Go to ...
RSS Feed

Novičok, dějství druhé?


(Praha, 4.7.2018) // Zpravodajské agentury vypustily minulý týden kratičkou zprávu o tom, že dva muži kteří se zřejmě angažovali v útoku na dvojitého agenta Skrzipala a jeho dceru, opustili Angliii a odejeli do Ruska. Od zveřejnění uplynul týden a nikde žádný komentář. To samozřejmě vzbuzuje dohady o věrohodnosti takové informace. A svádí to l úvaze o tom, že bylo rozehráno další dějství zpravodajské hry. Pokud by informace byla pravdivá v tom smyslu, že britská zpravodajská služba věděla o angažmá těch dvou mstitelů ve věci Skrzipalových a nechala je v poklidu vycestovat, pak je možné klidně a veřejně nazvat tuto britskou tajnou službu za spolek diletantů. Jen doufám, že jim dělali stínový doprovod až do okamžiku nástupu do letadla či lodi směřující do nebezpečného putinovského Ruska, aby se jim po cestě náhodou něco nepřihodilo.

Je ale take možné, že informace vypuštěná do médií, je součástí zmíněné zpravodajské hry a že ti dva tajemní muži jeli do Ruska na fotbalové mistrovství. Snadno se pak ztratili v mnohatisícovém davu anglických fanoušků. A že jich v Rusku nyní je. Včerejší výhra Angličanů nad Kolumbií a nadcházející duel se Švédskem dávají tušit, že si Angličani v nebezpečném Rusku ještě pár dní pobudou a budou moci obdivovat úžasné stadiony a organizaci celé akce. Až to všechno budou doma vyprávět, nebudou jim lidé věřit a vymyslí si novou teorii o „putinovské nákaze”. A nedej bože, aby Angličané ve finále třeba porazili Francii a odvezli si titul vítězů. Byl by vzat V.V. Putin na milost?

Jaroslav Skupien
Foto 123RF.com a archiv

One Response “Novičok, dějství druhé?”

  1. Ruda
    7. 7. 2018 at 0.15

    Celá ta nenávistná akce s tzv. Novičokem je hloupost. Ti pachatele se zřejmě bleskurychle odplazili do Ruska. Už po první tzv.otravě pro Británii nepohodlného špiona a jeho dcery se profláklo, že toto svinstvo se nachází spolu s dalšími v laboratořích britské armády vzdálených pouhých 7 km od místa tzv. činu. Jak je to možné? Že by to opět OMYLEM přiletělo vzduchem?Proč Británie nechtěla Rusku předat aspon nějaké údaje? Proč jim nedovolili se setkat se zázračně uzdravenými Srípalovými? A proč nedovolili dceři špiona vycestovat do Ruska, když o to několikrát žádala? Možná, že se do ní zamiloval od pohledu deviantní Boris z britské vlády.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *