Go to ...
RSS Feed

Ivan Vyskočil měl interview v Parlamentních listech. Klobouk dolů, statečný muži!


Dovolili jsme si  převzít kousek z rozhovoru v Parlamentních listech. Pokud se chcete dozvědět více, najděte si celý rozhovor na webových stránkách PL. „Mohu si pozvat jen tolik hostů, kolik se mi jich ke stolu vejde, a jen tolik, pro kolik mám jídlo. A rozhodně mi žádný z hostů nebude diktovat, který obraz mám sundat ze zdi svého bytu, aby ho to neuráželo,“ říká ohledně přílivu migrantů do Evropy oblíbený herec Ivan Vyskočil a dodává, že Evropa prostě není nafukovací. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zhodnotil některé události roku 2017 a prozradil, proč volil Andreje Babiše a bude volit Miloše Zemana. …

Jednou z nejvýraznějších postav naší politické scény je bezesporu prezident Miloš Zeman. Jak hodnotíte jeho činnost za tento rok? A co říkáte na to, že ho určitá skupina lidí – ať udělá, co udělá – pokaždé zkritizovala? Vezměme si například udílení státních vyznamenání, návštěvu Číny…
Jsem jeden z těch umělců, který si pana prezidenta nesmírně váží (… teď jsem se u výše zmíněné skupiny ocitl na černé listině). Kdykoliv jsem pana prezidenta poslouchal, nemohu s jeho slovy nic než souhlasit. Nehledě na to, jak mě jako herce fascinuje jeho schopnost mluvit spatra, pojmenovávat věci pravými a někdy i nevybíravými jmény a krátce, jasně a bez zbytečných „eeeee… ehm“ a bezobsažného „okecávání“. A to, že určitá skupina lidí a také některá média na panu prezidentovi takzvaně nenechají nit suchou, je urážející, až tak, že by si to vůči hlavě státu ani neměli mít možnost dovolit. Mohl bych citovat bezpočet příkladů, snad jeden za všechny. Pan prezident dal, a snad stále dává, část platu na Dětské vesničky. To nějaký komentátor označí za pouhou populistickou a předvolební kampaň?
A návštěvy Číny, udílení státních vyznamenání, návštěvy Ruska a kritika sankcí atd. atd. To přece nemá ani cenu komentovat. Jako by tam nebyl americký prezident, jako by nebyl čínský prezident u anglické královny, a rozhodně je lepší se s velmocí, jakou je Rusko, spíše bavit a jednat, než cokoliv jiného. Škoda slov.
A státní vyznamenání? Nevím, proč kolegyně Holubová pouští do éteru pitomosti, jako že ona by z rukou prezidenta Zemana cenu nepřevzala, když jí ani nikdo žádnou cenu nenabízí? Až příliš jsou z takových zbytečných prohlášení cítit „kyselé hrozny“. Konečně já kdybych byl prezidentem, tak bych mezi vyznamenanými měl také několik svých kamarádů a přátel, stejně jako je tam měl pan prezident Havel a jiní. Mimochodem, dobře znám tuto paralelu z oblasti umělecké kritiky. Někdo se „uprdne“ a je to umění, jiný udělá to samé a je prase. Přitom pro obyčejného diváka zapáchají oba stejně.

Další výraznou českou politickou osobností je Andrej Babiš. Vy jste před časem, pokud vím, uvedl, že nejen jeho, ale právě i Miloše Zemana budete volit. Co se Andreji Babišovi za tento rok povedlo, a udělal něco, s čím naopak nesouhlasíte? A co s odstupem času říkáte na spory mezi právě Babišem a Sobotkou?
Ano, volil jsem Babiše a budu volit pana Zemana. Zcela chápu, že pan Babiš nemůže politickým matadorům v Poslanecké sněmovně „vonět“. Ale byla by to stejná píseň jako shora proti panu prezidentovi. Ale i přes tu masívní kampaň proti Babišovi se ANO s velkým náskokem umístilo před ostatními stranami. Myslím, že mnoho lidí včetně mě pochopilo, že takzvaná kauza Čapí hnízdo je pouze zástupný problém. Nejsem policista ani investigativní novinář a nevidím do detailů celého problému, ale až příliš z celé věci ční snaha najít si onu hůl, kterou chceme psa bít. Každopádně jsem na Čapím hnízdě byl a procházka parkem byla pro mne i pro děti velmi příjemným zážitkem. Ať je to jakkoliv. Pravdou je, že Čapí hnízdo s rybníkem a zkultivovanou přírodou, která slouží veřejnosti, si odsud nikdo neodveze. Naproti tomu rozkradené miliony z OKD slouží pouze panu Bakalovi? V jeho vile ve Švýcarsku si česká veřejnost nic užít nemůže.
Rozpor mezi Babišem a Sobotkou, potažmo ANO kontra ČSSD, nic dobrého nepřinesl ani státu a už vůbec ne ČSSD. Celý ten humbuk a trestní oznámení, ke kterému se s takovou chutí přidávali i političtí matadoři Poslanecké sněmovny, až příliš smrděl úslovím starého Říma: Sval vinu na druhého, aby nebyla svalena na tebe. Pan Fiala a dědic ODS asi zapomněl, že lid si ódeesku překřtil lidově na „modré straky“. A lidé nejsou hloupí, aby nevěděli, že pan Babiš by si klidně mohl ležet na Seychelách s nohama nahoře a popíjet drinky, a on se místo toho dobrovolně zlobí a nechává urážet takovou „morální veličinou“, jakou je Kalousek a další.
A nakonec trestní stíhání? Vyskakuji z kůže, když slyším o trestním stíhání například toho slušného pana doktora Svobody za Opencard. A ten, co to způsobil a celé to začal, ten nic? Já to nevím, a nemohu s tím běžet na policii, ale můj zdravý rozum mi říká, že peníze nejsou jenom v Opencard, že ty miliony za studii, zda může být v Praze olympiáda, jsou spíše ve výpravě pana Béma do Himálaje a bůhvíkde ještě jinde. Mimochodem, s tou olympiádou – kdyby se zeptali kluků ze Žižkova, zda je to možné, tak jsme jim za 10 korun řekli, že je to kravina!

Pramen: https://www.parlamentnilisty.cz/

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *