Go to ...
RSS Feed

Josef Skála (KSČM) a Lenka Procházková se hádali na Václaváku se zasahujícím policistou


Trička s Che Guevarou letí i v Americe a jiných zemích, před nimiž české ouřady lezou o břiše. Jsou v módě už padesát let od chvíle, kdy byl umučen. I roky před tím zbabělým zločinem. Guevaru má vytetovaného na rameni i Diego Maradona. Jako „argentinského hrdinu“. Trestní paragraf, s nímž má prý problém mladý komunista, se u nás skutečně porušuje. Den co den. Podporou brutálních agresí – z moci úřední, a ne jen na pouliční demonstraci. Velmoc, jíž se české ouřady klaní, vyšly na 7 biliónů dolarů jen v tomto století. Mají na hrbu milióny lidských obětí. Citát Donalda Trumpa pronesený nedávno.

U nás v Česku se věci mají trochu jinak. Zasahující policista směrem ke skupině lidí pod sochou sv. Václava pronesl: „Mohlo by se jednat o trestný čin projevu sympatií ke hnutí směřujícímu k potlačování práv a svobod.“ Poté vyzval mladíka držícího vlajku, aby ji rozvinul.

„Tam jde o to, že člověk, který je rukou zákona, je schopen pronést něco tak strašlivého. Che Guevara byl obětí masových vrahů, a nikoli masový vrah. Tam nejde jen o toho policistu, toho někdo poslal, ono jich bylo pět. On si nasadil tmavé brýle, aby mu nebylo vidět do očí, to bylo legrační, ti ostatní brýle neměli. Tvářil se autoritativně. Tam nejde jenom o ně, tam jde o to, kdo je poslal, oni tam očividně nešli z vlastní vůle, říká se, že někdo z Magistrátu, nebo z Prahy 1,“ podotkl komunista Skála k výroku policisty o tom, že Che Guevara byl jedním z nejhorších masových vrahů v dějinách. „Lenka Procházková tam stála vedle a vzpomněla si, že ve své knize napsala, že snad někdo na Kubu poslal uříznuté ruce mrtvého Che Guevary, aby si mohli podle otisků prstů ověřit, že to byl skutečně on,“ vzpomněl Skála na svědectví známé české spisovatelky.

Na otázku ohledně osoby samotného Che Guevary odpovídal Skála obsáhle. Che Guevara, o kterém se mluví jako o popravčím Fidela Castra, je kontroverzní osobností. Mimo jiné osobně podepisoval rozsudky nad vězni. Počet jeho obětí se odhaduje od 100 do 2000 v závislosti na zdroji informace. „Podívejte, já jsem dokumenty tohoto typu neviděl a mohu připodotknout pouze dvě věcí. První, odpor proti kubánské revoluci byl brutální a krvavý. Mohli bychom nyní půl hodiny hovořit o tom, kdo za ním stál a co všechno zahrnoval. Možná víte, že americký generál Lemnitzer tehdy dokonce přišel za prezidentem Kennedym a dožadoval se zásahu proti Kubě, známém dnes jako Operace Northwoods,“ kontroval Skála připomínkami z turbulentní situace v šedesátých letech.
Běžně se prodává známá rumová lihovina s názvem Che Guevara, kde je tento guerillový vůdce vyobrazen. A co trička, prodávaná prakticky všemi obchody se suvenýry v centru Prahy? Měla by tato symbolika být zakázána?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *