Go to ...
RSS Feed

Fero Feniči, jdi do prdele! aneb Na hrubý pytel, hrubá záplata


Režisér Fero Fenič na sociální síti uveřejnil výzvu určenou České televizi a televizi Prima. Žádá je, aby v prezidentských debatách nařídily oběma kandidátům stát, nikoliv sedět. Včetně prezidenta Zemana, který má nemocné nohy. Netrvalo dlouho a Fenič už si musí vyslechnout pár tvrdých slov v odpověď. Bývalý poslanec Zdeněk Kořistka režisérovi sdělil, že jím pohrdá. Režisérovi vyčinil také Daniel Rovný, vysokoškolský pedagog a mluvčí strany Patrioti.

Zdeněk Kořistka napsal:
Dobrý den pane Fenič. Přečetl jsem si vaši výzvu, kde požadujete, aby kandidáti na prezidenta v debatách stáli. Prý je to obvyklé.Takové knížecí rady, ze kterých číší vaše nenávist k Miloši Zemanovi, je v historickém kontextu úplně vedle. Dovolil by si tohle napsat nějaký novinář či producent v USA, když kandidoval prezident Roosevelt na vozíčku? Odmítl by jednat Churchil a Stalin v Jaltě s prezidentem jen proto, že seděl? Vaše trapné zpochybňování zdraví prezidenta Zemana je ovšem vrchol licoměrnosti. Škoda, že jste se takto nevyjadřoval v minulosti, když prezident Havel byl dlouhodobě nemocen, a vlastně svůj úřad nevykonával. A nejednalo se o debaty, ale o zdravotní absence v řádech měsíců. Nikdo by si tehdy nedovolil takovou drzost jako vy, aby požadoval po Václavu Havlovi práci na Hradě, a protože toho nebyl schopen, aby ho vyzýval k odchodu dodůchodu. Prezident a jeho lékaři zcela jasně oznámili, že trpí polyfunkční neuropatii, která ho samozřejmě omezuje v chůzi, a jistě mu dělá i problémy při dlouhém stání.

Daniel Rovný doslova napsal:
Pan režisér Fero Fenič je blbec. Zřejmě nikdy neslyšel o ministru vnitra, financí a prezidentovi Spolkového sněmu Německé spolkové republiky Wolfgangu Schäublem, který byl paralyzován a pohyboval se po vážném zranění výhradně na kolečkovém křesle. Měl tento politik snad stát, když žádal o hlasy voličů ve volbách? Měl stát Kennedy (také vážně nemocný s pohybovým aparátem) nebo měl snad Franklin Roosevelt tancovat na pódiu, když kandidoval na prezidenta? Nejsem Zemanův volič, ale přesto musím konstatovat „Fero Feniči jdi do prdele!“ pro jistotu radši i v jeho mateřském jazyku „Fero Fenič choď do riti“.

Ukázka převzata z Parlamentních listů 23.1.2018. Diskuze za rozsáhlejším textem je obzvláště šťavnatá
Obrázek v záhlaví textu je stažen z internetu, foto Febio

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *