Go to ...
RSS Feed

Vrtěti prezidentem. Do voleb 56 dní


Není to tak dlouho, co předseda Senátu vyhlásil pevné datum druhé prezidentské volby, které budou mít plně v rukou občané tohoto státu. Zase budou mít tu čest si zvolit „svého” prezidenta, člověka kterého nevyberou kdovíodkud strany nebo hnutí, ale kterého si vyberou ve dvou kolech ti, kteří se dostaví k volebním urnám. Pokud budou mít voliči silný hlas pro jednoho kandidáta a ten dostane přes padesát procent hlasů, druhé kolo voleb se konat nebude a budeme mít hradního pána na první pokus. Miloš Zeman má i tentokrát slibné ambice a to díky svým dlohodobě plánovaným a prováděným „spanilým” jízdám po městech a obcích republiky, kdy plní náměstí a hovoří svým nezaměnitelným způsobem s lidmi, odpovídá na dotazy občanů k čemukoliv a vypráví příhody ze života sloužící jako příklady. Dělá to na rozdíl od ostatních kandidátů dobře a takticky. Lidé chtějí znát toho, komu se mají svěřit do rukou, komu dají svůj voličský hlas, toho chtějí znát osobně, stisknout si s ním ruku, pohlédnout si do očí. Tohle všechno a další finesy Miloš Zeman ovládá a proto ho lidé mají rádi.

Já osobně mám proti M.Z. výhrady a ty jsou takové, že mu tentokrát hlas nedám a nedám ho ale ani žádnému z jeho protikandidátů. Miloš Zeman slíbil, že pokud kancléř Mynář neprojde bezpečnostní prověrkou, bude nahrazen jiným člověkem, který prověrku mít bude. Nestalo se tak. Bylo to veřejné vyhlášení prezidenta, stalo se závazným nepsaným slibem rovnajícím se dluhu z prohry v kartách a ten, jak všeobecně známo, se musí zaplatit za všech okolností. Prezidentské slovo musí mít svoji váhu. Pak má ve svém nejbližším okolí ještě jednoho kontroverzního člověka s úzkými vazbami na Rusko. Je to Martin Nejedlý, obchodník a manažer podivných obchodů a nesledovatelných her, ze kterých se nikomu nezpovídá. Údajně ho v kancelářích Pražského hradu, s výhledem na tisícileté město, často navštěvují lidé hovořící rusky a turisté to nejsou. Nejednou prý odjížděli rovnou do Korunovační č.19. Je tam sídlo Ruské federace v České republice. Pokud jste viděli americký film Vrtěti psem Barryho Levinsona, tak se vám jistě vybaví ti dva prezidentští šíbři v podání Roberta De NIra a Dustina Hoffmana vytvářející image hlavy státu, kteří jako by těm dvěma šikulům na Hradě vypadli z oka.

Zklamal jste mě, pane prezidente, obklopil jste se podivnými a nedůvěryhodnými lidmi. To by se možná zpočátku funkce dalo pochopit, ale nezbavil jste se jich ani po oprávněném veřejném tlaku ve finále své funkce. Téměř cítím skrytou snahu, aby v případě vašeho druhého zvolení, jste si ty dva lidi opět přivedl do své blízkosti. Proto vám hlas nedám, ať vás zvolí ti, kterým je tahle zákulisní personální taktika šumafuk. Na tom se svým hlasem nechci podílet. Možná nebudu sám.

Břetislav Albert
Foto internet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *