Go to ...
RSS Feed

Sprostý podezřelý občan Babiš. Ještě 45 dní do voleb


Pana Martina Stropnického nemusím, stejně jako dalšího člena jejich rozvětvené rodiny Matěje. Jejich angažmá v české politice vzbuzuje přinejmenším rozpaky a je jen věcí vkusu jejich voličů, že jim dávají hlas. Obzvláště Matěj S. po sobě prý zanechal na radnici Prahy 3, kde byl zástupcem starostky, podivnou pachuť intrikářství a zákulisních her. A s tímto „vybavením“ se následně angažuje na Magistrátu hl. města Prahy. U jeho otce mě vadí jeho nevojáckost pro výkon klíčové silové funkce ministra obrany, přece jen by člověk na tomto postu měl mít k armádě nějaký vztah. Vadí mě také zvláštní akruální předvolební souhra s dramaturgií televize NOVA, která zařadila reprízu poměrně oblíbeného a sledovaného seriálu Kriminálka Anděl, kde se herec a bývalý velvyslanec v Itálii a současný ministr obrany za Hnutí ANO předvádí a získává tak mediální popularitu oproti jiným kandidátům, kteří by si jinak pobyt na obrazovkách televizí museli draze platit. Zajímavé, že na tohle poslanci žádný zákon nevymysleli. Další problém, který se již v minulosti ukázal jako nešťastné řešení, je fakt že do ministerské funkce byl – po předchozích nedobrých zkušenostech – postaven nevoják, viz. např. ing. Baudyš, právnička Parkanová, dizident Vondra a nebo osmidenní ministryně Karolina Peake. Tohle české ministerstvo je asi zakleté, aféra stíhala aféru, jeden ministr druhého. Vždyť je to k pláči, že Stropnický starší je sedmnáctým (!) ministrem v pořadí od ledna roku 1993. Zase máme raritu, kterou nám mohou ve světě jen závidět a nebo se smát. Je pravdou, že se v této funkci neosvědčil ani podplukovník Jaroslav Tvrdík. Ach hejtmane Žižko, ach blaničtí rytíři, kde jste? Redakce

Pozitivní puntík by se dal Martinovi Stropnickému přičíst za dopis na obranu svého stranického šéfa ing. Babiše. Pokud ho opravdu psal sám a je to jeho občanský postoj, stojí za to, abyste jeho obsah znali a také ocenili. Není obvyklé se takto veřejně angažovat za sprostého podezřelého. Proto jsme se rozhodli vám tento dopis přinést bez komentáře v plném znění:

>–Dámy a pánové, občané této země,

dovoluji si v souvislosti se současnou politickou situací, napsat několik faktických poznámek o občanovi Ing. Babišovi.
1. Od roku 1918 je prvním politikem v historii naší země, který vykonává funkci  pro stát – tedy i pro nás, zcela zdarma!!!! Celý jeho ministerský plat je automaticky odesílán na charitu.
2. Od roku 1989 je prvním ministrem financí, který sestavil vyrovnaný rozpočet aten ještě skončil s přebytkem.
3. Všechny jeho firmy působící na území ČR, mají sídlo v ČR. Tedy zde platí daně. Za cca 20 let působení jeho firem odvedl do státní pokladny daně v řádu miliard.
4 Jako fyzická osoba, odvedl do státní pokladny daně z příjmu v řádu stovek miliónů.
5. Zaměstnává cca 35 000 lidí – tedy s jejich rodinnými příslušníky živí cca 100 000 lidí.
6. Soudruh Sobotka odvolává z funkce nejlepšího ministra financí pro „vícečetná podezření z daňových úniků“ aniž by dodal na stůl jeden jediný důkaz v paragrafovém znění, dosvědčující skutečnost, že se tak Ing. Babiš dopustil trestného činu. Rovněž tak nikdo z těch pomlouvačů nepoložil na stůl jediný konkrétní důkaz v ostatních kauzách, ze kterých ho obviňují. Včerejší usnesení sněmovny je naprosto ostudné a neodůvodnitelné.
7. Soudruzi Sobotka a Kalousek, v době kdy vykonávali za tučný plat funkci ministra financí, zadlužili tuto zemi o cca 900 miliard. Soudruh Sobotka ještě navíc prodal OKD Bakalovi za 4 miliardy a ten následně vytěžil z OKD 114 miliard. Pak jim OKD hodil zpět na hlavu a opět Sobotka nařídil vládním usnesením Babišovi, aby do OKD nalil dalších 700 miliónů. Tak tomu říkám správa majetku v rámci řádného hospodáře alá ČSSD. Takový obchod může podepsat jedině debil, nebo podplacený ministr. Vyberte si: Místo toho, aby Sobotka seděl v base za velezradu, neboť způsobil tomuto státu mnoha miliardovou škodu – je premiér !!!
8. Obdivuji miliardáře Babiše, že do toho vůbec šel. Vždyť on nás, ani tuto  republiku ke svému životu nepotřebuje!!!! Všichni ti pitomci, co se včera objevili na náměstí některých našich měst, poslanci i senátoři, nesahají Ing. Babišovi ani po kotníky !!!! Neuvědomují si, že Ing. Babiš klidně může nejen odejít z politiky, ale také může převést všechny své firmy do daňových rájů –  tudíž nebude zde platit daně a sám se může odstěhovat třeba do Švýcarska jako Bakala a vykašlat se na tento bordel jménem „Česká republika“.

Dámy a pánové,
osobně bych si přál, aby prezident Zeman udělil Ing, Babišovi nejvyšší státní vyznamenání za výstavbu. Už dlouho jsem nebyl u voleb, protože mám našich politiků plné zuby, stejně asi jako vy, ale tentokrát půjdu. Pevně věřím, že se po volbách Ing. Babiš vrátí do křesla ministra financí.

Martin Stropnický
Fotokoláž v záhlaví textu je od Mistra aTea

Zdroj: časopis Týden. květen 2017, příspěvek ve čtenářské diskuzi // server Jana Šinágla, květen 2017 (http://www.sinagl.cz/postrehy-a-komentare) // server ProEvropu.com, červenec 2017 //  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/babisovo-pr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *