Go to ...
RSS Feed

Kolik je v Česku Herodesů?


V posledních dnech se snaží politická uskupení i jednotliví politici zdiskreditovat premiéra Babiše rozmělněnou kauzou syrských sirotků nacházejích se na nějakém řeckém ostrově. Premiér je označován div ne za Herodese, vyvrhele lidské společnosti, bídáka a bezcitného kruťase. Neúspěšný prezidentský kandidát MUDr. M. Hilšer, který v kampani dostal hlasy voličů – mladých vzdělanců, nazval premiéra dokonce lidskou hyenou. No, to je tedy síla. Mít za premiéra vlády lidskou hyenu a dokonce bezcitného psychopata to už tedy není žádná legrace, pan doktor měl zřejmě žádně nasněžíno když vyráběl tuhle diagnózu. Od vzdělance bych čekal poněkud jiné postoje k osobám které zrovna nemusí a které mu nejdou pod vousy. Ale toho zřejmě ukřivděný neúspěšný prezidentský kandidát není schopen. Jako občan jsem rád, že pan doktor nepraktikuje v našem obvodu, asi bych si našel jiného lékaře. A kdyby mě odvezli do nemocnice a byl mě jako lékař přidělen, požádal bych o jiného ošetřujícícho lékaře. Nemám k němu jako člověku, který má v rukou životy jiných, důvěru. A obávám se, že nebudu v tomto postoji sám.

Sleduji veřejná vyhlášení premiéra Babiše takřka pravidelně a neshledávám nic zásadního s čím by se nedalo souhlasit. Nemám radost, že předsedou vlády je ambiciózní Slovák. Nedovedu si představit, že by na Slovensku byl v téže funkci nějaký naplavený Čech a navíc třeba Pražák. Ale Babišovo Hnutí ANO vyhrálo volby a po volbách se pokračuje podle zaběhaných politických pravidel. My, kteří uznáváme demokratické principy, nemusíme denně jásat nad právě popsanou skutečností ale bereme to jako daň demokracii. Představte si, že vyhraje parlamentní volby SPD Tomia Okamury o pár desítek hlasů. Nebude se to řadě lidí líbit, zaplní ulice s transparenty a zpěvem Hutkových písní, ale to je tak asi všechno, co se dá v demokratickém systému dělat. Prostě bychom měli jako předsedu vlády rodilého Japonce z Moravy. No a co, život jde dál a my jedeme močálem černým kolem bílých skal, jak praví klasik. 

Tou latentní nenávistí k jinosti, kterou přiživují především veřejnoprávní média nepokrytě stranící těm „správným demokratům”, může dojít k tomu, že další parlamentní volby může vyhrát proskribovaná, div že za nepřítele státu prohlašovaná, komunistická strany Čech a Moravy a její šéf se stane předsedou vlády. Nastane snad exodus demokratů z Česka až na konec světa? Volby u nás jsou demokratické a desítky let to nikdo nezpochybnil. Tu a tam se vyskytnou nějaké nesrovnalosti, ale ty nemají na výsledek žádný vliv. Prostě dosavadní volební výsledky jsou hodnoty získané řádně a poctivě. Proto je poctivý výsledek a následek posledních voleb. Tím je jednoznačné vítězství Hnutí ANO a následné ustavení předsedy hnutí do funkce předsedy vlády. Chcete-li být demokraty, smiřte se s tím. Jinak svými protesty a nenávistnými postoji a prohlášeními vybudíte mlčící většinu k nepředvídaným volebním veletočům. Nezapomeňte na biblické úsloví o těch, kteří sejí bouři, že sklízejí bouři. 

Břetislav Albert
Na snímku z televizní obrazovky v záhlaví je poslanec Miroslav kalousek dirigující protestující dav

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *