Go to ...
RSS Feed

Tomáš Ortel a Petr Hannig v televizi Barrandov


Diskuzní pořad vysílaný TV Barrandov dne 17. října: Jaromír Soukup Live byl poněkud odlišný, než co známe. Bylo to tím, že pozvaní hosté se věnují muzice, byť samozřejmě došlo na aktuální témata. Tomáš Ortel do takovýchto pořadů nechodí a proto bylo velmi zajímavé jej sledovat. Jsem si jist, že řada jeho fanoušků jej takto viděla prvně. Je skvělé vidět, že je to „obyčejný normální „kluk“ a z jeho projevu je jasné, že veškeré negativní nálepky na jeho osobou jsou účelové projevy nenávisti od samozvaných „lepšolidí“.

Myslím, že každého určitě mile překvapil i Petr Hannig. Je vidět, že v muzice jde o opravdového a respektovaného velikána a Jaromír Soukup mu dával odpovídající prostor. Tady se Petr Hannig projevil tak, jak ho znám já již cca rok a půl. Člověk s obrovskou životní moudrostí, rozhledem, přitom věcný, laskavý a empatický. Toto je skutečná tvář Petra Hanniga. Moc mne mrzí, že tento slušný člověk nedostal šanci v politice, protože v kultuře, které by se chtěl věnovat, by udělal velké věci. Ne pro vyvolené subjekty, ale pro tisíce „lidušek“, malých divadelních scén, začínajících tvůrců a autorů … Je mi to líto o to více, když vidím, jací lidé a jaké partaje jsou stále dokola voleni.

P.S.: A pro ty s krátkou pamětí uvádím malý výčet, jakých zvěrstev se dopustili partaje a politici, které stále dokola volíme: Justice se stala výsměchem pojmů „právo a spravedlnost“. // Zlikvidovali celá průmyslová odvětví a udělali z nás lacinou montovnu. // Přenechali jiným naše tradiční exportní trhy. // Nechali vytunelovat banky a ještě to nechali zaplatit celý národ. // V zemědělství jsme ztratili soběstačnost a udělali z něj dotační černou díru pro agrobarony. // Necháváte k nám beztrestně dovážet šunt a sajrajt pro lidi druhé kategorie, včetně potravin. // Máme čtvrtinové mzdy a stejné ceny jako na západě a ještě máte tu drzost říkat, jak se máme dobře. // Vodu a nerostné suroviny jste přenechali cizákům. // Čtvrt století budeme muset všichni platit za solární megatunel. // O dobudování kvalitní dálniční sítě s plynulou dopravou si můžeme nechat jenom zdát. // Politické neziskovky ovládají veřejný prostor a žijí z veřejných peněz. // Stát nás šmíruje na každém kroku. // Šikana obyvatel raketově roste. // Veřejnoprávní média nám ustavičně lžou. // Svoboda slova pro obyčejné lidi je pryč a cenzura nás dusí stále více. // A je toho spousta a spousta dalšího …

Za tento stav mohou konkrétní lidé, dosazení konkrétními politickými stranami, které my voliči stále volíme!

Pavel Opl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *