Go to ...
RSS Feed

Donkichotský souboj Jaromíra Soukupa s větrnými mlýny


(Praha, neděle 25.3.2018) – Náš prezident je svérázny a zemitý člověk, který si nenechal nasadit genderový náhubek, aby se zavděčil lidem všem. A tak říká věci podle svého mínění, čímž se rozchází s většinou těch, kteří ho nemají rádi. Což o to, to by zas tolik nevadilo, ale je škoda, že se objevily nesouhlasné postoje vůči hlavě státu i mezi jeho příznivci a sympatizanty. Prezident by měl podle jejich mínění poněkud zbrzdit intenzitu svých výroků a být diplomatičtější. Jistě by to neuškodilo. To mu v žádném případě nechci radit i když bych mohl, šedesát mě bylo a v Rusku jsem byl, jak praví podmínka k tomu, aby člověk mohl radit jiným. Z první ani z druhé podmínky nemám žádnou radost. Byl bych radši dvacetiletý mládenec a Rusku bych se vyhnul protože cestovat se dá dnes po celém světě. Destinací lákajích k návštěvě jsou stovky. Na prezidentovi si cením především toho, že není převlékačem kabátů v politickém slova smyslu. Na rozdíl od jiných. Dnes jsem shlédl nejprve jako politický předkrm Partii na Primě, kde si dva kohouti z ANO a SPD vyměňovali názory na svá osobní hrdinství v parlamentu. No, nic moc. Přežil jsem. Pak nastal polední čas pro gurua České televize Miroslava Moravce. Ten nyní zkouší přesedlat z politického ringu na kulturní pole, slyšel jsem, že si vzal na triko komentování slavnostního udělování cen Thalie. Když VM představil své nedělní polední hosty a jedním byl snaživý pan Telička, nevydržel jsem a přepnul program na soukromou barrandovskou televizi pana Soukupa, kde dávali ze záznamu rozhovor s Milošem Zemanem. Bylo to sice jako podle rčení: z bláta do louže, ale nebyl tam Telička, převlékač kabátů a hlásná touba nesmyslů z kuchyn evropského parlamentu. Teď patří ke skupině šéfkuchařů a je místopředsedou EP. Já prostě lidem, kteří se ani rok neživili prací svých rukou nebo svým vzděláním které vystudovali, těm prostě nevěřím. A Telička k nim patří či lépe vede jejich entitu. A drží se za ruku s Markem Bendou.

On i ten barrandovský pořad pod taktovkou Jaromíra Soukupa musí projít nějakou zásadní reinkarnací jinak bude ztrácet diváky. Párkrát jsem se díval na jeho Kauzy …, Arénu …, Duel … a ono je to na jedno brdo. (Víte, že brdo je zalesněný nevysoký kopec a nebo součást tkalcovského stavu. Ale nevím která.) Jaromír Soukup přes své právnické vzdělání zřejmě vynechal studium rétoriky a nezaplatil si základy jevištního přednesu. Vypráví zajímavé věci, bere si na paškál témata rezonující ve společnosti, to je v pořádku, ale sděluje nám to nekoukatelným způsobem, je to novinářský a komentátorský amatér v minovém poli. Pusťte si pro porovnání dva záznamy, jeden investigativní příběh s novinářem Klímou a posléze nějakou Kauzu Jaromíra Soukupa. Rozdíl je více než patrný, je diametrálně odlišný a bohužel v neprospěch Jaromíra Soukupa. Klíma, i když třeba není věrohodný v argumentaci, si dokáže udržet pozornost vystupováním a dobrou rétorikou projevu. Soukup má vždy perfektní podklady, ale neumí je divákovi své televizní stanice prodat. Působí strašlivě amatérsky a až strastiplně. A to je škoda. Pak jeho duel s Českou televizí o otevření smluv s dodavateli programů televizi veřejné služby vyznívá jak pověstný a marný donkichotský souboj s větrnými mlýny. A nepomůže ani skutečnost, že mu jako obyčejní koncesionáři držíme palce.

Břetislav Albert
Foto repro Týden

One Response “Donkichotský souboj Jaromíra Soukupa s větrnými mlýny”

  1. 13. 4. 2018 at 15.59

    Nekomentuji vše, co jsem do této chvíle dnes četla, navíc nejsem politický znakec a profík. Chci poněkud neuměle vyslovit podiv nad vlnou nesnášenlivosti většiny lidu na pana Andreje Babiše, co se kde dá vydolovat šup na něj.Vzpomínám, že mi -možná letos – poslal můj dobrý kamarád, jehož názorů si vážím, protože mám ověřené, že neplácá nic , co by si neověřil a takových je zatraceně málo – poslal mi tabulku přispění na rozvoj naší České ekonomiky, a v tom grafu je jasně vidět, že nejvíc prošustroval a nakradl pan Kalousek a nejvíc pro ČR ekonomiku přispěl Babiš.
    Hodnotím lidi podle povahy, srdce ,ne podle barvy a národnosti, Všichni víme, že v ČR kradou všichni ( což řekl i Babiš ), každý dle svého postavení a možností. Cožpak lid Sobotka patřičně nepoučil – jsem z toho jelen, Vjera

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *