Go to ...
RSS Feed

Jdou po mě, jdou


Kauza Puškinovy medaile od Putina pro Jaromíra Nohavicu, jak se zdá, rozdělila českou uměleckou scénu i občanskou veřejnost. Stojí za pozornost se podrobně seznámit s tím, jak se do hry vložili někteří aktéři:

1) Novopečený senátor Drahoš zahřmí do médií: “Putin se bojí nás! Zachraňme Ostravu včas!” a odstartuje tak uměleckou intifádu proti Nohavicovi.
2) Šojdrová začne hledat šedesátileté syrské sirotky v Moskvě, aby je vyrvala ze spárů Putina
3) Jiří Bartoška oznámí, že na příštím Karlovarském festivalu udělí Českého lva skupině Pussy Riot za herecký výkon v ruském pravoslavném kostele.
4) Novopečený starosta pražských Řeporyjí Novotný se, jako ostatně vždy, svlékne… Minule nám ukázal zadek, co asi vystrčí nyní směrem na východ?
5) Jakub Janda, bezpečnostní Anal-ytik, který již ukázal vše, co ukázat mohl, nyní opět vyrukuje s ohrožením od páté kolony z Ruska a navrhne preventivní prověření všech Jaromírů v ČR.
6) Matěj Hollan a Matěj Stropnický se ještě více semknou.
7) Pavel Liška bude na ČRo remcat: “Tak toto, by se jako skutečně jakoby vůbec dít jakoby ne-ne-nemělo! To si jako fakt asi myslím. Jakože já si to myslím.”
8 ) Saša Vondra s Petrem Pavlem se také semknou a ve společném prohlášení označí Nohavicovu medaili za vzpouru proti demokracii. Následně usednou do českého vrtulového Air force one a odletí dát raport do USA. Otázkou zůstává, zdali je Trump nechá přistát.
9) Kalousek s Bekem a Bursíkem tajně proniknou na ruské velvyslanectví v Brně a vyvěsí tam tibetskou vlajku.
10) Šabatová zažaluje Nohavicu za píseň “V jednym dumku, na Zarubku” kvůli propagaci týrání žen. Jako důkaz uvede slova v textu písně kde Chlopek zbil svoju robku… A vyzve k přijetí istanbulské úmluvy.
11) Šabatové žalobu podpoří před úřadem ombudsmana Drahošova dvanáctiletá vnučka, která bude spolu se spolužáky mávat transparentem „Fucking white ostravskej chlopek“.
12) Dominik Feri zažaluje Nohavicu za píseň “Tři čuníci” s odůvodněním, že propagace vepřů haní muslimy v ČR.
13) Zuzana Tvarůžková se zeptá experta z New York univerzity Tomáše Klvani, zda je normální, aby český umělec dostal od Putina ocenění. Tomáš Klvaňa odpoví, že to rozhodně vůbec, ale VŮBEC normální není!
14) Jaromír Štětina upozorní na to, že by se mělo prověřit, zda Puškinova medaile není ve skutečnosti složená puška, kterou má Nohavica tajně propašovat do ČR.
15) Magda Vášáryová se v rozhovoru v DV TV normalizačním a emotivním tónem zeptá Nohavici: “Jaro, stojí Ti to za to?Vieš, ako hlboko si u mňa klesol!?? U mna už nie si Čech!” Drtinová u toho prožije prudký orgasmus.
16) Pražská kulturní fronta vyhlásí hromadné umělecké harakiri, transporty pojedou ze všech míst v Praze a sejdou se u Jana Krause v “uvolněte se prosím”.
17) Helena Langšádlová vyhlásí již 5. atomovou válku Rusku.
A Jaromír Nohavica si na to z vesela zazpívá: „Jdou po mě, jdou“

Autor neznámý. Děkuji
Foto Reflex: Arab mi šahá na babu, já mu snad oči vydlabu

3 Responses “Jdou po mě, jdou”

 1. Ludvík
  6. 11. 2018 at 19.04

  Nohavica nadzvedl pokličku na hrnci i na domácím sporáku. Nikoliv poprvé

  „Dneska po ránu povstala po létech tlupa bezpáteřních individuí, která se ve smečce vrhla na zpěváka, textaře, překladatele Jaromíra Nohavicu, prý nejenom zřejmého agenta StB, ale již i zcela nepochybně – nyní na agenta KGB, NKVD a GRU,“ napsal publicista Zdeněk Hrabica.

  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/nohavica-nadzvedl-poklicku-na-hrnci-i-na-domacim-sporaku-nikoliv-poprve/

 2. Věra Pešková
  14. 11. 2018 at 12.50

  V první chvíli jsem chtěla napsat, oj to tu máme tolik dvounohých volů
  a krav, ale to bych urazila užitečná zvířata .
  Stále nechápu, kde se tak rychle vynořil Drahoš a šup, už je v senátu.
  To musí mít sakra velkou podporu a plno pěněz hlavně zatím pouze škodí a při jeho rozhledu to nebude jiné.
  Vždy to tak bylo, co člověk je člověkěm, žádná spravedlnost, pouze peníze a moc vítězí. Ach jo !?

 3. egoist
  14. 11. 2018 at 20.24

  Dobré. Vtipné. Jen tak dál.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *