Go to ...
RSS Feed

Srpen 2018 nebyl nudný měsíc. Bohužel …


Převzato z nekonformního dezinformačního serveru NON SERVIAM // Česká televize je zřejmě pevně odhodlána vydojit tu afghánskou kozu úplně do sucha. Výrobě hrdinů umělých se věnuje s takovým zápalem, že na informování o hrdinech skutečných jí jaksi nezbývají kapacity. Ještěže máme lokální plátky a fejsbůkové rasisty. Proč se tak děje je nasnadě. Vojáci roztrhaní v „trvale osvobozované“ cizí zemi výbuchem afghánského „teroristy“ jsou mediálně-dobroserskou zlatou žílou, kdežto bílý mladík brutálně zbitý tlupou cikánů na severočeském koupališti proto, že se zastal jejich bezbranné oběti, je pro veřejnoprávní média tabu. Protože cikáni se přece dlouhá léta zoufale snaží integrovat, pracovat, studovat a vychovávat svoje děti a pravicoví extrémisti, jako je ten mladej nácek z Dubí jim to furt kazí. A veřejnoprávní média se tím, že k záplavám podobných incidentů a obecně k trvale neměnnému vztahu této hýčkané minority k majoritě jako k dojné krávě zpravidla urputně mlčí, snaží jejich dlouholetý marný boj s přesilou xenofobních rasistů podpořit.
A proto už od neděle ČT každé hlavní zprávy dne uvádí nějakou hrdinskou afghánskou reportáží, ale o brutálním cikánském násilí, které není žádnou výjimkou, ale obecně známým pravidlem, je hrobové ticho. Kupříkladu v úterý, kdy k napadení v Dubí došlo, otvírala ČT své zprávy povýšením padlých afghánských hrdinů a celé zábavné pásmo pak uzavřela letní koulovačkou v Náchodě. Zkouším si představit, jak by asi její úterní zpravodajství vypadalo v případě obráceného gardu. Kdyby sedm bílých mužů a žen na tom koupališti zmlátilo do krve jednoho cikána. Kvůli tomu, že se zastal cikánské maminky bránící se fyzickému útoku agresivní bělošky. Taky to úplně vidíte a slyšíte, viďte?
Hrdina. Bohužel neznámý. Udělal něco, co udělat nemusel a co by velká většina z nás pravděpodobně neudělala. A zaplatil za to. Naštěstí a pouhou náhodou ne vlastním životem. Tak tedy, milá veřejnoprávní televizní hovínka a bratře náčelníku: Tohle JE HRDINA „na kterého by měla být celá země hrdá“. Udělal totiž zcela dobrovolně něco, co udělat nemusel, na co rozhodně nebyl vycvičen a za co nebyl velice dobře placen. Jen pomohl jinému člověku v nouzi a byl kvůli tomu brutálně ztlučen.

Mám k tomu dvě faktické poznámky: Po fejsbůku běhá popis celé situace od očitého svědka, jenž v něm kromě jiného lituje, že svou devítku měl zrovna v autě a ne u sebe. Ano, pokud by ji měl u sebe a našel odvahu ji vytáhnout, mohl mít ten statečný zbitý chudák pravděpodobně o nějaké to jojo méně a o pár zubů více. A pojmem „vytáhnout“ rozhodně nemyslím  nutně tu rasisty utlačovanou a nutnou obranu jistě provádějící černou rodinku celou postřílet. Plyne z toho poučení, že pokud už máte a nosíte, musíte nosit neustále. Nebo alespoň přesně na takováto místa. Protože pravděpodobnost, že se vám pokusí vytlouct zuby sedm cikánů, je na koupališti v Dubí podstatně vyšší, než při sběru lesních plodů na hřebenech Krušných hor. Jinak to celé ztrácí smysl. Jakkoliv je provozování skrytého nošení na koupališti poněkud obtížné a technicky náročné. A za druhé: Policejní mluvčí poté, co její kolegové pomáhali a chránili jako na potvoru zase někde úplně jinde než jich bylo akutně zapotřebí, prohlásila: „Nic nenasvědčuje tomu, že konflikt měl rasový motiv“. Hm. Čili tlupa černých podle tradičního a námi všemi dobře známého scénáře vytluče zuby jednomu bílému, přičemž celou exekuci provázejí z jejich strany rasistické výroky, tak jako pokaždé při podobných příležitostech, ale podle policie nejde o rasový motiv. Také tradičně. Mají pud sebezáchovy, kluci ušatí, advokáti najatí neziskovkami a média by je totiž společně ukřižovali. V tomto punktu jsme Západ už rozhodně dohnali.
Jestli něco vyvolává společenské pnutí mezi vetšinou a menšinou, tedy kromě chování a kulturních projevů oné menšiny, pak přesně takové chování médií a státních orgánů. A na závěr ještě něco k té dokonale vydojené afghánské koze. Náčelník generálního štábu dnes vydal rozkaz dopadnout a ztrestat komplice atentátníka, který zabil české vojáky. Cituji:

Budeme chtít vědět, kdo tu vestu sestrojil, kdo to řídil a kdo sebevraha rekrutoval tak, abychom dosáhli toho, že nikdo v Afghánistánu nebude beztrestně zabíjet naše vojáky. 

Kromě jiného chtějí české okupační jednotky nasazené v Afghánistánu také využít služeb místních informátorů. Oj, takové nahrávce na smeč prostě nedokážu odolat. V roce 1942 spáchali jistí atentátníci v jedné okupované evropské zemi úspěšný atentát na příslušníka cizích okupačních jednotek. A okupanti tehdy také kupodivu chtěli vědět, kdo tu bombu sestrojil, kdo to řídil, kdo atentátníky rekrutoval a také tím chtěli dosáhnout toho, aby nikdo v oné okupované zemi beztrestně nezabíjel jejich vojáky. Včetně velice úspěšného a nakonec rozhodujícího využití služeb místních informátorů. Afghánci mají veliké štěstí, že současné moderní okupační armády používají k dosažení uvedených cílů přece jen poněkud humánnějších metod, než se používaly v roce 1942.

Převzato z Non serviam.cz .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *