to generálka rozšafného televizního vysílání posledního dne roku 2018. Prezident se s vehemencí jemu vlastní pustil do kritiky jedné z českých tajných služeb. Už během sledování pořadu mě bylo jasné, že jeho slova vyvolají bouři odporu. Proč to dělá? Co tím sleduje? Komu taková veřejná kritika poslouží? 

V prezidentově kritice se mihla zajímavá informace. Činnost BISky stojí státní rozpočet cca 3 miliardy korun ročně a zřejmě jen zasvěcení vědí jak je s touto sumou naloženo. Jistě obsahuje i odměny informátorům a jistě nejem mne by zajímalo daňové poplatníky jaké informace z těchto tajných zdrojů byly získána a jak s nimi bylo naloženo. Každému rozumně uvažujícícmu člověku je jasné, že proniknout do muslimské komunity v Česku nebude jednoduché a že tedy budou použity jiné výzvědné metody, např. zaplacený informátor atd. Stejná situace bude i v jiných komunitách působících na našem území. Proniknout jako tajný agent do čínské, ruské či vietnamské komunity není jednoduché. Tyto skupiny mezi sebe cizího člověka jen tak nepustí a pokud ano, tak je nutné počítat s tím, že hru prohlédli a začali s cenrálou hrát svoji hru. Ano, uznávám, že se jedná z mé strany o spekulace a dohady na úrovni bondovských příběhů Yana Fleminga.
     Jenže se ukázalo, že tajná služba nebyla schopná odhalit to, že český imám z pražského ústředí muslimské komunity posílal peníze teroristům v Sýrii (ISIS) a pak z republiky uprchl. Nevíme akorát jak dlouho se takto činil a kolik peněz stačil teroristům poslat. Počet vyznavačů islámu z řad českých občanů stoupá, zvyšuje se počet motliteben, úřady řeší žádosti o stavby mešit. To není dobrý trend. Měli bychom jednoznačně říci, že islám je náboženství které v naší zemi nemá tradici, že je v rozporu s tradičním katolickým náboženstvím a že existence islámu v ČR je z hlediska bezpečnosti státu nežádoucí.
     Z tiskových agentur jsme měli možnost se dozvědět, že mladí bohatí Rusové se u nás zabydlují, zakupují nemovitosti, pozemky, získávají občanství falešnými, fingovanými sňatky atd. atd. Tohle všechno jsou veřejně dostupné dlouhodobé informace a stát zůstává nečinný. Já si nepřeju, aby se nám tu uhnízďovali Rusáci, pravicové strany nasazují Rusku a Putinovi psí hlavu, média veřejné služby soutěží, kdo z nich vynese vyšší protiruskou kartu a nikde nenajdete nějaké oficiální stanovisko státní instituce k tomuto úkazu. Jen slyšíte či vidíte jak si noví usedlíci počínají tu v Karlových Varech, tu někde jinde.
     O zátazích celníků ve spolupráci s  cizineckou policií slyšíme týden co týden. Tyto dvě služby každou chvíli podnikají zátahy do tržnice SAPA na Praze 4 a vždy naplní nákladní vozy zabaveným zbožím. Plagiáty oděvů, bot, kabelek, hodinek a jiného spotřebního zboží jde do spalovny, ztráty trhovců jdou do statisíců a za další týden se maškaráda opakuje. Je to velmi vytrvalá rostlinka. Dříve Vietnamci odváželi do svým asijských domovů české či evropské výrobky a v důmyslných úkrytech českou měnu nebo dolary. Z republiky mizely stamiliony možná miliardy. A za této situace vydala Česká národní banka bankovní licenci vietnamské bance. To nemá logiku. Takže nyní si Vietnamci své výnosy z prodnikání posílají nebo nosí do pobočky česko-vietnamské banky. Při návštěvě rodiny v rodné zemi si je pak vyzvednou a použijí tak, aby je rozmnožili. Poslanci, umíte číst?
     O pronikání agentů BIS či jiné tajné služby do struktury čínské komunity nemám žádné bližší údaje a tak se můžu jen domnívat, že už jen díky fyziognomii bude průnik nemožný. Jistě bude nebo byl zvolen jiný operativně-taktický způsob k získávání informací. A tento způsob bude stát peníze, hodně peněz. I to by se dalo se skřípěním zubů přežít, ale chce to nějké hmatatelné výstupy. 

Nakonec bude nutné s výrokem prezidenta Zemana nechtěně souhlasit. Vynaložené prostředky na činnost služeb se musí vrátit v zabezpečení našeho státu jak v oblasti politické, obchodní i vojenské. 

Jaroslav Skupien

2 Responses “Česká republika ztratila pud sebezáchovy?”

 1. Věra Pešková
  7. 12. 2018 at 21.53

  jj, četla jsem čtvrteční vydání profláknuté Mladé fronty dnes- píše se tam – mj. – o výstavbě nových vesnic, měst povolených našimi „zákonodárci “ , kteří tyto stavby povolují – kdo jim dal souhlas a tu moc ??? Vznikají nová města muslimská , nejenom u Teplic, ale i v podkrkonoší a je těch prostorů až moc. Mám obavy, ne o můj život, již jsem ve vysokém věku, ale myslím na naše vnuky Bože co se to děje
  a bude dít. Cítím utajenou moc¨, která vše zlo dopouští – odhalte je ty zločince, prosím

 2. Franta
  8. 12. 2018 at 8.54

  No, já jsem si především všiml dvou věcí. 1) dokud USA nezačaly štvát proti Číně, nebylo z vyjadřování zpravodajců po čínských agentech ani vidu ani slechu. 2) ze zprávy vyplývá, že jsou „zřejmě“ na našem území pod diplomatickým krytím agenti pouze z Ruska a Číny. Tedy žádní američtí, bričtí, němečtí, izraelští a mohl bych vyjmenovat polovinu západních států. No to jsem se nasmál. I Merkelová se asi chechtala, když vyšlo najevo, jak ji američtí přátele odposlouchávali. CHááá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *