Go to ...
RSS Feed

Hra s ohněm


Narodila se další iniciativa s názvem Milion chvilek, jejímž cílem je sebrat milion podpisů občanů, kteří by rádi donutili premiéra v demisi Babiše k dobrovolnému odstoupení ze všech státních funkcí. Do konce února 2018 tuto petici prý podepsalo již 160 tisíc lidí. No, budiž. Podle mého názoru je organizování takovéto a podobných peticí projevem zastydlé puberty. Loni byly parlamentní volby a stalo se, že prostě většina obyvatel volila svobodně určiré politiky a k jiným, do té doby frekventovaným, se voliči otočili zády. Velké zklamání, ale i takové situace v demokratické společnosti mohou nastat. Principy demokratické volby není třeba školometsky popisovat i když právě organizátoři Milionu chvilek by si zopakování zasloužili. Rozhodne-li se 51 voličů ze sta, že pojedou vlakem na výlet, tak prostě zvítězí většina a na výlet se jede. V parlamentních volbách 2017 s převahou zvítězilo Hnutí ANO vedené Andrejem Babišem. Voliči věděli o tom, že je Slovák, miliardář se všemi ctnostmi i nectnostmi z bohatství vyplývajícími, že byl evidován jako agent StB, že v podnikání má hodně ostré lokty, že jde do politiky s úmyslem řídit ji jako firmu. Třeba právě tohle všechno voliče zaujalo natolik, že Babišovo politické hnutí zvítězilo. Zdůrazňuji, že zvítězilo v demokratických volbách. Ti, kteří nezvítězili, měli možnost se s vítězi spojit do politické koalice a nebo přejít na čtyři roky do opozice. Psychika poražených nemá žádná pravidla a tak se z opozičních politiků stali společenští rozvraceči neustále proti někomu a něčemu bojující.

Nejvíce sympatizantů našli opozičníci v médiích a to jak v těch soukromých, ale také, bohužel, v médiích veřejné služby jako je Česká televize a Český rozhlas. V některých okamžicích se zdálo, že se politická opozice v ČT přímo usídlila. Tolik zášti a neskrývané nenávisti proti Hnutí ANO, proti prezidentu republiky, proti voličům těchto subjektů tu ještě nebylo. Dokonce i analýza zpracovaná Universitou Karlovou Fakultou sociálních věd musela tento stav v médiích zaznamenat a konstatovat ve výsledku, že média jsou ovládána stranou TOP 09, STAN a KDU ČSL, samozřejmě prostřednictvím sympatizujících pracovníků těchto médií. Tento neutěšený stav netrvá pár týdnů, je to dlouhodobá záležitost jejíž kořeny sahají do časů tzv. televizní krize v roce 2000, kde měla hlavní taktovku v ruce Čtyřkoalice (je dobré si připomenout kdo koalici tvořil: KDU ČSL, Unie svobody, Demokratická unie a Občanská demokratická aliance) vystupovala jednotně proti ODS a ČSSD. Na místě samém byl zabalený ve spacáku politik Jan Ruml a kontroloval průběh událostí. Od televizní krize panuje v obou médiích veřejné služby, dříve nazývaných veřejnoprávní média, společný duch, společný pohled na společenské události, na politiku a vůbec na vše, co se týká občanů. Tato média ovlivňují bez jakékoliv kontroly veřejné mínění, masírují koncesionáře jednostranným viděním světa v duchu a intencích pražských intelektuálů a spřátelených politických elit. Paradoxem v činnosti těchto médií je, že mají své vysílací rady, které mají dozírat nad vyvážeností programů, nad věrohodností zpravodajství, nad vysílacím prostorem pro menšiny atd. atd. Plní však tyto rady své kontrolní funkce? Proč neskládají koncesionářům účty v podobě pravidelných veřejně přístupných zpráv? Veřejných v tom smyslu, aby každý koncesionář věděl, že vysílací rada má svůj pořad např. v pondělí v podvečer a aby zajemce nemusel složitě hledat výstupy ze zasedání rad kdesi na internetu. Vysílací rady zde budou i v časech, kdy skončí povinnost platit koncesionářské poplatky a náklady na provoz elektronických médií veřejné služby převezme stát, který si také pohlídá vyváženost a objektivitu vysílání.

Do vysílání médií veřejné služby jsou velmi často zváni externí komentátoři z toho správného spektra a prezenzují názory s nimiž vlastně není možné polemizovat. Není ani kde polemizovat. V ukřičeném pořadu Michaely Jílkové? Takhle si normální člověk jistě veřejnou polemiku nepředstavuje, nechat se okřikovat domovnickou hudrmanicí Jílkovou, která za ta léta ještě žádný společenský problém nevyřešila a ani se o to nesnažila. Máte slovo je jen předvádění garderob v přímém přenosu a trapné umlčování nevyhovujících názorů zaznívajících z pléna. To je trochu málo. Jiní vypravěči pravd si zvou do „svých” pořadů přátele a vedou plané diskuze o ničem, zkuste někdy pořady ČT Historie.cz nebo Politické spektrum, ale musíte od začátku až do konce. Koncesionáři placený věrozvěst Vladimír Kučera, nositel jednostranného pohledu na svět, vám vysvětlí, jak se věci mají.

Nyní začali pravdonoši razit myšlenku o tom, že společenskou nejistotu zapříčiněnou usulpátory Zemanem a Babišem lze vyřešit jiným „demokratickým“ způsobem, volby nevolby. Pár měsíců po řádných volbách, které rozdaly politické karty podle přání voličů a k nelibosti uskupení Demokratického bloku! Prostě příkladná ukázka toho, jak se mají chovat ti, kteří byli demokraticky poraženi ve volbách. Hlavně křičet co nejhlasitěji: Takhle jsme si výsledky voleb nepředstavovali, takhle to nemůže být! Já říkám, nezahrávejte si, páni Demokratičtí blokové, jakýkoliv pokus o změnu výsledků voleb vás smete do dějinného propadliště a z něj se už na světlo boží nedostanete. Nyní jste se na výsluní a do poslaneckých lavic jste dostali s odřenýma ušima, ale při pokusu o změnu výsledků voleb, příp. o jejich zopakování, zůstanete mimo hru. Nevěříte? Tak tlačte víc na pilu, bude to váš konec. Někdo vám to musí říci, když se sami mezi sebou ujišťujete o tom, že pouze vy máte pravdu.

Jaroslav Skupien
Na vloženém snímku je pionýr Miroslav Kalousek připravující se na boj s komunisty

One Response “Hra s ohněm”

  1. Zdeněk Klátil
    11. 3. 2018 at 17.20

    Podle mého mínění článek přesně vystihuje počínání pana Ing. Babiše. Dokonce jsem při jiné příležitosti o něm vyslovil domněnku, že pojede v květnu na Svatodušní svátky do Augsburgu s pány „vlastenci“ Bělobrádkem,Hermanem,Gazdíkem a Fialou poklonit se současnému „vůdci“ sudetoněmeckého Landsmanschaftu p. Poseltovi s příslibem, že je připraven splnit všechny jeho požadavky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *