Go to ...
Reklama

RSS Feed

Novinářka Jana Lorencová k Čapímu hnízdu (a má nejspíš pravdu)


„Já jsem slyšel (jestli je to pravda netuším) že Čapí hnízdo byla zřícenina koupená za cca 30 mil. Kč a že dnes má účetní hodnotu přes 800mil.“ Předmět: Selský rozum, aneb proč z nás dělají politici stále a dokola jen blbce! Když někdo (jako např. EU) nabízí dotaci investorům na některé projekty, tak pro zájemce stanoví jasné podmínky.
Jak to tedy vlastně je?

Žadatel o dotaci (např. firma Čapí hnízdo) musí:
1. Požádat písemně na co dotaci žádá, a o jakou částku se jedná.
2. Musí splnit podmínky stanovené pro obdržení dotace.
3. Dotující to je – EU – prověří splnění podmínek a dotaci buď poskytne, nebo neposkytne.
4. Investor ( firma Čapí hnízdo) musí proinvestovat ze svých peněz zbývající částku pro výstavbu projektu, tedy cca 80-90% (dotace cca 10% – 20%).
5. Projekt- tedy výstavbu musí dokončit v určitém termínu.

Tak a nyní si vyhodnoťme z informací domácích – státních médií, výstavbu Čapího hnízda. Projekt byl úspěšně dokončen a slouží veřejnosti. Dává práci 68 pracovníkům. Zisk z provozu je odváděn v ČR do státního rozpočtu a za dobu provozu je odvod na daních vyšší než byla dotace 50 mil. Kč. Při tom dotace byla poskytnuta z peněz EU, ne tedy ze státního rozpočtu ČR! Pak se najde „slepičí prdelka“, která před volbama v ČR, běží do Bruselu, že s tou dotací asi nebude něco v pořádku – premiér B. Sobotka. Vyvolá spolu s KDU-ČSL dokonce trestní stíhání proti úspěšnému podnikateli A. Babišovi. Stěžovatel – B. Sobotka + celá ČSSD a KDU-ČSL, jsou jen neschopnými cokoliv vyprodukovat a jen závidí jinému úspěch. Ale hodí se to právě před volbami do „PS“, – zvláště po propadu ČSSD v krajských volbách! Zblbnout a ovlivnit tak lidi – voliče a pak také i stádo tupých ovcí co ještě věří zpravodajství ČT-TV1/24, s jejími žlučovitými redaktory! Aby to nebylo málo, ve stejné době kdy se před volbami mluví jen o Čapím hnízdě, jiný „umělec“ z KDU-ČSL – ministr Herman si nechá v dosluhujícím parlamentu schválit 450 mil. Kč na výkup prasečáku v Letech u Písku, od soukromé firmy a z peněz ze státního rozpočtu!
Ve stejném dni, kdy se tato informace objevila v televizi, vystoupí ministr financí s tím, že částka, pro výkup prasečáku, je dvojnásobně vyšší než je úřední odhad! To znamená, že ze státního rozpočtu cca 225 mil. Kč půjde soukromé firmě navíc! A o tom, kdo firmu vlastní a kam skutečně peníze navíc poputují se mlčí a nikoho to ani vůbec nezajímá! Máme přece kauzu A. Babiš a s ním, jako trestně stíhaným, do nové vlády „přeci“ nemůžeme jít, se Slovákem a bývalým agentem StB. To jsou argumenty z ODS, TOP 09, STAN, Pirátů, a nyní i z nově vzniklého „demokratický blok“, z ODS, TOP 09, STAN,…, v režii M. Kalouska, člověka destruktivního, zatrpklého, z kterého padají jen řeči plné žluči! Demokratický blok vznikl hlavně proto, že se bojí nové vlády s premiérem A Babišem, který se nezastaví před rozkrýváním korupce politiků z minulosti. Až bublina kolem „Čapího hnízda“ splaskne a trestní stíhaní bude zastaveno (což musí nastat), tak bude zajímavé sledovat jak se pak budou kroutit politici jako Bělobrádek, Zaorálek, Fiala, Farský, Kalousek, M. Pekarová-Adamová, M. Ženíšek, Karel Schwarzenberg, a veleneschopná Mirka Němcová z ODS, a jak budou veřejnosti vysvětlovat své postoje k blokování nové vlády ve prospěch občanů ČR. EU – v kauze dotace pro Čapí hnízdo ani nemůže rozhodnout jinak, než ve prospěch Čapího hnízda. Proč?

1. Musela by si příslušná komise přiznat, že neprovedla kontrolu žadatele a splnění podmínek.
2. Ale tu přece provedla a uznala splnění podmínek.
3. Přiznali by pracovníci komise EU že pochybili ? Asi těžko…
Tak jaký je vlastně problém ?
———————————————————-
Jen v boji o moc a křesla ve sněmovně. Přece za 100 000,-Kč/měsíc si pokecat ve sněmovně a za nic v opozici nezodpovídat, je mnohem jednodušší, než pracovat – a to i často špatně!
Mnozí poslanci totiž vůbec neví co je to výroba, neví co je to zodpovědnost za výsledky firmy, neví co je to mít zodpovědnost za zaměstnance,…
Ti v tzv. Demokratickém bloku zradili vlastní voliče. Hlas jim přece dali lidé v přesvědčení, že budou pracovat pro blaho naší ČR!

Jana Lorencová
bývalá poslankyně za Hnutí ANO

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone

One Response “Novinářka Jana Lorencová k Čapímu hnízdu (a má nejspíš pravdu)”

  1. Jarda
    17. 1. 2018 at 21.32

    Lorencová by měla navštívit psych.zarizeni, je totálně vymatlana… zatímco dříve velmi shopna novinářka odhalovala podvody s topnymi oleji, dnes je obhajuje. Buď ji Bureš vymyl mozek penězi, nebo zblbla. Hnus!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *