Go to ...
RSS Feed

Novinářka Jana Lorencová k Čapímu hnízdu (a má nejspíš pravdu)


„Já jsem slyšel (jestli je to pravda netuším) že Čapí hnízdo byla zřícenina koupená za cca 30 mil. Kč a že dnes má účetní hodnotu přes 800mil.“ Předmět: Selský rozum, aneb proč z nás dělají politici stále a dokola jen blbce! Když někdo (jako např. EU) nabízí dotaci investorům na některé projekty, tak pro zájemce stanoví jasné podmínky.
Jak to tedy vlastně je?

Žadatel o dotaci (např. firma Čapí hnízdo) musí:
1. Požádat písemně na co dotaci žádá, a o jakou částku se jedná.
2. Musí splnit podmínky stanovené pro obdržení dotace.
3. Dotující to je – EU – prověří splnění podmínek a dotaci buď poskytne, nebo neposkytne.
4. Investor ( firma Čapí hnízdo) musí proinvestovat ze svých peněz zbývající částku pro výstavbu projektu, tedy cca 80-90% (dotace cca 10% – 20%).
5. Projekt- tedy výstavbu musí dokončit v určitém termínu.

Tak a nyní si vyhodnoťme z informací domácích – státních médií, výstavbu Čapího hnízda. Projekt byl úspěšně dokončen a slouží veřejnosti. Dává práci 68 pracovníkům. Zisk z provozu je odváděn v ČR do státního rozpočtu a za dobu provozu je odvod na daních vyšší než byla dotace 50 mil. Kč. Při tom dotace byla poskytnuta z peněz EU, ne tedy ze státního rozpočtu ČR! Pak se najde „slepičí prdelka“, která před volbama v ČR, běží do Bruselu, že s tou dotací asi nebude něco v pořádku – premiér B. Sobotka. Vyvolá spolu s KDU-ČSL dokonce trestní stíhání proti úspěšnému podnikateli A. Babišovi. Stěžovatel – B. Sobotka + celá ČSSD a KDU-ČSL, jsou jen neschopnými cokoliv vyprodukovat a jen závidí jinému úspěch. Ale hodí se to právě před volbami do „PS“, – zvláště po propadu ČSSD v krajských volbách! Zblbnout a ovlivnit tak lidi – voliče a pak také i stádo tupých ovcí co ještě věří zpravodajství ČT-TV1/24, s jejími žlučovitými redaktory! Aby to nebylo málo, ve stejné době kdy se před volbami mluví jen o Čapím hnízdě, jiný „umělec“ z KDU-ČSL – ministr Herman si nechá v dosluhujícím parlamentu schválit 450 mil. Kč na výkup prasečáku v Letech u Písku, od soukromé firmy a z peněz ze státního rozpočtu!
Ve stejném dni, kdy se tato informace objevila v televizi, vystoupí ministr financí s tím, že částka, pro výkup prasečáku, je dvojnásobně vyšší než je úřední odhad! To znamená, že ze státního rozpočtu cca 225 mil. Kč půjde soukromé firmě navíc! A o tom, kdo firmu vlastní a kam skutečně peníze navíc poputují se mlčí a nikoho to ani vůbec nezajímá! Máme přece kauzu A. Babiš a s ním, jako trestně stíhaným, do nové vlády „přeci“ nemůžeme jít, se Slovákem a bývalým agentem StB. To jsou argumenty z ODS, TOP 09, STAN, Pirátů, a nyní i z nově vzniklého „demokratický blok“, z ODS, TOP 09, STAN,…, v režii M. Kalouska, člověka destruktivního, zatrpklého, z kterého padají jen řeči plné žluči! Demokratický blok vznikl hlavně proto, že se bojí nové vlády s premiérem A Babišem, který se nezastaví před rozkrýváním korupce politiků z minulosti. Až bublina kolem „Čapího hnízda“ splaskne a trestní stíhaní bude zastaveno (což musí nastat), tak bude zajímavé sledovat jak se pak budou kroutit politici jako Bělobrádek, Zaorálek, Fiala, Farský, Kalousek, M. Pekarová-Adamová, M. Ženíšek, Karel Schwarzenberg, a veleneschopná Mirka Němcová z ODS, a jak budou veřejnosti vysvětlovat své postoje k blokování nové vlády ve prospěch občanů ČR. EU – v kauze dotace pro Čapí hnízdo ani nemůže rozhodnout jinak, než ve prospěch Čapího hnízda. Proč?

1. Musela by si příslušná komise přiznat, že neprovedla kontrolu žadatele a splnění podmínek.
2. Ale tu přece provedla a uznala splnění podmínek.
3. Přiznali by pracovníci komise EU že pochybili ? Asi těžko…
Tak jaký je vlastně problém ?
———————————————————-
Jen v boji o moc a křesla ve sněmovně. Přece za 100 000,-Kč/měsíc si pokecat ve sněmovně a za nic v opozici nezodpovídat, je mnohem jednodušší, než pracovat – a to i často špatně!
Mnozí poslanci totiž vůbec neví co je to výroba, neví co je to zodpovědnost za výsledky firmy, neví co je to mít zodpovědnost za zaměstnance,…
Ti v tzv. Demokratickém bloku zradili vlastní voliče. Hlas jim přece dali lidé v přesvědčení, že budou pracovat pro blaho naší ČR!

Jana Lorencová
bývalá poslankyně za Hnutí ANO

7 Responses “Novinářka Jana Lorencová k Čapímu hnízdu (a má nejspíš pravdu)”

 1. Jarda
  17. 1. 2018 at 21.32

  Lorencová by měla navštívit psych.zarizeni, je totálně vymatlana… zatímco dříve velmi shopna novinářka odhalovala podvody s topnymi oleji, dnes je obhajuje. Buď ji Bureš vymyl mozek penězi, nebo zblbla. Hnus!

 2. Petr Toman
  1. 2. 2018 at 11.54

  Zisk z provozu je odváděn v ČR do státního rozpočtu – to si soudružko děláte pr*el?

 3. Zbyněk Rezek
  9. 2. 2018 at 17.21

  Ano, vypadá to na další veřejně známou osobu, u které se projevuje progrese paralýzy. To, jak ona, známá investigativní novinářka, pracuje s fakty, je projevem této choroby. Vzpomeňme na její příběh o hospodském personálu, posílajícího dýška jakési Mafii, ohlášení smrti Gorbačova, který stále žije a nyní tato slátanina. Dáma to jistě neví, ale rozkladný proces jejího mozku počal. Jinak by nemohla tak přiblble obhajovat činy tohoto čapího lumpa. Místo toho, aby se pustila do hledání pravdy o tomto Babišově podvodu, hledá všude kolem, do koho se pustit a koho obvinit. Řekl bych ale, že to nedělá z titulu řitní turistky. Nemoc pokročila. Podobně, jako na Hradě!

 4. Pierre Sansnome
  14. 5. 2018 at 11.44

  Evidentně paní Loírencová nepochopila, v čem je problém, v čem se pan Babiš dopustil podvodu… i když zůstává jedna otázka – jestli to byl podvod i v době, kdy se to celé stalo, nebo jen chytře využil mezírky v zákoně – to ať rozhodne soud….

 5. Monika Hlaváčová
  16. 5. 2018 at 17.00

  Když p. Lorencovou financoval A. Babiš, přeci nepůjde proti němu. Někdo, kdo píše pro PL u ně ani není novinář.

 6. Oldřich K.
  1. 1. 2019 at 16.57

  Už mne silně unavuje kauza A.Babiš. Copak lidi nevidíte jiné větší problémy a svinstva. České děti nemocné,invalidní,strádající a nikdo jim nepomůže. Staří lidé sice dostanou přidáno k důchodu,ale na druhé straně všechny tyto peníze vydají za energie a nájmy. A co se týče Semtinka t.j. „Čapí hnizdo“, tak nevím, ale výše uvedení autoři to asi neznají. Tento bývalý hospodářský dvůr znám přes 40 let, byla to skutečně mokrá ruina i když kdysi to mohl být nádherný objekt i s lihovarem. A jako vedoucí jsem se podílel na asanaci všech budov. Dnes je to krásný objekt postavený jako kdysi ve stejném slohu. Vadí mi, že za to, že A. Babiš (ke kterému mám prosím také výhrady) je stále pomlouván a zostuzen misto slov uznání.

 7. Ivan K
  24. 6. 2019 at 13.33

  No to je velice jednoduché. Ta farma patřila Babišovi a Agrofertu. Ve chvíli, kdy bylo možné čerpat dotace z EU, bylo kvůli podmínkám potřeba, aby ji nevlastnila firma podobná Agrofertu. Tak se převedla na jakoby chudé lidi – děti a další. Když připluly peníze a už nešlo dál čerpat, zase se pěkně čapí hnízdo převedlo zpátky na Agrofert. Co se týká peněz z EU. Ty samozřejmě jdou z EU. Ne z rozpočtu ČR. To má paní pravdu. Akorát by měla vědět, že všechny země EU dávají na jednu hromadu peníze a pak takoví jako je Babiš čerpají. Tak že, stát by třeba mohl přidat peníze zdravotním sestrám, ale vlivem všelijakých dohod (na které má největší vliv předseda vlády) je odesílá do Bruselu, odkud je pak čerpají tihle chytráci. Aby byli krytí, občas nějaký drobek pustí menším. Stačí? Ten článek je blábol člověka, kterej je úplně bez vědomostí o podstatě problému a nebo zaměstnanec Babiše. (Poznámka redakce: Respektujeme váš názor i když s ním nesouhlasíme. Navíc paní Lorencová v dobách svých aktivit k těm lepším – objektivnějším – v novinářské branži. Viz její kniha Krvavé oleje.)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *