Go to ...
RSS Feed

Názor expolitika na památník v Letech


Miroslav Macek navrhl daň pro obhájce pomníku v Letech. Macka jsem nikdy nemusel/a/, ale toto se mi od něj líbí…
Někdejší místopředseda ODS a vlády, autor políčku ze cti pro Davida Ratha, stomatolog, publicista a politický glosátor se na svém webu zamyslel nad kauzou vybudování pomníku na místě bývalého koncentračního tábora v Letech. Pro jeho obhájce by prý zavedl speciální daň. Jako třešnička na dortu přichází lehká provokace politicky korektních spoluobčanů. Ostře sledovanou debatu na téma pietní stavby na místě bývalého romského koncentračního tábora v Letech na Písecku Miroslav Macek komentuje po svém. Na problém se dívá hlavně z ekonomického hlediska. Samotný odkup stávajícího vepřína v lokalitě někdejšího koncentráku přišel stát na 450,8 milionu korun. Následný odhad na sanaci místa a vybudování pomníku činí dalších 120 milionů.
„Na spor, zda na tom místě postavit za stamiliony památník, či nikoliv, přece existuje jednoduché řešení: Kdo souhlasí s památníkem, dostane domů složenku na mimořádnou daň (pod daňovými sankcemi) na stavbu památníku, kupříkladu na 1000 Kč. A bude ji dostávat opakovaně, až se patřičná suma vybere. Plátci daně budou spokojeni, neboť chtěli přece památník, a jistě jej rádi zaplatí a neplátci též, neboť ho nechtěli a nevidí tedy důvod, proč ho ze svých daní platit. Lze aplikovat na mnoho dalších veřejných projektů, které jsou zbytné,“ píše na svém webu viditelny-macek.cz expolitik, aby nadzdvihl mandle současným podporovatelům pietního areálu, který by měl být dokončen kolem roku 2020 až 2021.
…………………………………………….
„Zdá se, že cikáni přišli na svět jen proto, aby z nich byli zloději. Rodí se ze zlodějských rodičů, mezi zloději vyrůstají, na zloděje se učí a nakonec se z nich stanou zloději věru vykutálení a všemi mastmi mazaní; a ta chuť krást a kradení samo jsou s nimi jakoby nerozlučně spjaty, i může mu tedy učinit konec jen smrt.

Z dnešního pohledu velmi odvážná slova však cituje z klasického díla světoznámého spisovatele.
…………………………………………………..
„Než se rozhodnete na mne podat trestní oznámení za hanobení rasy, xenofobní slova, nesnášenlivost a bůhví co ještě, měli byste se dovzdělat, abyste věděli, že jde o text ze Cervantesovy novely Cikánečka. Ano, toho Cervantese, který napsal nesmrtelného dona Quijota a který by si z našeho dnešního poblázněného světa jistě dělal obdobnou legraci. Neboť velmi dobře věděl, že tam, kde se začnou zakazovat slova, začnou se posléze zakazovat knihy, pak se ty knihy začnou pálit a nakonec se začnou upalovat či jinak likvidovat lidi.

 Vzpamatujme se, dokud je čas!“ uzavírá Miroslav Macek. A iReporter si dovolil text pana Macka převzít jako ukázku toho, že jsme otevření všem názorům.
V záhlaví článku je repro obrazu Johna Philipa Cikánské sestry z roku 1854

Zdroje:
https://www.expres.cz/miroslav-macek-cikani-cervantes-pomnik-lety-fzy-/ zpravy.aspx?c=A180209_145501_dx-zpravy_neos
https://www.expres.cz/miroslav-macek-cikani-cervantes-pomnik-lety-fzy-/zpravy.aspx?c=A180209_145501_dx-zpravy_neos)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *