Go to ...
RSS Feed

Plzeňští kovbojové v akci a po ní


Ve čtvrtek 27. září se v Plzni narodil prapodivný rozsudek Okresního soudu, který rozhodoval ve věci policisty majora Vladimíra Slavotínka. Měl jsem spíše použít označení kovboje Vladimíra, protože tomu se žalované jednání blížilo nejvíce, prostě bylo kovbojské jak z Divokého západu. Poškozený účastník pan Vávra z Karlovarska patří k ukázněným řidičům a protože nejezdí jak potrhlý, pořídil si do auta kameru, která zaznamenává jízdu od okamžiku, kdy se vůz rozjede až po závěrečné vytažení klčku ze zapalování. 

V jednom okamžiku ho nešetrně předjel černý mercedes a omezil jeho jízdu, pan Vávra na hulvátskou jízdu jen zareagoval probliknutím dálkových světel. Upozornil tak černého rytíře na jeho nebezpečnou jízdu a tím mohlo vše skončit. Použiju oblíbený citát: mohlo se dál, močálem černým, kolem bílých skal. Ale co čert nechtěl. Na světelné křižovatce zahradil mercedes Vávrovi cestu a donutil k zastavení. Ze dveří u spolujezdce vyskočil chlap s pistolí v ruce, hnal se k Vávrovu okénku a křičel nepěkné rabijácké výrazy z nálevny IV. cenové skupiny. Vše zachytilo obrazem i zvukem záznamové zařízení. Zadokumentován obrazem není další fyzický útok na řidiče, údery do hlavy, nadávky atd. Jen je to ze záznamu slyšet. Kdyby by pan Vávra otrlý mazák s revolverem v podpažním pouzdře, mohl situaci vyhodnotit jako nebezpečí bezprostředně hrozící a tasit. Pak by okresní plzeňský soudce musel řešit daleko komplikovanější příběh nutné obrany a zneužití pravomoci úřední osoby. Takhle se soudce při svém rozhodnutí postavil na stranu kovboje majora, asi se znají z golfu, a blahosklonně jej pustil opět do ulici krajského města se zbraní u pasu. Snad si alespoň státní zástupce zachová zdravý selský rozum a podá odvolání proti soudem posvěcené policejní brutalitě po česku. Budu mu držet palce. Ony se vůbec děly a dějí v té Plzni podivné věci, neuvěřitelné praktiky v oblasti zákonnosti, vysokém školství, na magistrátě atd. atd. Z toho všeho plyne poučení: pořiďte si do auta kameru. Nejlepší jsou ty zamaskované do zpětného zrcátka…

Jaroslav Skupien
Foto z tv obrazovky

2 Responses “Plzeňští kovbojové v akci a po ní”

  1. caspero
    1. 10. 2018 at 12.28

    To jsou holt ti policisté co chrání a pomáhají hlavně sobě, dej ubožákovi zbraň a uvidíš co se bude dít!

  2. Věra Pešková
    14. 10. 2018 at 13.46

    Panejo, to čtu a nevěřím svým očím, kroutím nad fakty hlavou, ale obávám se toho, že v naší zemi již není jen Kocourkov, ale divoká džungle, kde vyhrává mocný a bohatý, bez ohledu na „jakési“ zákony či pravidla,Věra P.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *