Go to ...
RSS Feed

Vládní krize s.r.o.


Premiér republiky opět na pranýři a mediální scéna vrhá bláto stylem ber kde ber. Ve sněmovně se srocují poslanci pidistran a vytvářejí shluk schopný vyvolat mimořádnou schůzi sněmovny, která by se pak snažila o vyslovení nedůvěry současné vládě. Představitelům TOP09 už došlo, že to je akce na dvě věci, zopakovali si kupecké počty a vyšlo jim, že se akorát okrádají o čas. Tudy cesta nevede (i když dali dohromady 92 hlasů) a tak přišla TOP09 s výzvou k socialistům, aby odešli sami a dobrovolně z koaliční vlády vedené tím nenáviděným Babišem. No to bude další plácnutí do zelenočerné hladiny Vltavy.

Sebezáchovný pud ČSSD, která sama nyní řeší existenční otázky před vlastním rozklížením, nedovoluje vedení partaje, aby se odhodlala ke zničujícímu kroku. Samozřejmě by mohli udělat státnické gesto sebevraha, vydat prohlášení o Babišových neřestech a jeho kličkování mezi paragrafy a že s tím nemohou dál koaličně žít a to že je pádný důvod ke konci současné koalice. Jenže ve svém revolučním nadšení zapomínají na to, že pan A.B. je založením pragmatik, který, když už se dostal do nejvyšší exekutivní funkce, nebude chtít jen tak tuto pozici opustit. Spojí se třeba s čertem a setrvá. 

Toho čerta v současné době představuje Tomio a jeho boys jejichž počet dodá Babišovi sílu do dalšího boje s jedinými správnými demokratickými silami naší Poslanecké sněmovny. Tak to je. Čert s rysy Japonce byl zvolen v demokratických volbách stejně jako byli zvoleni přátele Bratrstva kočičí pracky. S tím prostě Kalouskové, Rakušanové a Starostové nic nenadělají, budou jen štěkat a otravovat vzduch. Vlídní lidovci a spravedliví ódéesáci se chytili za ruce a před televizními kamerami hráli své opoziční role jak z partesu. Piráti, naštvaní od voleb na ANO, že je nevzalo pod svá křídla a že se ve svatém povolebním nadšení nedostali k moci, Babišovi neodpustí vůbec nic. 

Tohle nemůže skončit dobře. Babiš prostě překáží, protože vykazuje výsledky a lid obecný má z jeho vedení státu užitek. U lidí, voličů, jeho oponenti narazí. Voliči si dobře pamatují, že po čtvrt století nedokázali tolik, co on za necelých pět let co je u kormidla. A tak musel přijít socan Chovanec a vymyslet denunciační kauzu Čapí hnízdo. Když šla po více než roce do ztracena, musela se vymyslet a realizovat kauza nová. Znovu Čapí hnízdo z jiného úhlu pohledu. A zamotáme to ještě více, Babiš junior, občan Švýcarska, nezbavený svéprávnosti se svěřil investigativcům a můžeme zase zpochybňovat Babiše jako předsedu vlády. Rusko ukrajinský krymský problém, spolupráce Interpolu s Policií ČR, tajemní únosci neúnosci, panečku to je guláš. Do pointy vtipu už zbývají jen ty příslovečné kufry na nádraží, pardon, na peroně. Ten neznáte? Tak až příště.

Břetislav Albert

One Response “Vládní krize s.r.o.”

 1. Ludvík
  13. 11. 2018 at 22.33

  Výbušná výpověď: Čtveřice vyšetřovatelů promluvila. Kauza Čapí hnízdo vznikla na příkaz Chovance, tvrdí…
  http://ppmagazin.com/vybusna-vypoved-ctverice-vysetrovatelu-promluvila-kauza-capi-hnizdo-vznikla-na-prikaz-chovance-tvrdi/
  http://ppmagazin.com/capi-hnizdo-spis-cerny-kasel-a-strach-o-vlastni-dite-to-spustilo-ostre-spory-na-prazske-kriminalce/

  „Spouštěcí mechanismus“ současného dění ?!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *