Go to ...
RSS Feed

Cože? Rozner z SPD do čela komise pro kontrolu NBÚ?


(Praha, 20. prosinec 2017)  Tragické personální nominace do vlády i ve sněmovně pokračují. Pana Roznera, člena vedení SPD, si všichni pamatují z jeho naprosto tragického mediálního vystoupení v předvolební superdebatě v ČT a je zjevné, že tento člověk není odborníkem asi vůbec na nic! Pokud tedy pozice manažera kapely a praxe u benzínové pumpy v sobě neskrývá nějaký odborný potenciál k zákonodárné a kontrolní činnosti v poslanecké sněmovně.    

Agenda Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) je velmi zásadní pro zajišťování bezpečnosti naší země. Je naprosto zřejmé, že pokud má někdo kvalifikovaně kontrolovat tento úřad, musí se orientovat v bezpečnostní problematice a vědět, co je úlohou a náplní práce NBÚ. Tomio Okamura při každé příležitosti veřejně prezentuje, že lidem z SPD nejde o koryta, ale že chtějí pracovat ve prospěch obyvatel naší země a že k tomu mají plno odborníků. Z této nominace bohužel přímo čiší účelové koryto pro člena vedení SPD a prospěch obyvatel zaštítěný tímto odborníkem je naprostý výsměch. Pravdou je, že o koryta jde všem a nejen o ta parlamentní, ale i vládní a ta nejlepší budou ve všemožných dozorčích radách …  Jsem velmi zvědav, jaký další svěží vítr z nové poslanecké sněmovny zavane!

Pavel Opl
Na snímku v záhlaví je sídlo Národního centra kybernetické bezpečnosti v Brně

http://opl.blog.idnes.cz/
http://pravednes.cz/OplPavel.profil
https://www.facebook.com/Projekt-Vize-%C4%8CR-vnit%C5%99n%C3%AD-bezpe%C4%8Dnost-%C4%8CR-1769143109968901/

Co je NBÚ?
Národní bezpečnostní úřad (zkr. NBÚ) je ústředním orgánem státní správy v České republice vykonávající státní správu v oblasti ochrany utajovaných informací a bezpečnostní způsobilosti. Úřad sídlí v Praze 5 v ulici Na Popelce č. 2/16. Ústřední orgán státní správy (nebo také ústřední správní úřad) je složka státní moci, která vykonává správu na věcně vymezeném úseku fungování společnosti. Jde o správní úřad, který stojí na vrcholu správní hierarchie a jemuž není nadřízen žádný jiný úřad, ale zpravidla vláda. Příkladem ústředního orgánu státní správy je ministerstvo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *